PDA

View Full Version : nocTuHop --- portivoza4atyni ???



02-17-2007, 11:51
koe pove4e moje da navredi na organizma postinora ili protivoza4aty4nite ?? i s kakvo po to4no ?
ne mi se e nalagalo da pribqgvam do tezi sredstva i ne sym mnogo naqsno...kakvo to4no uvrejdat v organizma ? mnogo li e losho da se vzimat protivoza4aty4ni?za6to postinora e prepory4itelno max 2 pyti v godinata da se vzima ? iii kakva e razlikata m/u postinora i protivoza4aty4nite ?

predvaritelno mnogo vi blagodarq i sorry za "nevejestvoto" O:)

alkobalko
02-17-2007, 12:13
Има голяма разлика между противозачатъчните и Постинора. Пъвото се предписва от лекар и предпазва от забременяване. Постинора е за спешна контрацепция, т.е. ако е станал гаф се взима. Не може да се каже, че противозачатъчните са напълно безвредни, но не вредят толкова колкото Постинора. В него се съдържа голямо количество хормони, които много увреждат организма ти.

02-17-2007, 12:16
axam :) mersi mnogo O:)

02-17-2007, 13:03
bqh 4ula 4e pri golqma upotreba na postinor moje da fane6 rak... ama nz

shadow4e
02-17-2007, 19:26
И двете съдържат хормони, само че Постинорът съдържа колкото 20 от другите. Не е точно 20 пъти, де, но е доста по-голямо. Тоест това количество, което се взимат цял месец с нормалните противозачатъчни и организмът се е напаснал към тях, се налага горе-долу да се приемат на един път при Постинора и съответно организмът изживява "шок".

Мрън
02-17-2007, 20:43
По-големи глупости не можахте ли да измислите.
Кога ще се научите да не дрънкате без да имате познания по дадена тема ?!

Постинор нe съдържа 20 пъти повече хормон. Съдържа точното количество, което да обърка яйчниците и да ги накара да спрят нарастването на фоликулчето и съответно отделянето на яйцеклетка. И в същото точното количество хормон, което еднократно прието да предизвика менструация няколко дни след приема.

Организмът изживява шок, ако постинор се пие безразсъдно и често.

Нито уврежда, нито нищо. Просто насилствено обърква нормалния овулационен цикъл.

Към питащият - потърси в мрежата. Ако си напишеш думичките за търсене на кирилица в google съм сигурна, че ще ти излезе подобно описание поне от 2 други форума защо постинор не следва да се пие често, повече от веднъж в цикъла и т.н.