PDA

View Full Version : Мигли- проблеми



Весело момиче
02-14-2007, 14:40
Здравейте всички :) Имам проблем и искам да ви помоля за мнение и съвет. Миглите ми бяха дълги и гъсти, но абсолютно прави, което за мен прави другите им качества маловажни. Реших, че решение на проблема ми е миглоизвивачката. И така вече не малко години я ползвам, в резултат на което миглите ми съвсем не са дълги, а особено пък гъсти. Даже на места хич ги няма. Та искам да ви попитам: има ли начин миглите ми да са извити без помощта на миглозвивачката? Спирала, или някакъв друг продукт? От години ползвам спиралите на Аvon и съм доволна от тях, мажа си редовно миглите с витамин А, бадемово или рациново масло, даже преди всяко нанасяне на спирала. Искам да ви попитам също, вие как предпочитате- първо спиирала, после миглоизвивачка или обратното? Благодаря на всички, които изказват мнение и весел празник :)

christina_aguilera
02-14-2007, 16:15
Ами тази извивачка за мигли наистина много ги уврежда, аз и заради това не я ползвам. Вземи си някоя хубава спирала, която извива миглите. А иначе първо извиваш и после е спиралата O:)

SINDEL
02-15-2007, 08:27
Ами нормално си е с тая извива4ка да си съсипеш миглите тотално. Аз затова и не ползвам такива инструменти. Според мен най-добре би било да дадеш малко пове4е пари за наистина хубава спирала (тея на Ейвън са боклуци), която да ти извива миглите. А още по-добре би било да им дадеш известно време по4ивка от всякакви козмети4ни помии като спиралите и да ги оставиш да се съвземат малко, ако не искаш след някоя и друга година да ги няма съвсем

Весело момиче
02-15-2007, 09:35
Аз съзнавам, че миглоизвивачката съсипва миглите, особено като се използва всекидневно. Затова попитах с какво да я заменя? Казвате с качествена спирала- може ли по-конкретно марка и горе-долу цена?Защото като ефект аз съм доволна от спиралите на Аvon, въпреки че не ги одобрявате, но нямам нищо против да я сменя с друга марка. Просто ми преоръчайте каква, ако може, и смятате ли, че САМО със спирала, ще получа желаната извивка? Благодаря на горните две мнения, ако някой желае- приемам още съвети :)

Allthatshewant
02-15-2007, 13:02
аз също си подвивам миглите но рядко.. засега нямам такъв проблем но при вси4ки слу4аи е много вредно .. по добре си вземи специална спирала за такъв ефект

02-15-2007, 17:29
nikoga ne polzvai tiq bokluci na avon li e tam kvo e !i tiq miglo izviva4ki ti ovrejdat ama mn qko miglite da znae6!

02-15-2007, 17:31
OBOJAVAM BROOKLIN!

mil4eto_
02-16-2007, 07:28
Вземи си някоя по-хубава спирала.
Volume Shocking на Loreal е старшно добра,но се нанася малко по-трудно.Друга много добра спирала е Lash Arhitect. :)
Има и един уред за извиване на миглите чрез нагряване,страхотен ефект има и не уврежда миглите,но доста трудно ще го намериш. :?
Аз от много време искам да си взема миглоизвивачка,но все не мога да събер смелост.Принципно съм си доста кьопава и имам чувството,че ще си извадя очите с нея. :lol:
Иначе уреда за извиване на миглите трябва да с гумен или силиконв накрайник,за да не се чупят миглите. :wink:

Aileen
02-16-2007, 08:18
Аз не използвам миглоизвивачка, но съм доволна от двойната спирала на AVON (колкото и някои да плюят тази марка). При нея първо се слага бялата част и след като изсъхне хубаво се слага и черната. И на мен и на други познати миглите стават много хубави. Но както казаха и по-горе: поне няколко седмици не си слагай никаква спирала, за да дадеш на миглите си възможност да се възстановят. :)

Весело момиче
02-16-2007, 16:14
Благодаря ви за преоръките. Ами значи аз някъде около 2 месеца вече съм дала почивка на миглите сим не позлвах миглоизвивачка и спирала, но в момента, в който почнах пак да си ползвам, и видях, че миглите ми страшно падат. Но мисълта ми беше- какъв е този уред, за който спомена mil4eto_? Миличка, ако ми дадеш малко повече инфо откъде го купи и за какви пари и как точно се казва ще съм ти мн благодарна :) А тези спирали, за които казвате, че са добри извиват ли прави мигли? Защото ако миглите ви са извити по природа със почти всяка спирала ще изглеждат добре? Мерси за вниманието :)

mil4eto_
02-16-2007, 16:58
Благодаря ви за преоръките. Ами значи аз някъде около 2 месеца вече съм дала почивка на миглите сим не позлвах миглоизвивачка и спирала, но в момента, в който почнах пак да си ползвам, и видях, че миглите ми страшно падат. Но мисълта ми беше- какъв е този уред, за който спомена mil4eto_? Миличка, ако ми дадеш малко повече инфо откъде го купи и за какви пари и как точно се казва ще съм ти мн благодарна :) А тези спирали, за които казвате, че са добри извиват ли прави мигли? Защото ако миглите ви са извити по природа със почти всяка спирала ще изглеждат добре? Мерси за вниманието :)
Ами една пиятелка го има,но не и е от България. :?
В едно списание бях видяла такъв уред и пишеше къде се продава ще го потърся и малко по-късно ще пиша. :)
А спиралитеизвиват много добре,моите миглине са изобщо извити по природа,но със спирала стават много добре. :D

02-16-2007, 17:02
До някъде имам твоя проблем.В смисъл,че миглите ми са прави и ако не ги подвия преди да нанеса спирала просто си седят прави и гадни :smt013 .Имало е случаи,в които когато не забележа че гуменото накрайниче се е изхабило и ми накъсва миглите :roll: .За мое щастие растат доста бързо и за месец,два се възстановяват.
Единствената спирала,която е ползвам в водоустойчивата на Avon.Бързо засъхва и не е водниста.Именно това ми помага на миглите като ги подвия и след нанасянето на спиралата си застават така,както съм ги подвила.Ползвам я вече...4,5 години и изобщо не съм я подменяла с друга.
Мислила съм да пробвам,ако не се лъжа на Лореал беше,спиралата,която подвива миглите (Мила Йовович я рекламира),но просто 20-тина лв.не ми се дават,поради простата причина че Ейвънската ми върши същата работа от години. :-D

ultra
(sorry нещо не мога да си вляза с ника)

Весело момиче
02-16-2007, 17:41
Ultra, разбирам те за миглоизвивачката и спирала... то добре, че и моите миглички, като се поокъсат и растат сравнително бързо, но просто ми писна все да се късат. Иначе и аз харесвам на Ейвън спиралите, но може би скоро ще си взема някоя друга, просто за да видя има ли разлика. Но не ми се вярва много, миглите ми да се подвият само от спирала... и ако все пак някой има други наблюдения, моля да сподели :)

ultra
02-16-2007, 18:06
Ultra, разбирам те за миглоизвивачката и спирала... то добре, че и моите миглички, като се поокъсат и растат сравнително бързо, но просто ми писна все да се късат. Иначе и аз харесвам на Ейвън спиралите, но може би скоро ще си взема някоя друга, просто за да видя има ли разлика. Но не ми се вярва много, миглите ми да се подвият само от спирала... и ако все пак някой има други наблюдения, моля да сподели :)
хихи милата,съпричасна съм ти. :wink:
Преди време гледах по Fashion TV правеха реклама на някаква миглоизвивачка,така и не набрах повече инфо и си остана в спомените ми.Може би става въпрос за тази по-горе,за която споменаха,а може и да греша.
А ти като си вземеш някоя друга спирала сподели тук,защото на мен лично ще ми е интересно :-D

varnen4e
02-18-2009, 14:35
И аз не използвам извивачка. Имам, но много рядко прибягвам до нея.
Иначе ми се иска с нещо да си сгъстя и удължа миглите.. но ми се струва невъзможно.
Чудя се с бадемово масло дали ще стане... :?

Wrathchild
02-18-2009, 14:48
Тамън се навих да си взема миглоизвивачка и дружно ме отказахте. Благодаря за което.
Варненче, бадемовото масло спомага растежа на косъма. Значи и на миглите трябва да стане. Купи си и рициново масло, но нанеси малко на сгъвката на лакътя и не го махай поне 24 часа, даже и 48 ако успееш да не се къпеш толкова време. Ако не получиш алергична реакция -давай смело.

titinkaa
02-18-2009, 16:31
И мойте мигли са прави,но са дълги и когато сложа спирала стават мн яки.Имам извивачка,но съм я ползвала само 2 пъти,и съм решила повече да не я ползвам,защото само с спиралата ми стават хубави няма смисъл да ги правя с миглоизвивачката.Ползвала съм спирала на Ейвън,но е много силна и ми пари на очите с две думи не съм доволна от нея макар че е от скъпите,сега съм решила да си взема някоя спирала за 10-15лв поне да си заслужава,и да нямам проблеми с паренето.

_sladyrche_
02-18-2009, 17:30
Не ползвай миглоизвивачка, но мога да ти препоръчам една наистина страхотна спирала наистина скъпа е но ти звива страхотно миглите на Helena Rubinstein Lash Queen Feline Blacks Mascara гарантирам ти че е страхотна :) :)

sweetsunshine
02-18-2009, 17:35
Не ползвай миглоизвивачка, но мога да ти препоръчам една наистина страхотна спирала наистина скъпа е но ти звива страхотно миглите на Helena Rubinstein Lash Queen Feline Blacks Mascara гарантирам ти че е страхотна :) :)колко струва ?Аз имам едно нейно червило много съм доволна.

SoFarSoG00d
02-18-2009, 17:38
Не може да направиш нищо по въпроса.

varnen4e
02-19-2009, 03:10
Тамън се навих да си взема миглоизвивачка и дружно ме отказахте. Благодаря за което.
Варненче, бадемовото масло спомага растежа на косъма. Значи и на миглите трябва да стане. Купи си и рициново масло, но нанеси малко на сгъвката на лакътя и не го махай поне 24 часа, даже и 48 ако успееш да не се къпеш толкова време. Ако не получиш алергична реакция -давай смело.

Да и аз това си мислех. Даже вчера след като прочетох темата и си намазах миглите с бадемово масло. Ще повторя още няколко пъти да видим дали ще стане.
;)

kris4uuuu
02-19-2009, 10:38
Migloizviva4kite sa gadni....po dobre s malki migli tokolkoto bez nikavi!!!

titinkaa
02-19-2009, 11:18
Не ползвай миглоизвивачка, но мога да ти препоръчам една наистина страхотна спирала наистина скъпа е но ти звива страхотно миглите на Helena Rubinstein Lash Queen Feline Blacks Mascara гарантирам ти че е страхотна :) :)колко струва ?Аз имам едно нейно червило много съм доволна.и аз искам да разбера на ква цена е? :)

BlackWings
02-19-2009, 17:56
Това чудо ми прилича повече на инструмент за мъчения отколкото на разкрасяващо средство :-s :-s Никога няма да си съсипя миглите с него, по добре хубава скъпа спирала , но качествена.