PDA

View Full Version : kakwo si dal za celta si?



PY_MACKA
02-13-2007, 23:18
Веднъж четох за една жена от Европа, която се влюбила в статист от някакъв долнопробен американски филм и го пожелала на всяка цена. Била толкова обсебена, че напуснала годеника си, научила английски и заминала за Новия свят, без никаква подкрепа от близки и почти без пукната пара. Единственото, с което разполагала била снимка от един кадър от филма, нито име, нито щат... но го открила... останалото е приказка. На всеки му се иска нещо впечатляващо да се случи и да преобрази живота му... но всеки трябва да прави много жертви, за да постигне целта си.
Въпроса ми е... какво би направил за да постигнеш желаното и какво би жертвал... или какво вече си жервал за целта... а може би сме прекалено млади и зелени
Всичко не се приема за отговор

PY_MACKA
02-13-2007, 23:30
Зависи от ситуацията

dobre be '#@*#?%
kato ne ti se pi6e nedei
kuv e toq otgovor???
bahti horata... samo za broi na mneniqtA pi6at [-X

PY_MACKA
02-13-2007, 23:50
Зависи от ситуацията

dobre be '#@*#?%
kato ne ti se pi6e nedei
kuv e toq otgovor???
bahti horata... samo za broi na mneniqtA pi6at [-X Еми има значение каква е целта...какви средствата... не мислиш ли?
az te pitam za tazi cel, koqto slaga6 nad vsi4ko
celta na jivota ti

abstraction
02-14-2007, 07:16
скромните ми 15 години са причината да нямам някакви възвишени цели или планове в бъдещето. Като всеки тийн аз живея ден за ден и като цяло проблемите ми са от типа колко ще имам на олимпиадата, какво ще каже най-добрата ми приятелка ако и споделя най-голямата си тайна, дали любимия ми отбор ще побеждава, дали любимата ми група ще изнесе концерт в България и дали ще вдигна скоро 60лв. в любимата ми геймка.

Единственото което знам със сигурност за бъдещето ми е че искам да водя сравнително спокоен, дълъг и щастлив живот.
Единствено за дълголетието си мога да направя нещо още от сега.
И това което правя е че никога не се сърдя и не се ядосвам. Поддържам добра физическа форма, ям здравословно.

Ice_Queen
02-14-2007, 07:24
Колкото и гадно да звучи..аз съм готова на всичко за да постигна това което искам.Въпроса е дали ще го искам достатъчно силно за да тръгна да го гоня.Ако желанието ми е огромно и го искам на всяка цена - мога да изтърпя всичко или да направя всичко. :| :| Не че не ми пука за хората,просто такъв е света - когато искаш нещо ,цената за него е висока ,борбата жестока и човек трябва да е сигурен на къде отива и да прецени дали ще може да се изправи срещу всичко и да намери вярния път за това.


:smt006

SweetBunny
02-14-2007, 07:38
Аз в никакъв случай не подкрепям поговорката "Целта оправдава средствата"... :?
И колкото и да е голяма и възвишена мечтата ми, например ако ми трябват пари, за да я осъществя, не бих тръгнала да духам и да се чукам с някой само заради тези пари. Примерът може да е тъп, но нали искаше такива...
Иначе, да, не се отказвам лесно....
Но може би нямам кой знае каква цел и не съм и иимала, за да мисля дали всичко бих направила за нея...
Зависи... :)

AliceSw
02-14-2007, 08:26
за последната си цел давам мн от личния си живот или по-точно от времето, което имах за безцелно излизане и размотаване и разни такива - от скоро нататък само ще уча и излизам за по 2-3 4аса на ден с френдс :|

teenkopele
02-14-2007, 08:33
Зависи от ситуацията... и от евентуалните последици от действията ми. :wink:

HopeLesss
02-14-2007, 11:27
Не знам какво бих жертвала, но определено знам, че каквото и да искам да постигна, никога не бих платила прекалено висока цена. Никога не бих предала себе си, мечтите си, семейството си. Човек понякога си втълпява, че иска нещо и е готов да го постигне с цената на всичко. Убедила съм се, че когато го постигне, се замисля дали наистина си е заслужавало всичкото това старание и болка, мъка, упоритост и саможертва. Не е важно мястото, на където си се отправил, а пътя, по който вървиш за да стигнеш до него... Пътя, който за мен задължително трябва да е изпълнен с щастие и удовлетворение, а не с бодлива тел.

Dr. Kazimbutt
02-14-2007, 12:18
Да прогресирам максимално в това, с което се занимавам. Така ще си реализирам и мечтите.

IlLuSi0nS`
02-14-2007, 12:40
единственото важно за мен е да се чувствам щастлие всеки ден, защото това да съм щастлива вчера, днес и утре е мн повече от една определена цел..

white_chik
02-14-2007, 13:33
Еми,май сме още зелени или поне аз и не мога да говоря за кой знае кви жертви.По принцип съм импулсивна,но не знам,едва ли бих заебала целия си живот,за да преследвам мечтата си.

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-14-2007, 18:11
zavisi kolko silno go iskam..ako naistina e mnogo mislq 4e bih napraviila.. mnogo!! :roll:

02-14-2007, 18:22
Хм...не смятам, че на моите години мога да преценя какво си струва да пожертваш и какво не. Знам какво не бих пожертвала семейството ми, не бих предала принципите ми...макар че 'принципи' е твърде силна дума за скромните ми 17 години :)
Нешата се изменят доста. Това, от което едно време ми се е струвало приемливо да се лиша, сега не бих се лишила. Може би единственото, което съм жертвала и най-вероятно ще продължа...това е личния ми живот. Когато гоня една цел само тя е в главата ми, сякаш съм заслепена. Чак след време успявам трезво да оценя струвало ли си е...или не.
Колкото и гадно да е не бих направила много за любовта, а бих направила доста за кариерата ми, доста за самата мен. Май доста егоистично мисля... :smt012

^FaiNt^F
02-14-2007, 18:23
Това горе съм аз. Отвикнах да се логвам напоследък