PDA

View Full Version : Какво правят цигарите с кожата ви...!



Allthatshewant
02-15-2007, 13:50
Непрекъснато се говори за вредното влияние на никотина върху здравето. Повечето опасни действия могат да се прочетат върху кутиите цигари, които най-сетне спряха да бъдат по-красиви от кутийка за бижута.

Проблемите със здравето обаче настъпват постепенно и незабележимо. Докато негативното влияние на никотина върху красотата се вижда още след първите няколко месеца пушене.

Пушенето ви състарява

Заедно със слънчевата светлина и стреса, никотинът също прибавя още няколко години върху лицето ви и то по най-неприятния начин.

Само от едно дръпване от цигарата, в тялото ви попадат над милиард свободни радикали, които се полепват по белите ви дробове, а оттам се разпространяват в целия организъм.

Свободните радикали са сочени за основния причинител на редица заболявания и проблеми с кожата и само анти-оксидантите и здравословният начин на живот могат да намалят щетите.

Когато говорим за състарена от пушене кожа, трябва да ви кажем също, че терминът "лице на пушач" е признат за медицински термин още през 1985 година.

"Лице на пушач" означава преждевременно състарена кожа, бръчици около устните, очите и носа и сивеещ цвят на кожата.

Пушенето "изяжда" колагена от кожата ви

Тютюневият дим съдържа над 4 000 токсина, някои от които се влизат директно в кръвообращението, което ги отвежда до най-фините кръвоносни съдове на кожата.

Така се намалява съдържанието на колаген в кожата, който, както е известно, се грижи кожата да е еластична и свежа.

Пушенето изтънява кожата

Кожата на лицето на пушачите е много по-тънка, защото кръвоснабдяването й е нарушено, а тънката кожа се набраздява много по-лесно, обясняват лекарите.

Направено е изследване на 25 двойки близнаци, при които единият близнак е пушач, а другият - не. Чрез изследване с ултразвук е доказано, че кожата на пушачите е по-тънка с до 40%, което я прави изключително податлива на всякакви външни влияния, дехидратация и скоростно остаряване.

Най-добрият начин да забравите за всички тези неволи, е да спрете цигарите, както и да избягвате изобщо задимени помещения.

Ice_Queen
02-15-2007, 14:03
Пффффффффффффффф е така супер много се нервя като някой започне да ми изнася конско да спра цигарите!!!!!!!! Деба ,тва си е моя живот..пък и ако човек пуши от скоро ( не говорим за 5-6 години) няма такава опасност! Я се стегнете ако ще да пуснете 2940721048 теми как цигарите убиват, може би 2ма от 20 ще се замислят за вс което пише в нея... :roll:

02-15-2007, 14:28
Allthatshewant е много права !
а пък ти Ice_Queen можеш ** ** ***** :!:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
2 точка от правилника!

RAWRRR
02-15-2007, 17:08
Пффффффффффффффф е така супер много се нервя като някой започне да ми изнася конско да спра цигарите!!!!!!!! Деба ,тва си е моя живот..пък и ако човек пуши от скоро ( не говорим за 5-6 години) няма такава опасност! Я се стегнете ако ще да пуснете 2940721048 теми как цигарите убиват, може би 2ма от 20 ще се замислят за вс което пише в нея... :roll:

Никой не е тръгнал да те поучава или да ти чете конско-не се мисли за толкова специална.Момичето казва какво се случва с всички пушачи,а заради вас и ние непушачите страдаме незаслужено.

Авторката е много права,а това да си търсиш оправдание за грешките си е много жалко..

sexy_anji_
02-15-2007, 17:12
Към автора: бъди коректтна/коректен и напи6и от къде си изкопирал вси4ко 8) от последните няколко теми :)
По темата: ни6то ново под слъцето, дано да "образова6"някой , ама само да кажа 4е това с цигарите е загубена кауза .. ](*,)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-15-2007, 20:07
male macka.. ne se prai tai :D puskash 10tina 20 gadni snimki i ako ne drugo to pone shte nakarash pusha4ite da se zamislqt :P i tva ne mislq 4e nqkoi shte go pro4ete.. :roll:

sladko`eFche
02-15-2007, 20:38
e az go pro4etoh i mi se stori interesno..6toto ima6e period v koito se zamislqh dali da pu6a ili ne...i edni takiva temi me otkazaha...br macka
(sq ne kazvam 4e foruma me e otkazal :D:D :mrgreen: ama ne6to ne mi se davaha pari4ki ;) ama takiva temi trqa da ima - kakto kazaha sus snimki :mrgreen:

sexy_anji_
02-15-2007, 21:28
a[N]D[i]T[k]a]male macka.. ne se prai tai :D puskash 10tina 20 gadni snimki i ako ne drugo to pone shte nakarash pusha4ite da se zamislqt :P i tva ne mislq 4e nqkoi shte go pro4ete.. :roll:


да наистина, спомням си преди някой бе6е пуснал тема в "Секс" с 10тина отвратителни снимки при4инени от венери4ески болести... няма да коментирам 4е като се сетя и ми става гадно
Към авторката: найстина дай малко сними , в тоя сайт от където го коп-на няма ли :twisted:

ThePainIsReaL
02-15-2007, 21:38
БлаБлаБлаБлаБла .. когато си искам , ще си пуша . Не сме деца да не знаем какво става с нас от една цигара . Но не сме и закоравели пушачи , умиращи за никотин , за да постваш такава статия. Ама айде .. няма да те нареждам , че и без тва , ако почна ..

П.П. Не съм пушач .. паля , когато съм нервна . Ама все пак ..

RAWRRR
02-16-2007, 01:45
БлаБлаБлаБлаБла .. когато си искам , ще си пуша . Не сме деца да не знаем какво става с нас от една цигара . Но не сме и закоравели пушачи , умиращи за никотин , за да постваш такава статия. Ама айде .. няма да те нареждам , че и без тва , ако почна ..

П.П. Не съм пушач .. паля , когато съм нервна . Ама все пак ..

То беше една наредба,едно чудо..направо ми иде да стана емо и да си прережа вените.. :roll:

Освен че си пушачка,може да се чустваш горда,че спомогна за не намаляване на естествения прираст в България-спаси ме от самоубийство . Помагаш на другите,а унищожаваш себе си - колко хуманно..
/end sarcasm

Allthatshewant
02-16-2007, 10:58
Вижте аз попаднах на тази статия и реших да я публикувам тук не задължавам никой да спре цигарите и най-малко имам за цел да се меся в не4ий живот .. исках просто да споделя тази информация а вие ако искате я приемете само не ми се карайте .. а за тези които са подкрепили темата радвам се 4е съм била полезна в крайна сметка за това го правя .. тук както са помагали на мен така и аз да помогна

Swinkenhoffer
02-16-2007, 11:36
пушачите са гнусни и глупави. те пречат на моето съществуване и здравословен начин на живот. следователно са ми врагове номер 1, когато са около мен. ако не досаждат - не ме интересуват. но искам да направят цигарите 10 лева, за да се спре тоя тормоз.

темата е хубава, кво дуднете?