PDA

View Full Version : Кво е клизма??/



Любопитен1
02-18-2007, 16:20
някой може ли да ми обесни квоо е клизма шот съм яко тъп и не знам :-D

02-18-2007, 16:30
някой може ли да ми обесни квоо е клизма шот съм яко тъп и не знам :-D
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif
Питай КУенч комунистите обичат да си правят клизми един на друг :D

02-18-2007, 16:54
:smt102 някво животно ли бешеееееееее :-k

psycho_girl
02-18-2007, 16:57
idi v bolnicataa i popitai dali moje da go probva6, dumitee ne stigat za da se opi6e, trqbva da probva6

navits
02-18-2007, 17:00
до колкото знам (разбира се не от личен опит ;) )
ти завират един маркуч у гъза
сл тва ти пълнят гъза с вода
после изпомпват водата

strawberry1988
02-18-2007, 17:10
vij s tulkovniq rte4nik,ili pitai nqkoi gei da ti pokaje

sherry
02-18-2007, 20:33
Ама сте и флуудърчета :smt016

Ето на човека, да се радва:

Клизмата (или клизми) се нарича процедура, при която се налива течност в дебелото черво през ануса. Тя е била позната още във времето на древна Шумерия, Вавилония, Индия, Гърция, Китай. Индианците и Африканците също са я прилагали, използвайки торбичка от животински мехир и кух кокал за накрайник. Предколумбовите южно американци са използвали латекс за първите гумени мехове и маркучи за клизма. Всъщност трудно е да се намери част от света, където хората да не са открили и използвали клизма. Може да се каже, че е била по-разпространена и от колелото. За нея се споменава в литературата, от Аристофан до Шекспир.

Древните египтяни широко са използвали клизмата в медицинската си практика, за което сочат много открити писания по темата. В някои техни диаграми на тялото е показан анусът свързан към сърцето.

Гърците са писали за прословутата чистоплътност на египтяните, което включвало и вътрешно прочистване и обновяване на храносмилателната им система с прилагане на клизма. Херодит (II.77) казва, че са я прилагали 3 дена поред всеки месец или в интервали от по 3-4 дена, казва по-късният историк Диодорус. Египтяните казвали на чужденците, че правят това, защото вярват, че “болестите се пораждат от излишъците в храната”, една модерно звучаща теория!

В пре-революционна Франция, ежедневна клизма след вечеря била общоприета. Тя се смятала не само за евтин и достъпен начин за поддържане на жизнеността и здравето, но и била използвана за добро телосложение. Знае се, че Луи XIV и принцеса Даяна редовно са изчиствали и обновявали тялото си с клизма. Дали това не е бил източникът на тяхната обаятелна лъчезарност?

Клизмата може да се приеме по различни причини -- лечение за облекчаване при запек, с медицинска цел, като част от алтернативна терапия а също и с еротична цел. В редки случаи клизма може да се използва за захранване при хора, които не могат да поемат храна.

Не медицинска употреба

Много хора си прилагат клизма заради приятните сексуални усещания, които им създава.
Малки клизми може да се използват преди анален секс за да избегнат риска от инфекция и замърсяване. Други, които практикуват анален секс използват клизма за да увеличат усещането по време на акта.

Ритуална употреба

Както по-горе споменахме клизмата широко се е практикувала в цивилизацията на Маите и всред други индиански племена; някои от тях я практикуват и до ден днешен. Веществата, използвани в клизмата включват алкохол, тютюн, пейот и други психеделици и делирианти. Маите са използвали в техните клизми ферментирала течност наречена балче.



Хидротерапия на червата

Чревната хидротерапия представлява въвеждане на голямо количество вода, което изчиства червата от край до край. Това се наложи като стандарт за красота и мода в началото на 20-ти век (виж John Harvey Kellogg) и остава популярна като алтернативна терапия за здраве и красота по целия свят. Поддръжниците й вярват, че когато се изпълнява правилно (от квалифициран персонал и със стерилна апаратура) е много ценен помощник за освобождаване на тялото от токсини и възстановяване на оптималната дейност на червата. Трябва да се спомене, обаче, че има случаи на перфорация на червата в следствие на неправилна употреба.

machoka
02-18-2007, 20:53
Това изчерпа темата.