PDA

View Full Version : Moderated: Нямам самочувствие, защото си счупих един зъб...



koftiiiiii
02-14-2007, 13:02
nqmam samo4uvstvieto da svalq momi4e za6toto si schupih 1-niq zyb i
molq momi4etata da mi kajat mnogo li e vajno tova za tqh

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

`Death`Whore`
02-14-2007, 13:07
Отиди на зъболекар да го възстанови.

02-14-2007, 13:09
ami ne moga dokato ne navar6a 18 6toto mi se promenq zahapkata

`Death`Whore`
02-14-2007, 13:12
Ами...аз мразя зъбите си и затова не се усмихвам със зъби...а мъжката част не ме игнорира...просто не мислИ постоянно за това и не си вкарвай комплекси. Всеки има лоши и добри страни. :)

nata6ka
02-14-2007, 13:13
Отиди на зъболекар да го възстанови.
Da i az mislq taka :) mislq 4e ne e mn skapo nz. No ne e mn vajno :) vsepak ako si hybav :smt112 :-D ;)

02-15-2007, 13:05
awe ne znam kolko ti e s4upen zaba oba4e az kato bqh na 10 i az si s4upih moq no mi go opraviha i do den dne6en mi e dobre (na 17 sam) taka 4e popitai pak ....

Allthatshewant
02-15-2007, 13:11
Възстановяването на зъб според мен не е толкова сложна процедура за да се изискват навършени 18 години .. най-добре отиди на зъболекар попитай и си разреши проблема .. така ще ти се вдигне само4увствието :wink:

strange__
02-15-2007, 19:15
Опа...мойта част :-D Аз нямам един зъб (не съм го чупила,просто като падна млечния,постоянен не изникна...) и от години се занимавам с ортодонти :roll: По принцип е вярно,че не могат да ти направят постоянен преди 17-18 години точно,защото захапката ти още се изменя...тоест те могат,ама не е правилно :wink: Но хората са измислили едни зъбчета,които се махат и слагат като шини...така де,с телче се захваща от страни за другите зъби и гаранция давам,че ако ти не искаш някой да разбере за това нещо,няма как да се забележи.Това нещо си го слагаш сутрин и не ти пречи нито на ядене,нито на пиене,нито на целувки и тн...единственото условие е вечер да го махаш,за да не падне докато спиш ии естествено да си го миеш всеки ден :-) Като цяло е това,ако имаш някакви въпроси-кажи,ако мога ще ти отговарям. :D

02-17-2007, 06:30
Moite predni zybi i dvata sa mi s4upeni...napolovina..bqh 6 klas...gledkata be6e ujasna...na drugiq den maika mi me zavede na zybolekar i mi gi izgradiha...to nqma zna4enie dali 6te ti se promenq zahapkata..prosto tazi 4ast, koqto q nqma ot zyba..na neino mqsto slagat ne6to kato plomba...samo 4e trqbva da se pazi izgradeniq zyb.. v smisal..da ne grize6 qbylki i takiva tvyrdi raboti...za6toto moje da padne..az 1-te godini ne othavpah ni6to sys prednite si zybi..no sega ve4e...si griza....a i predimstvoto e 4e ne e skypo..struva kolkoto da ti slojat plomba...pone pri men be6e taka..aide uspeh..i da ti napravqt nai-hubavata usmivka :P

LoVe_Is_EvErYtHiNg
02-17-2007, 11:06
Awe az sq po rojdenie neam edin zab i sq trqa sas nqkfa 6ina tuka da gi mesta tam, ma tq 6inata mi ima montiran zab, a tfa det go kaza, 4e trqa da si na 18, za da ti go opraat ne e taka, trqa da si na 17 :) togava spirat promenite sas zabite. Az sq sam n 15 i polovina, taka e o6te godina i polovina 6te q iztarpq:)

strange__
02-17-2007, 11:19
Awe az sq po rojdenie neam edin zab i sq trqa sas nqkfa 6ina tuka da gi mesta tam, ma tq 6inata mi ima montiran zab, a tfa det go kaza, 4e trqa da si na 18, za da ti go opraat ne e taka, trqa da si na 17 :) togava spirat promenite sas zabite. Az sq sam n 15 i polovina, taka e o6te godina i polovina 6te q iztarpq:)
Точно за това нещо говорех по-горе :wink: А по принцип е индивидуално,моята ортодонтка ми беше казала,че може още на 16 да ми го оправи,амаа захапката ми нещо изостана с развитието :lol: Сега се надявам до 17год да ми сложат постоянен и да не се занимавам повече 8) Най-често обаче тази манипулация става между 17-18 години,за да е 100% сигурно,че после няма да се оформи дупка между изкуствения и останалите зъби :wink:

LoVe_Is_EvErYtHiNg
02-17-2007, 11:32
Awe az sq po rojdenie neam edin zab i sq trqa sas nqkfa 6ina tuka da gi mesta tam, ma tq 6inata mi ima montiran zab, a tfa det go kaza, 4e trqa da si na 18, za da ti go opraat ne e taka, trqa da si na 17 :) togava spirat promenite sas zabite. Az sq sam n 15 i polovina, taka e o6te godina i polovina 6te q iztarpq:)
Точно за това нещо говорех по-горе :wink: А по принцип е индивидуално,моята ортодонтка ми беше казала,че може още на 16 да ми го оправи,амаа захапката ми нещо изостана с развитието :lol: Сега се надявам до 17год да ми сложат постоянен и да не се занимавам повече 8) Най-често обаче тази манипулация става между 17-18 години,за да е 100% сигурно,че после няма да се оформи дупка между изкуствения и останалите зъби :wink:
Xxaxax eto edin 4ovek, koito spodelq sadbata mi:)
A ina4e za tfa det pita avtora na temata dali e vajno za momi4eto, mi spored mene ne bi trqalo da e vajno, smisal 4ovek ne trqa da vazpriema edva li ne samo zabite:) a i mene sq zaradi toq zab nikoi ne me ignorira, taka 4e.... we davai :)

sadfz
02-17-2007, 13:32
Az predi dosta godini syshto si ediniq ot gornite predni dva. Ne celiq, no okolo polovinata zyb zamina. Zabolekarq obache mi go oprai, v momenta ne si lichi po nikakyv nachin che e bil schupvan. Dobavq se nqkakvo veshtestvo, koeto posle se vtvyrdqva i si ostava taka. Roni se mnogo bavno i moje bi vednyj godishno hodq za da mi go zapylva otnovo :)

suletka___
02-18-2007, 20:12
Ne smqtam 4e tova shte ti e osoben problem , momi4e koeto ne iska da izleze s tes zahstoto ti e s4upen ediniq zub .. po dobre ne izlizai s neq izobshto !!!

martyivanova
02-24-2007, 23:45
Срам ме е да си призная но веднъж се боричкахме с приятеля ми и му счупих предното зъбче без да си искам:( за 20 мин отскочихме до зъболекарката тои беше на 16 тогава и веднага беше с нова цяла усмивка :)кви са тия 18 год.... нз