PDA

View Full Version : Как да направя снимка от формат JPEG в работен формат(TIF)



miloto_girl_4e
02-16-2007, 20:17
Така.. преди време един приятел ми направи едно лого, но си игра бая време и сега го няма на работен файл(TIF мисля, че се казваше) - иначе го направи на PhotoShop, от даскало понеже си правим фирми и сега ни трябват рекламни материали и днеска отидох да дам логото, за да ни направят химикалки, но ми казаха, че трябва да не е JPEG, а TIF, та въпроса ми е как да я променя от JPEG на TIF?10х, предварително :wink:

Forslor
02-16-2007, 20:25
Ако имаш Photoshop под ръка става много лесно. Просто отваряш jpeg чето и даваш File>>Save as... и търсиш TIF формат при file types и готово.


--------------------
... и ние си бяхме направили фирма от нашето у-ще ,ама директора корумпирана бълха ни отряза проекта. Тая мишка загубена. К'во викане беше с него :smt005

hforce
02-16-2007, 20:26
otvarq6 snimkata s ACDSee dava6 na modify->Convert File Format-> izbira6 tif dava6 next (mislq 4e kum nqkolko puti se cuka next) i tva e, samo 4e ne znam dali taka konvertirana 6te stane, no ne ti pre4i da probva6

miloto_girl_4e
02-16-2007, 20:48
ооо, мерси много, еми добре като е така лесно защо там не ми го направят директно, а ме връщат отново, за да им я донеса конвентирана... разбирам да беше трудно, а то става на въпрос за 2-3-4 цъквания на мишката..

Forslor
02-17-2007, 10:31
TIFF е за Макинтош. :P
Oтдавна това няма никакво значение :wink:

Chingy _____
02-17-2007, 13:20
не може да ти го направят на TIF ot JPEG !!!!!!!!!!!!
трябва да имат PDS ..

Forslor
02-17-2007, 14:04
не може да ти го направят на TIF ot JPEG !!!!!!!!!!!!
трябва да имат PDS ..
Ама вие не гледате , какво съм писал незнам шрифта ли е прекалено малък ,че недовиждате :-s Кажете размер 546265456 устройва ли ви,задължително BOLD разбира се?
МОЖЕ Чинго____ с Photoshop както съм казал по горе става точно с 3 кликвания (ама не го пробвайте... само да сте посмели ще си претоварите я мозъчето, я пръстчето).

fake
02-17-2007, 14:22
десен бутон на файла -> rename ->триеш .jpeg и пишеш .tif :lol: :lol: :lol:
колкото и да е смешно, става :lol:

Forslor
02-17-2007, 15:05
десен бутон на файла -> rename ->триеш .jpeg и пишеш .tif :lol: :lol: :lol:
колкото и да е смешно, става :lol:
Axxaaxax не гърча са в конвулси на пода. :smt005
Не ви трябват конвертори напрао сменяйте разширенията това е решението :smt005 ако искате .avi в .mpeg , mp3 в квот ви дойде на акъла и така :smt005 Надявам се разбрахте,че неговоря сериозно :smt005


--------------------
М/у другото от jpeg в tiff става и с PAINT (в Windows-a) Отваряте картинката и давате save as .... под името а File types избирате *tif ,*tiff

miloto_girl_4e
02-17-2007, 20:24
Последно като го занеса TIF формат ще върши ли работа или не..?
Аз го нямам в PDS формат обаче.. та последно кво правим? :wink:

chingy___
02-17-2007, 21:34
Правиш си ново :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Forslor
02-17-2007, 22:24
Последно като го занеса TIF формат ще върши ли работа или не..?
Аз го нямам в PDS формат обаче.. та последно кво правим? :wink:
Да съм казал някъде ,че изобщо ти трябва да го имаш в .PDS .


Извинявам се вече отивам да се обеся на най- близкото дърво.

Chingy ____
02-18-2007, 07:23
нЕ ама на тях не им е работа да включват Photoshopa
и няма никой да им плати за това !!!
да се оправя кой как може :D