PDA

View Full Version : китара



02-13-2007, 14:56
за колко време горе долу човек може да се научи да свири на китара? имам предвид електрическа, или се почва от обикновена?

ErinEverly
02-13-2007, 14:59
за колко време горе долу човек може да се научи да свири на китара? имам предвид електрическа, или се почва от обикновена?

Ooo... Аз не мога да свиря, но то си зависи за каква китара си говорим, а и зависи от човека. НО, със сигурност, за 3 дена Джими Хендрикс няма да станеш :wink:

02-13-2007, 15:02
питам приблизително, не става въпрос за дни
просто искам да се науча
колко - година/и?
и да питам ако искам да свиря на електрическа от нея ли се почва или от обикновена?

ErinEverly
02-13-2007, 15:05
питам приблизително, не става въпрос за дни
просто искам да се науча
колко - година/и?
и да питам ако искам да свиря на електрическа от нея ли се почва или от обикновена?

Май е все едно от коя почваш. Така би трябвало. Ма електрическата е по-скъпа. Затва си купи акустина, ако не ставаш, поне да не си се преебал/а :wink:

Dr. Kazimbutt
02-13-2007, 15:07
Не може да се каже за колко време ще се научиш понеже тези неща са строго индивидуални.

Може да искаш да свириш на електрическа, но аз бих те посъветвал да започнеш на акустична. После преходът към електрическа ще ти е лесен, докато обратното не е съвсем така...

malone
02-13-2007, 15:15
Не може да се каже за колко време ще се научиш понеже тези неща са строго индивидуални.

Може да искаш да свириш на електрическа, но аз бих те посъветвал да започнеш на акустична. После преходът към електрическа ще ти е лесен, докато обратното не е съвсем така...Послушай човека който цитирам и няма да сбъркаш.

RoyTheReaper
02-13-2007, 15:20
Това е мноого сложен въпрос. Ако не си музикален няма да се научиш никога, ако си неоткрит талант и за 1 месец ще се научиш. Не те познаваме, не можем да кажем.

Да започнеш от акустична китара с класически пиеси винаги е най-добре. След това лесно ще преминеш на електрическа. Единственото затруднение е ако досега си свирил с пръсти, да се научиш да свириш с перце.

Все пак ти си преценяш; има и хора които свирят само на електрическа китара и никога не са свирили на акустична. Така че да започнеш от акустична съвсем не е задължително, въпреки че е полезно.

§
02-14-2007, 08:14
Ученето на китара няма край. Учиш се докато си жив. Най-важното е , като свириш да се забаляваш. Успех

brain_stew
02-14-2007, 08:20
Не може да се каже за колко време ще се научиш понеже тези неща са строго индивидуални.

Може да искаш да свириш на електрическа, но аз бих те посъветвал да започнеш на акустична. После преходът към електрическа ще ти е лесен, докато обратното не е съвсем така...Послушай човека който цитирам и няма да сбъркаш.подкрепям!

+1!

И наистина се учиш цял живот...все ще се намери нещо дет не знаеш!Най-важното е да свириш с кеф и удоволствие, и от любов към самата музика и инструмент! :wink:

Faithhhh
07-02-2007, 23:45
На мен тази вечер ми подариха електрическа китара, а с китарите съм гола вода... но мисля, че желанието щом го има... и щом има човек, който да ми покаже как става работата.... ще навляза ... не бързам... все ми е тая колко време ще ми отнеме :)