PDA

View Full Version : Проблеми с корема/яйчниците



ErinEverly
02-17-2007, 11:18
Така... Тъй като имам страшни спазми по 1-2 пъти всеки ден, а лекарите са говеда, искам вашето мнение.
Болката е долу, при яйчниците. Ходих на гастроентеролог и ми казаха, че имам киста в яйчника, 4 см голяма. Снимаха я, и Лидия отива на генеколог и дава 70 лева, за да й кажат, че сама си е нарисувала кистата на снимката. Но проблемите проължават. Ако наистина имам киста, то трябва по-скоро да я оправя, преди да се е наложило да ми махнат яйчника и да си остана бездетна. Но всеки лекар ме праща при друг и никой не ми казва кво ми е.
Някакви идеи?

П.П. Лидия съм аз :lol:

02-17-2007, 11:47
ujas...tiq lekari sa golemi nekadurnici,no ti sama ni6to ne moje6 da napravi6.nai-dobre idi pri drug ginekolog dokato ne6tata ne sa stanali po-zle.vse nqkude nqkoi kompetenten 6e napravi kakvoto trqbva. :roll:

ErinEverly
02-17-2007, 11:54
ujas...tiq lekari sa golemi nekadurnici,no ti sama ni6to ne moje6 da napravi6.nai-dobre idi pri drug ginekolog dokato ne6tata ne sa stanali po-zle.vse nqkude nqkoi kompetenten 6e napravi kakvoto trqbva. :roll:

То аз дадох вече 100 лева, само за таксит по лекарите. Смятам да ходя в един център, дето е безплатен прегледа, щото няма и стотинка да дам повече на лекар.

sladoled
02-17-2007, 11:56
Най-добре е идеш на лекар с майка си и да поставите двете въпроса: "Какво правим сега?"

02-17-2007, 11:58
Хм,аман от некадърни лекари.

дава 70 лева, за да й кажат, че сама си е нарисувала кистата :shock: е не...
Самата аз в момента имам порблем с яйчниците и аз така образувам някакви кисти...Разликата е,че мен не ме болеше и са значително по-малки,или поне на видеозона изглежда така.По-добре наистина посети друг гинеколог.А,въпросче-как така 70 лева?Нямаш ли направление
а у ? :-k Иначе ако случая ти е като моя,ще ти предпише хормони,които да предизвикат цикъла ти и би трябвало с идването кистата да се спука.Късмет =)

ErinEverly
02-17-2007, 11:58
Най-добре е идеш на лекар с майка си и да поставите двете въпроса: "Какво правим сега?"

Бях с майка ми и го поставихме този въпрос. Абе лекарите са глупави!

ErinEverly
02-17-2007, 11:59
Хм,аман от некадърни лекари.

дава 70 лева, за да й кажат, че сама си е нарисувала кистата :shock: е не...
Самата аз в момента имам порблем с яйчниците и аз така образувам някакви кисти...Разликата е,че мен не ме болеше и са значително по-малки,или поне на видеозона изглежда така.По-добре наистина посети друг гинеколог.А,въпросче-как така 70 лева?Нямаш ли направление
а у ? :-k Иначе ако случая ти е като моя,ще ти предпише хормони,които да предизвикат цикъла ти и би трябвало с идването кистата да се спука.Късмет =)

Ми 70 лева за лекар на свободна практика..

sladoled
02-17-2007, 12:06
Вземи почети малко в интернет по въпроса тогава. Щом не настояват спешно за операция, значи нещата не са толкова страховити. Почети и тогава може би ще ти е по-лесно да предприемеш нещо. В повечето случаи лекарите не могат да вземат решение вместо теб, могат само да те информират.

ErinEverly
02-17-2007, 12:14
Вземи почети малко в интернет по въпроса тогава. Щом не настояват спешно за операция, значи нещата не са толкова страховити. Почети и тогава може би ще ти е по-лесно да предприемеш нещо. В повечето случаи лекарите не могат да вземат решение вместо теб, могат само да те информират.

Ама те не ме инфомираха! Незнам дори дали е киста или проблемът въобще не е в яйчниците, а в корема. всеки ми казваше различно. А за операцията - би трябвало кистата да е вече 7 см, ако я има. Ако е така, то
може да се наложи да ми махнат яйчника, знам такъв случай!

SwEeT_pAiN_F
02-17-2007, 12:23
Здравей,
моят проблем е подобен, само че аз съм с поликистоза на яйчника, трябва първо да се установи какъв вид киста е твоята и дали е добре,както някой каза да се дават хормони и да се спука, защото ако стане така че това е противопоказно....след спукване можеш да получиш много големи усложнения. Най-добре отиди при джи-пито и си вземи направление. Отиди при гинеколог и изисквай да ти направи ехография на малък таз за да се види първо колко е голяма кистата и може по самата обвивка да се разбере какъв вид е.
Спокойно! С тебе съм! Ще следя темата.

strawberry1988
02-17-2007, 13:26
ami vqrno e 4e v dne6no vreme pove4eto lekari sa boklu4i i gledat samo kak da te pretupat,vse pak milq 4e trqbva da poturi6 dobur specalist,za6tot tova e e 6ega rabota.pri4inite za tova moje da sa razli4ni

Мрън
02-17-2007, 20:57
Намери си читав лекар и си ходи при него. А не тук и там.
Ехография. Може и туморни маркери. И лечение.