PDA

View Full Version : Как да го предразположа да ми споделя



cherinka
02-19-2007, 12:11
зНачи става въпрос за моя фр, веднъж го питах дали има най-добър приятел или приятел с когото да споделя, когато нещо го тревожи, мъчи, има нужда от съвет, иска да си излее мъката или просто да сподели с някой нещо, и той каза НЕ. Попитах го за момчето, с което прекарва по-голяма част от времето си какъв му е, и той каза "Просто познат.........", попитах го примерно дали споделя с майка си, баща си или по-голямата си сестра, която е на 27, и той също каза не. След 2 мин. изръси "нали знаеш, че на тоя свят приятели няма, има само познати", и аз чудех кво да му кажа, и му викам "ее и чат пат по някой добър познат". Та целия тоя разговор ме разтрои някво, и сега седа и се чудя как да го предразположа да ми споделя, да ми вярва, че каквото ми каже ще си остане между нас двамата, смисъл освен да ме възприема като негово момиче, ами и като приятелка.
П.С. сетих се, че това може да му е като защитна бариера, защото не веднъж ми е казвал, че в тоя живот мноо са го прецаквали и нз, може би доста трудно ще му спечеля доверието../ Съвети..?

XpM
02-19-2007, 12:13
Ми ние мъжете не се нуждаем кой знае колко от споделяне... Поне за тва не се притеснявай... Иначе за липсата на приятели и на хора, на които да можеш да разчиташ - това вече е сериозно... :-k

gamercheto_
02-19-2007, 12:20
Ми ние мъжете не се нуждаем кой знае колко от споделяне... :-k

И аз мисля така..а за това че няма хора на които да разчита не мисля че е така..може да има но да не иска да са му нищо повече от познати и точно това че много са го разочаровали е причината....защото сякаш момчетата приемаме по трудно когато наистина сме държали на нещо и в последствие разбираме че сме били прецакани....А той щом е с теб значи все пак ти има някакво доверие :P

koalka
02-19-2007, 18:28
Покажи му, че наистина може да ти се има доверие, но определено той сам ще реши дали да ти сподели и ако не го направи, не знам какво можеш да направиш.

Gravity^of^love
02-19-2007, 18:33
за защитната реакция съм убедена..и аз познавам един такъв индивид..но малко по различни са нещата при нас...той ми има на мен доверие само за едно нещо не ми вярва въпреки чен съм го излъгала както и да е..пак се отпелснах..тааа не можеш насила да го накараш да говори с тебе...то само ще си дойде..когато ей така говорите както се казва 'задушевно'...рано или късно ще разбере че може да ти вярва..а ти все пак внимавай на какво правиш...смисал..на кой какво казваш за него..колкото по малко споделяш лични неща за него с останалие толкова по добре ...поне за сега..може пък някои общ приятел да му е казал че говориш много за него и той да си е помислил че става дума за лични неща..така че..ама не се притеснявай само ще си дойде :)

ThePainIsReaL
02-19-2007, 20:57
Може би , защото ходите отскоро е така . С времето той ще ти се довери , може да се притеснява все още , че не те познава много добре и разни такива .

MoHuTo
02-19-2007, 21:43
Ами мила доверието се гради с времето, ако ходите отскоро е нормално да го е страх да ти споделя...дай му време :wink:

The-Cult
02-19-2007, 21:58
Мъжете споделят но не мисля че ще иска да сподели с теб понеже на всичи им е ясно че една голяма част от момичетата са клюкарки нямам предвид теб просто това е общоизвестен факт... :smt012

Amayo
02-19-2007, 22:05
Вместо да се тревожиш за глупости земи остави момчето на мира щото така ше го разтревожиш него. Някои неща най добре са оставени неизказани.

maybelline
02-20-2007, 07:16
Не го насилвай да споделя.За защитната бариера си права и самият факт,че си я забелязала ми подсказва,че си свестен човек,а следователно и момчето може да ти разчита.Можеш да го предразположиш,но много зависи ти какъв човек си.Важно е да можеш да пазиш тайна и това да се знае добре от всички(т.е. да не си най-известната клюкарка в класа).Също така трябва да умееш да си добър слушател.Добре е в началото ти да споделяш разни дребни неща от деня с него и така да му покажеш,че няма да стане нищо лошо,ако и той сподели нещо.Не го разпитвай за нещо,ако виждаш,че не иска да ти каже.По-добре прави коментари като "Аха,сигурна съм,че след това е станало еди-какво-си" и си продължаваш с нещо друго без да го питаш "Станало ли е така наистина?".Все ще се намери някоя тема,за която той не би искал да си извадиш погрешни заключения и ще поправи погрешното схващане с истината.А ти можеш да коментираш съвсем непринудено "Интересно:)Може би ако бях в същата ситуация и аз бих постъпила така" или "Според теб така ли трябваше да стане?".Питай го за неговото мнение,но непременно подчертавай,че имаш свое мнение,което по никакъв начин не се влияе от момчето.
Когато го видиш напрегнат заради някакъв проблем,който му тежи(и който не желае да сподели),кажи нещо като "Изглеждаш ми напрегнат(притеснен, угрижен, тъжен, каквото мислиш че е).Наред ли е всичко/Какво се е случило?".Ако не пожелае да ти сподели,ти му кажи "Мога ли да направя нещо,за да се почувстваш по-добре?".
С постоянств и много внимание(но не и досаждане) от твоя страна,ще се получи и скоро той ще започне да ти споделя повече.Но ако успееш да открехнеш тази врата,не я затръшвай издавайки тайната му на някой друг или изобщо коментирайки твърде много.И запомни - когато някой те моли за съвет,той обикновено иска да го изслушаш.Хората подсъзнателно знаят какво да правят,но имат нужда да бъдат изслушани и приети такива каквито са.

muhlqsal_4orap
02-20-2007, 07:26
Не го насилвай да споделя.
прочетох това и се отказах за нататък. ъъъ напротив, фрасни му главата в стената и го сритай между краката да видиме дали няма да споделя ; )

iiirish
02-20-2007, 07:49
може би ако започнеш да му споделяш и ти, той ще те почувства по-близка и ще започне полека-лека да се отпуска пред теб в по-личен план. но това е само предположение ;)
иначе както ти не можеш да казваш всичко на приятелите си, така и той се нуждае от малко лично пространство, неща за които никой не знае... за тях е по-добре да не се говори!

CVETELLINA
02-20-2007, 07:52
Ами да,наистина може да му е като защитна реакция,да си пази всичко за себе си..Но пък все пак-без приятели няма как да живееш.Предполагам,че и на него му е гадно,да си пази всичко в себе си,ноо мисля,че ако му покажеш че може да ти има доверие,мисля че ще се отпусне и ще почне да споделя повече с теб,според мен ако и ти почнеш да си споделяш повече с него,той ще осъзнае,че му имаш доверие и че и той също може да ти има доверие..Мисля че ще оправи,но трябва време,при всички случаи-не насилвай нещата.Успееех :wink:

cherinka
02-20-2007, 17:03
Не го насилвай да споделя.За защитната бариера си права и самият факт,че си я забелязала ми подсказва,че си свестен човек,а следователно и момчето може да ти разчита.Можеш да го предразположиш,но много зависи ти какъв човек си.Важно е да можеш да пазиш тайна и това да се знае добре от всички(т.е. да не си най-известната клюкарка в класа).Също така трябва да умееш да си добър слушател.Добре е в началото ти да споделяш разни дребни неща от деня с него и така да му покажеш,че няма да стане нищо лошо,ако и той сподели нещо.Не го разпитвай за нещо,ако виждаш,че не иска да ти каже.По-добре прави коментари като "Аха,сигурна съм,че след това е станало еди-какво-си" и си продължаваш с нещо друго без да го питаш "Станало ли е така наистина?".Все ще се намери някоя тема,за която той не би искал да си извадиш погрешни заключения и ще поправи погрешното схващане с истината.А ти можеш да коментираш съвсем непринудено "Интересно:)Може би ако бях в същата ситуация и аз бих постъпила така" или "Според теб така ли трябваше да стане?".Питай го за неговото мнение,но непременно подчертавай,че имаш свое мнение,което по никакъв начин не се влияе от момчето.
Когато го видиш напрегнат заради някакъв проблем,който му тежи(и който не желае да сподели),кажи нещо като "Изглеждаш ми напрегнат(притеснен, угрижен, тъжен, каквото мислиш че е).Наред ли е всичко/Какво се е случило?".Ако не пожелае да ти сподели,ти му кажи "Мога ли да направя нещо,за да се почувстваш по-добре?".
С постоянств и много внимание(но не и досаждане) от твоя страна,ще се получи и скоро той ще започне да ти споделя повече.Но ако успееш да открехнеш тази врата,не я затръшвай издавайки тайната му на някой друг или изобщо коментирайки твърде много.И запомни - когато някой те моли за съвет,той обикновено иска да го изслушаш.Хората подсъзнателно знаят какво да правят,но имат нужда да бъдат изслушани и приети такива каквито са.

Ето това ме удовлетвори максимално. Мерси ти много, както и на другите ;-)
Между другото одеве говорихме, и като да не повярвате, ми разказа на дълга и на широка за неговото семейство, за проблемите около него и за всичко което го кара да се чувства кофти. Та верно в този форум може да се научи бачка : )))))))))