PDA

View Full Version : Немски букви



Aileen
02-15-2007, 17:09
Тези, които са изучавали немски или поне са виждали немски текст знаят, че на някои букви има отгоре две точки - това е т.нар. умляут - umlaut. Искам да питам някой знае ли откъде мога да изтегля тази възможност за писане или това си зависи от самия компютър. Трябва ми спешно така че моля помогнете!!!! :| [-o<

02-15-2007, 17:57
ne zavisi ot komputara, trqbva da otidesh tam, kadeto sa ti ezicite balgarski i angliiski(te stoqt v dolniq desen agal na monitora sreshtu menuto start) klikvash tam s desen buton i davash options posle ti izliza edin prozorec i si izbirash ezik i si go slagash saotvetno na balgarskiq ili fonetikata. Tva e ...

just_macka
02-15-2007, 17:58
4rez tezi settings, koito sa ti za 6rifta moje6 da dobavi6 i nemski 6rift...nz dali ne6to trea da svalq6 dopulnitelno, pri mene pone taka stana. :smt016

Aileen
02-15-2007, 19:05
Е добре, аз хубаво добавих DE към другите езици, ама проблема с умляута остава - как да го добавя? Аз дори и да пиша на немски - то е все едно на английски без умляут. :-k :roll:

Just_One_Girl
02-15-2007, 20:24
Дребчо, FlexType имаш, нали? С дясно копче на иконата до часовника и после Options. Add Layout, горе Germany, долу German (или German IBM, няма разлика мисля...) после [Add Layout], накрая тикчето и си готова.
Има малки разлики от US разположението, изкарай си On-Screen клавиатурата, за да видиш как са. (Start -> Programs -> Accessories -> Accessbility -> On-Screen Keyboard)
:smt006

Aileen
02-15-2007, 20:33
Дребчо, FlexType имаш, нали? С дясно копче на иконата до часовника и после Options. Add Layout, горе Germany, долу German (или German IBM, няма разлика мисля...) после [Add Layout], накрая тикчето и си готова.
Има малки разлики от US разположението, изкарай си On-Screen клавиатурата, за да видиш как са. (Start -> Programs -> Accessories -> Accessbility -> On-Screen Keyboard)
:smt006

Eеее мерси много!!! Много съм ти благодарна! Това ми помогна най-много! =D> =D> =D>