PDA

View Full Version : L-Carnitine



sledko_f>93
02-14-2007, 16:16
Кажете дали ако правя упражнения в нас и като пия Л-Карнитин ще отслабна? Така де...питах и в аптеката ми казаха,че само ако тренираш нещо действа и това го знам, но понеже сега нямам нито пари нито времеда ходя на фитнес искам да ви попитам,дали ако праВЯ упражнения всеки ден ще има ефект?Какви упражнения трябва да правя и п колко?
10х предварително на всички които отговорят :)

sledko_f>93
02-14-2007, 17:15
Айде кажете нещо де! Плс!

nqkoi si tam
02-14-2007, 17:43
e to da ne misli6 4e L karnitina e mn evtin ..po-dobre hodi na fitnes i bez tova ako ne se razm1rda6 L karnitina nqma da ti podeistva

sledko_f>93
02-14-2007, 17:59
e to da ne misli6 4e L karnitina e mn evtin ..po-dobre hodi na fitnes i bez tova ako ne se razm1rda6 L karnitina nqma da ti podeistva
Знам колко е и днес си купих, но исках да питам дали ако права упражнения в нас ще отслабна? :wink:

648541
02-14-2007, 19:42
mi ne mislq...ne sum mn zapoznata no mi kazaha 4e samo s kardio trenirovka pomaga...az su6to iskah da si vzema no se otkazah....zaradi posledstviqta :evil:

Theoatguy
02-14-2007, 19:46
mi ne mislq...ne sum mn zapoznata no mi kazaha 4e samo s kardio trenirovka pomaga...az su6to iskah da si vzema no se otkazah....zaradi posledstviqta :evil:


Kvi posledstviq ve xahxahxhxa ? #-o #-o #-o #-o #-o #-o

02-14-2007, 19:53
ako ne se pravi kardio deinost pri vzemaneto na karnitina se e*ava maikata na 4erniq drob. a tezi uprajneniq sig za ukrepvane na muskolite i ne sa kardio deinost; taka 4e ako 6te vzema6 po4vai da bqga6 ili da kara6 kolelo ili da ska4a6 na vaje ili pak tam da si pravi6 ne6to koeto si znae6 :D

02-14-2007, 19:56
o6te ne6to: toi su6to taka 6te e neefektiven i ako ne go kombinira6 s nqkakva dieta :roll:
ako puk e na Nutrim ili nqkakuv drug bulgarski su6to :D

HopeLesss
02-14-2007, 21:05
По принцип мой приятел отслабна с Л-Карнитин без да прави упражнения. Зависи много от това колко кила имаш да смъкнеш. Доколкото съм чувала, Л-Карнитин се изписва на хора с доста наднормено тегло като един вид лекарство. Много трябва да се замислиш преди да го почнеш и да се консултираш с човек, който разбира от тия неща точно по колко трябва да взимаш. А ако си набор 93 и си решила да го пиеш... просто си за убиване. Но това си е твое решение. Повечето хора искат без да правят каквото и да било да станат фотомодели. Това не е нито полезно, нито лесно...

GLeZoRanA
02-14-2007, 21:28
1.Ще отслабнеш с Л-карнитин без упражнения кога си видиш ушите без огледало . Стой цял ден пред хладилника/тВ/компа и чакай да свалиш нещо
2. Кви последствия бе 0_o защо по дяволите не се поинтересувате първо и тогава да изказвате "компетентни"мнения
3. За подходящи упражнения провери в : http://www.bb-team.org/women/000618.php

streetfight1@abv.bg
02-15-2007, 06:43
Дарлинг, ти още нямаш 14 години, не ти е нужен Л-Карнитин, просто ако мислиш че си тръгнала да качваш кила промени храненето, спането, много спорт, плуване, тенис

Ice_Queen
02-15-2007, 09:12
1.Ще отслабнеш с Л-карнитин без упражнения кога си видиш ушите без огледало . Стой цял ден пред хладилника/тВ/компа и чакай да свалиш нещо
2. Кви последствия бе 0_o защо по дяволите не се поинтересувате първо и тогава не изказвате "компетентни"мнения
3. За подходящи умражнения провери в : http://www.bb-team.org/women/000618.php



:smt043 :smt043 :smt043 :smt043

GLeZoRanA
02-15-2007, 10:32
1.Ще отслабнеш с Л-карнитин без упражнения кога си видиш ушите без огледало . Стой цял ден пред хладилника/тВ/компа и чакай да свалиш нещо
2. Кви последствия бе 0_o защо по дяволите не се поинтересувате първо и тогава не изказвате "компетентни"мнения
3. За подходящи умражнения провери в : http://www.bb-team.org/women/000618.php



:smt043 :smt043 :smt043 :smt043Кажи кое е смешното да се посмеем и ние

streetfight1@abv.bg
02-15-2007, 11:19
Смешни са годините и, и акъла

GLeZoRanA
02-15-2007, 11:31
Смешни са годините и, и акълаЩом има мерак..Почвам да се замислям дали изобщо имате няква представа какво е това Л-карнитин и за какво служи :-k

Theoatguy
02-15-2007, 11:37
Glezorana, повярвай ми, имам представа за какво служи и как действа.

Впредвид 13-14те й години... мисля, че не зависи от мерака. Не и трябват никакви добавки и диети, та тя в момента расте !

GLeZoRanA
02-15-2007, 11:47
Glezorana, повярвай ми, имам представа за какво служи и как действа.

Впредвид 13-14те й години... мисля, че не зависи от мерака. Не и трябват никакви добавки и диети, та тя в момента расте !Говоря за по горни мнения не конкретно за някой , защото това не е първата тема за Л-карнитин и се убеждавам , че изказват доста некомпетентни мнения ... а колкото до възрастта и ,сега и да и казваме да не ги пие ако е взела решения ще си ги пие...Въпреки , че аз лично не бих ги пила ако бях на нейната възраст ,организма и все още не се е развил..Не сме и никви , за да и казваме какво да прави и какво не .. нали?

DaRk_FaIrY
02-15-2007, 16:08
абе момиче не си ли чувала,че има листовки с продуктите които купуваш!там подробно пише кое за какво е..... ето ти малко инфо "...Продуктът е с доказан ефект при разграждане на мазнините, особено ефективен в съчетание с диета и подходящ двигателен режим. Повишава енергийните възможности и мускулната издръжливост по време на тежки физически натоварвания, спомага за бързото възстановяване и преодоляване на неприятните стресови реакции." из нета има доста инфо относно тея неща просто си размърдай малко пръстите и ще намериш каквото ти трябва айде успех
:roll: :-k

HopeLesss
02-15-2007, 17:45
GLeZoRanA, аз не претендирам, че разбирам много от тия неща, но със сигурност знам, че този мой приятел отслабна с 20 кг с Л-карнитин именно със седене пред телевизора. Сега обаче има адски много проблеми със сърцето и черния дроб. Не знам подробности, но със сигурност е вземал по-големи дози. :roll:

02-15-2007, 17:49
А то колко таблетки (по 500мг) трябва да се вземат дневно?

GLeZoRanA
02-15-2007, 18:06
А то колко таблетки (по 500мг) трябва да се вземат дневно? До 69кг-1
над 69 - 2 таблетки
CooL^GirL^^^ 100% е било така!

alkobalko
02-15-2007, 18:41
Л-Карнитина помага за намаляване на теглото, когато се взима, но се правят и упражнения. Много рядко се отслабва без натоварване. Понякога обаче се наблюдава и обратния ефект, ако се приема без да се правят упражнения. В случая то действа като хранителна добавка. Препоръчва се прием на 1-2 капсули дневно (1 капсула преди спорт или физическо натоварване и 1 капсула – 1 час вечер преди лягане на гладно).

sledko_f>93
02-16-2007, 11:16
2 пъти седмично по 40-50 мин става ли? Хмм.. имам чуството ,че е малко!

WinHater
02-16-2007, 11:17
да ме извинявата ама като пиеш л- карнитин и седиш пред тв-то не може да се отслабне посмъртно.... само при условие че спреш да ядеш.. и то това няма връзка с л-карнитина. самата добавка- карнитин не стопява нищо сама.. задачата и е при тренировка да се изразходва енергията от подкожните мазнини, затова л-карнитина се пие на гладно за да може именно тази енергия да се използва а не на поетата храна и ако си купувате л-карнитин не щадете пари - препорачителните марки са : Musashi, Optimum nutrition, Nutrim ... а относно тренировките вкъщи.. надали са много ефикасни защото се предполага че човек вкъщи няма уреди , а най - много някакви дъмбели... :smt004

streetfight1@abv.bg
02-16-2007, 12:42
2 пъти седмично по 40-50 мин става ли? Хмм.. имам чуството ,че е малко!

всеки ден бягане 40-50 мин, 1-2 пъти седмично плуване, 1-2 пъти седмично фитнес (аеробика, тае-бо)
една хубава (изпълнима) диета

sledko_f>93
02-16-2007, 17:09
2 пъти седмично по 40-50 мин става ли? Хмм.. имам чуството ,че е малко!

всеки ден бягане 40-50 мин, 1-2 пъти седмично плуване, 1-2 пъти седмично фитнес (аеробика, тае-бо)
една хубава (изпълнима) диета
Мерси мн :) Аз съм от 8 на даскало и се чудя дали става вечер да тичам? :smt017
А плуването може ли да се замени с нещо друго,защото наще не ме пускат да ходя на басейни заради хлора и т.н.?

Hyper
02-17-2007, 07:53
2-3 пъти седмично по 1 час тенис на корт, има доста движение, а и е страхотен спорт

WinHater
02-19-2007, 13:22
фитнеса му е майката.. с подходящите упражнения и упоритост всичко се постига, и има доста упражнения които натоварват същите мускулни групи като при тениса например, друг е въпроса че при тениса "тичането" зависи от партньора отсреща докато при фитнеса ако не си достатъчно инат сядаш и почиваш , за това фитнес+упористост= чудеса ... е все пак трябва и с храната да внимаваш, пий повече вода ако толкова прегладняваш защото ти запълва стомаха и ти минава глада поне временно.. тва го казвам от личен опит :wink:

Hyper
02-20-2007, 06:23
С фитнес наистина може да се постигне резултат, но лично според мен много трудно, а и много хора могат да се съгласят, че е малко скучно

GLeZoRanA
02-20-2007, 08:04
С фитнес наистина може да се постигне резултат, но лично според мен много трудно, а и много хора могат да се съгласят, че е малко скучно Ти не отиваш там да се веселиш , ако искаш да ти е весело отиваш на цирк #-o

Hyper
02-20-2007, 08:58
С фитнес наистина може да се постигне резултат, но лично според мен много трудно, а и много хора могат да се съгласят, че е малко скучно Ти не отиваш там да се веселиш , ако искаш да ти е весело отиваш на цирк #-o

този коментар не ти е много присъщ, иначе имах предвид, че когато нещо се прави с желание и доставя удоволствие, резултатите от него няма да закъснеят

GLeZoRanA
02-20-2007, 22:23
С фитнес наистина може да се постигне резултат, но лично според мен много трудно, а и много хора могат да се съгласят, че е малко скучно Ти не отиваш там да се веселиш , ако искаш да ти е весело отиваш на цирк #-o

този коментар не ти е много присъщ, иначе имах предвид, че когато нещо се прави с желание и доставя удоволствие, резултатите от него няма да закъснеятТи пък от къде знаеш кое ми е присъщо кое не #-o , самия фитнес на мен ми доставя удоволствие ... то трябва да си го направиш , за да ти доставя удоволстие . То като отидеш на фитнес без никво желание..нормално е да няма резултати..

evil_lady_in_black
02-21-2007, 05:45
отслабва се много от него , на мен тряньорката ми по балет ми го даде понеже след лятото бях качила много и за една седмица свалих 10 кила :wink:

Hyper
02-21-2007, 06:34
Ти пък от къде знаеш кое ми е присъщо кое не

Явно съм се заблудил!


отслабва се много от него , на мен тряньорката ми по балет ми го даде понеже след лятото бях качила много и за една седмица свалих 10 кила

"10 килограма за една седмица", ти си феномен :), разкажи по-подробно как става тази магия

GLeZoRanA
02-21-2007, 08:08
отслабва се много от него , на мен тряньорката ми по балет ми го даде понеже след лятото бях качила много и за една седмица свалих 10 кила :wink: Вярно си някъв феномен :shock: това ми звучи супер невъзможно...освен ако не си карала на карнитин и вода 8-[ :shock:

[Lucifer]
02-21-2007, 17:38
s l-carnitin i ypr y vas nqma da stane ak oti4a6 dam ama s ypr ne :) l-carnitina deistva po drug na4in i e aktiven samo pri aerobno natovarvane ako iska6 efekt bez ti4ane si kupi fat burner :)

sledko_f>93
02-21-2007, 18:05
]s l-carnitin i ypr y vas nqma da stane ak oti4a6 dam ama s ypr ne :) l-carnitina deistva po drug na4in i e aktiven samo pri aerobno natovarvane ako iska6 efekt bez ti4ane si kupi fat burner :)
Аз вече свалих 5кг....но, какъв е този фат бънър :?

evil_lady_in_black
02-22-2007, 05:41
отслабва се много от него , на мен тряньорката ми по балет ми го даде понеже след лятото бях качила много и за една седмица свалих 10 кила :wink: Вярно си някъв феномен :shock: това ми звучи супер невъзможно...освен ако не си карала на карнитин и вода 8-[ :shock:
ами то се пие само с течности :wink:

GLeZoRanA
02-22-2007, 06:05
отслабва се много от него , на мен тряньорката ми по балет ми го даде понеже след лятото бях качила много и за една седмица свалих 10 кила :wink: Вярно си някъв феномен :shock: това ми звучи супер невъзможно...освен ако не си карала на карнитин и вода 8-[ :shock:
ами то се пие само с течности :wink: О не думай :-s . Искаш да ми кажеш , че цяла седмица си карала на вода и Л-карнитин :shock:

evil_lady_in_black
02-22-2007, 06:19
не е сложно

Hyper
02-22-2007, 06:28
]s l-carnitin i ypr y vas nqma da stane ak oti4a6 dam ama s ypr ne :) l-carnitina deistva po drug na4in i e aktiven samo pri aerobno natovarvane ako iska6 efekt bez ti4ane si kupi fat burner :)

а бе горски, що пълниш на момичето главата с глупости, ти ако беше баща щеше ли да дадеш на 13-14 годишната си дъщеря да пие бърнър , чул си и ти нещо

[Lucifer]
02-22-2007, 06:50
ahum s ydovolstvie :) 6te i dam :) tova e suvsem obiknovenna dobavka i prosto e smehotvorno vsqkvo otricatelno deistvie

Hyper
02-22-2007, 07:28
]ahum s ydovolstvie :) 6te i dam :) tova e suvsem obiknovenna dobavka i prosto e smehotvorno vsqkvo otricatelno deistvie

Коментари от този род трябва да се трият, много ти разбита простата главица от добавки, село !!!
Смехотворното в случая си ти

[Industrial_Fr3aK]
02-22-2007, 10:49
Абе по-добре не взимай L-Carnitine.. Яж ябълки и ходи на тичане или каквото и да било аеробно упражение, имай малко търпение и ще има резултати.

HopeLesss
02-23-2007, 07:55
Коментари от този род трябва да се трият, много ти разбита простата главица от добавки, село !!!

Ето един съвестен човек в тоя форум. Аз казах моето мнение вече за Л-Карнитин. Не мисля, че човек, който НАИСТИНА има проблеми с килограмита, трябва да го взема. А под проблеми с килограмите визирам НАДНОРМЕНО ТЕГЛО! Пък и последствията от тия всичките глупости идват по-късно, но това не намалява отрицателното им действие. Мислете малко за здравето си. Всеки иска да остабне като лежи по цял ден и сменя каналите на телевизора, но... не става.