PDA

View Full Version : d0ma6n0 po anGG



yoo
02-18-2007, 17:56
imam da pisha po angliiiski za kompozitor ot na6ata strana... trqbva da otgovorq na tezi vuprosi...
1.when and where was he born?
2.what is his most famous work?
3.was he famous and successful in his own lifetime?
4.what else do you know about him?
PLS PLS nqkoi da pomogne 4e ni6to ne razbiiiram :((

KpuCuTo0o
02-18-2007, 18:33
imam da pisha po angliiiski za kompozitor ot na6ata strana... trqbva da otgovorq na tezi vuprosi...
1.when and where was he born?
2.what is his most famous work?
3.was he famous and successful in his own lifetime?
4.what else do you know about him?
PLS PLS nqkoi da pomogne 4e ni6to ne razbiiiram :(( хах пиши за Графа той е компзитор :)

ProstoAz
02-19-2007, 16:47
Еее, ми, харесай си първо някой български композитор, де!
Мога да ти дам пример с Петко Стайнов:
1. Кога и къде е роден? - He was born in 1896 in Kazanlak. (Роден е през 1896г. в Казанлък)
2. Коя най-известната му творба? - His most famous work is "The Sicret of Struma". (Неговоата най-известна творба е "Тайната на Струма". Примерно, защото другите са ми трудни за прежедане :lol: )
3. Бил ли е известен и успял през неговото време?
4. Какво друго знаете за него?

Последните два въпроса ме мързи да се занимавам. За третия можеш да кажеш, че е бил известен и по неговото време, бил е председател на Съюза на народните хорове в България и на Дружеството на българските композитори "Съвременна музика". В периода 1941-1944 е бил директор на Народната опера. Бил е избран е за редовен член на БАН през 1941 г., а от 1948 г. ръководи новосъздадения Институт за музика с музей при БАН. Тази длъжност той е заемал до смъртта си.
За четвъртия въпрос можеш да кажеш, че на 11 годишна възраст е загубил напълно зрението си, но е завършил Института за слепи в София. :wink:

Така, де...помисли малко, няма цялото ние да ти го правим. :wink:

Поправено!

Green_Moon
02-19-2007, 16:59
Ето ти един пример...
http://en.wikipedia.org/wiki/Georgi_Atanasov_(composer) :wink:

strange__
02-19-2007, 17:00
1. Кога и къде е роден? - It was born at 1896 in Kazanlak. (Роден е през 1896г. в Казанлък)


Само една поправка-He was born in 1896 in Kazanluk
Не трябва да е "it" и мисля,че пред година не се поставя "аt" като предлог :roll: :wink:

ProstoAz
02-19-2007, 17:25
Хаха, "He was born in 1896..." трябва да е...

Въобще не погледнах какво съм написала. #-o
Нещо съм се разсеяла. :lol: