PDA

View Full Version : За "приятелите"



siXt_senSe
02-17-2007, 20:00
Дълго се чудих как да се нарека темата.мислех да бъде "предатели" или "приятели-предатели", но я нарекох "За "приятелите" ", защото е наистина за тях.Вкрайна сметка се надявам това което пиша някой да го прочете,а не само да го погледне,да види че е дълго и да го отмине.Ако все пак е така, поне нека си споделя, защото страшно ме измъчва.Сигурна съм, макар че на никой не го пожелавам,че все някога са ви предавали и сигурно близки хора, защото предателтво от чужд човек като се замислим не е предателство,а просто коварство.В крайна сметка от непознат човек какво може да очакваш.Нищо - по простата причина че не го познаваш или само се знаете за "здрасти".Толкова години съм била толкова глупава!!!Така наречената ми "най-добра приятелка" се оказа най-голямата к***а, двуличница и много други определения, които чак ме срам да напиша за довчеращната ми приятелка.Толкова съм я защитавала, грижила за нея дори когато тя е забрявала за мен, а накрая какво - получавам нож в гърба.Историята е дълга и не искам да ви отегчавам с нея,защото са замесени и други хора ,но мислъта ми е че тя ме предаде и то много коварно, а аз дори в този момент я защитих.И за какво ми беше нейното приятество?Дори не се извини,имаше само оправдания.Ако всички са такива не искам приятели!!!Та, не предавайте приятелите си, някой ден ще съжалявате!

iskam
02-17-2007, 20:10
mda..horata sa naistina gadni ponqkoga i ne se zamislqt kakva bolka prichinqvat.. i tezi koito nai mnogo obichame nai silno ni naranqvat.. no prosto trqbva da se nauchih dobre da precenqvash horata.. da znaesh koi naistina mu puka za teb i na koi ne.. i vnimavai na koi se doverqvash.. ima hora koito mogat da bydat priqteli i nqma da te predadat no drugi.. prosto izchakai da gi otkriesh.. to moje i edin priqtel da imash no da byde istinski.. a za tvoita priqtelka specialno.. tq shte syjalqva za tova koeto ti e storila.. pone taka predpolagam che shte stane de.. shte se zamisli i shte razbere che te e naranila no shte byde kysno.. a zaradi tazi priqtelka ne gubi napylno doveriqto si v horata.. no prosto trqbva da vnimavash za seki sluchai . :)

mechtaq_za_teb
02-18-2007, 07:26
Mi az vinagi sam tvardqla 4e priqteli nqma,ima interesi.Pri men be6e sa6toto kakto pri teb.Imah uj nai-dobra priqtelka,zashtitavala sam q,kade li ne sam se zamesvala samo i samo zaradi neq...i nakraq nikakva blagodarnost,nakraq vse edno ne se poznavame.Spomnqm si 4e mi be6e super kofti,no v kraina smetka osaznah 4e nqma smisal dori da mislq za hora kato neq,6tom te ne ocenqvat kakvo sam napravila za tqh...

even_in_death
02-18-2007, 09:33
Еми то и аз имах "най-добра приятелка", но накрая разбрах че тя е една егоистка... Заради нея се изпокарах с почти всички от другите ми приятелки, но разбрах че те са по истински и наистина мислят за мен... а не като нея.... Човек който мисли само за себи си и за собствените си интереси, който умее само да те наранява и да те комплексира, който гледа как да ти измъкне гаджето под носа не е никакъв приятел ... А тя направи всички тези неща с мен... няма кфо да пиша повече, все си мисля че на всеки му се е случило поне 1 от тези нещаа...Ако не е не го пожелавам на никой..

Baby_b
02-18-2007, 11:57
По4ти винаги става така -някои близак ще ти забие нож в гарба.И аз ся съм в някво шибано положение- ](*,) "наи добрата ми приятелка" имам 4увстжото 4е ме лъже и немога да си направя и 1 сериозен разговор с нея -постоянно някви тъпи лигав6тини и такиа истории.То са наистина секи се лигави в определени моменти ама то тва неиното ве4е зима да ме дразни :evil: и като приемеме 4е не разговаряме изоб6то и ве4е нз ко да прая :(

siXt_senSe
02-18-2007, 15:13
iskam проблема е че вече аз напълно изгубих своето доверие в хората.Малко преди този случай имаше нещо подобно, но сторено от момиче което само ми се пишеше на приятелка, въпреки че аз знаех че не е така.А вече последната случка ме отказа от всякакво доверие, в когото и да е.И като се замисля не е били защото не съм преценила човека правилно, напротив.Много добре я познавах, както и много добре познавам останалите си приятелки, ако смея да ги нарека така.Както каза mechtaq_za_teb няма приятели, а само интереси.И не че съм забравила наблюденията ми или мнението ми за нея, но тя ми беше приятелка и я оправдавах.Пък и беше толкова мила.Определено съм си глупачка, наивница,но...Също ме е яд,защото знаех че няма да се извини и не се излъгах.на другия ден беше все едно нищо не е станало.Честно казано много съм бясна и на себе си

GossipGirl89
02-18-2007, 16:11
Нормални неща от живота.Всички сме преживявали нещо подобно, та дори и същото.Болно е, защото го получаваш от близък човек, човек когото си мислиш, че познаваш и не очакваш подобно нещо...Но такъв е живота.Хората се делят на две части - едните са само добри познати, другите се крепят на интересите.

koalka
02-18-2007, 19:05
Наистина е тъпо да се преструваш на приятел и в един момент всичко да се обърне.Поне като си виновен си признай, а не се оправдавай.

iiirish
02-18-2007, 22:33
помислете си каква е разликата да ви предаде някой близък и някой, който познавате от скоро?! за мен разликата е никаква! единствено ние го приемаме като трагедия! и какво?! да не би в живота всичко да е честно?! о не никак даже! напротив!! по-нечестно, долно и мръсно нещо от живота поне аз не мога да намеря все още! ще бъдем предавани не веднъж, ние понякога ще предаваме умишлено или не... и така живота си продължава вековния кръговрат, а ние така или иначе си отиваме!
за мен единствените стойностни хора на този свят са и винаги ще останат родителите ми! може би затова именно аз не държа особено на приятели, познати и т.н., защото знам, че имам до себе си най-силната и най-стабилна опора - тази на родителите ми и знам, че не ми е необходимо нищо друго! ;)

02-19-2007, 19:08
siXt_senSe мм..и аз не зная вече. Отношенията между хората са си нещо доста сложно. И като се замисля май и аз съм загубила доверието си в хората. Щот.. вече с никого не говоря за проблемите си и за тфа дет ме мъчи. Може б няма на с кого да го споделя..няма на кога да вярвам или просто искам да запазя мислите и болката си само за мен. Не знам какво точно е обяснението, но така си ми е добре. А хората, които наричам приятели.. те са хората с които прекарвам времето си и се забавлявам. Може би точно това е функцията на приятелите. И все пак има хора на които можеш да се довериш за много неща, ако поискаш да споделиш с тях! А аз лично не съм била предавана специално от един човек, но доста различни хора са ми правили гадни неща. Ам де да знам..не ми пука..минало..просто съм такава и предпочитам да запазя детското в мен, което вярва че хората са способни да обичат и.. :)

iskam
02-19-2007, 19:10
такаа .. тфа последното аз го написах ..амм ;)

ant1_4alga
03-10-2007, 14:58
moito e neeeeee6tu podobno ae da ne ti obesnqvam tuk samo nameri temi4kata "basi frendovete" i pro4eti moq "roman" :)

FeelTheBeat
03-10-2007, 15:13
Предатели винаги е имало и ще продължава да има за съжаление. Имаше една мисъл... "човек за човека е вълк".
Най-добрата ми приятелка, с която се познаваме от 12 години, ме предаде миналата година... Така де, не беше точно предателство, знам ли и аз какво беше...просто мен ме позабрави и започна да излиза с най-ужасното същество, което познавам. След като и показах, че мога да дишам и живея без нея, че не ми пука че ме е забравила и след като почнах да излизам с други хора, тя се "върна" при мен. Незнам, може би се е убедила, че само на мен може да разчита, незнам...Както и да е, "приех" я при себе си. Може да съм направила грешка, но да си кажем честно не съжалявам. Наивна съм, знам, тя винаги ще може да разчита на мен. Естествено имам си едно на ум...Но както и да е, отдалечих се от темата...
Не си попаднала на точните хора. И аз както повечето съм била предавана... Разбрах, че само на мен мога да имам вяра... и на роднините си (най-скъпите за мен същества, братовчедките ми). Не твърдя, че мога да бъда верен приятел и че никога няма да предам някой... В крайна сметка, когато ножа опре до кокала, и когато трябва да се решава наистина нещо важно - аз или тя/той... Ясно е какво ще направя. Както всеки друг.

malko inat4e
03-10-2007, 15:17
znam kvo ti predi vreme edna moq "fr" postupi mn dolno ako iska6 da razbere6 kvo napravi ku4kata gadna pro4eti temata mi "priqteli=predateli" ! ve4e tolkova sa se ebavali s mene 4e nqmam doverie dori na nai dobrite mi fr :?