PDA

View Full Version : Легенда за любовта и една птичка



He3aBuCuM
02-19-2007, 19:36
Ей тези работи ме прозълзиха ... :smt010

“Има една легенда за птичката, която пее само веднъж в живота си, но по-сладко от всяко друго земно създание.

Още щом напусне гнездото си, тя дири трънлив храст и няма покой, докато не го намери.

Тогава запява сред безпощадните му клонки, притискайки гръд към най-дългия им и остър шип,

за да умре, извисена над своята агония, надпяла и чучулигата , и славея.

Възхитителна песен, заплатена с живота.

Но целият свят притихва заслушан и дори бог на небето се усмихва.”

“Птичката с тръна в гърдите следва неумолим закон. Сама не знае какво я кара да забие шипа в сърцето си и да умре, пеейки. Когато острият трън я пронизва, тя не подозира, че я очаква смърт, само пее и пее, докато не й останат сили да издаде нито звук повече. Но ние -когато ние забиваме шипа в гърдите си, знаем. Разбираме. И все пак го правим. Все пак го правим.

Защото най-хубавото нещо в живота се постига само с цената на голямата болка…, или поне така е според легендата. “



Не зная дали съм те търсила или просто съм мечтала за теб. Тогава, когато с нежелание съм се измъквала от топлите прегръдки на съня и почти несъзнателно съм те усещала сред хората, заобикалящи моя свят. Или тогава, когато съм наблюдавала отиващия си ден и съм отправяла жаден поглед към хоризонта. Не зная дали съм допускала, че ти съществуваш в горещите летни дни и дългите зимни нощи, в дъждовното есенно отчаяние или пък в живителния аромат на пролет. Но чувството, че теб те има някъде на света, ми е давало сили да живея…
Събуждам се сутрин в прегръдките ти и се наслаждавам на присъствието ти. Замечтано прекарвам поглед по голото ти тяло и правя усилия да не те докосна. Притаявам дъх , защото почти не смея да дишам -толкова ме е страх да не се окаже просто сън.
Внезапно ти отваряш очи и ме озаряваш с твоя пълен с топлина поглед. Очите ти са дълбоки като океан и аз се оглеждам за спасителен пояс. Приближаваш устни към моите и аз притварям очи. Целувката ни е толкова дълбока и страстна, че наоколо избухват хиляди горещи слънца. Усещам как възбудата ти постепенно нараства и те улавям в ръцете се. Ти си така прелестен и гладък, а само миг по-късно аз те държа между устните си. Харесваш ги и то не само заради усещането, което те ти дават- чувствената им и предизвикателна извивка те влудява, ти знаеш, че това са устни, създадени само за любов. Докосвам те с език и ти стенеш, а аз те захапвам нежно със зъби, защото искам да се убедя, че си жив. Трепериш, но не от болка, настръхваш, но не от студ. Желаеш ме и аз съм твоя, страхуваш се, но не от мен.
Проникваш в тялото ми и аз те приемам, изпълнена с нежна всеотдайност и мъничко тъга. Плавните ти движения напомнят самотна лодка в бурен океан, а брега е толкова далече. Усещам силата ти и знам, че си уязвим, защото обичаш винаги да бързаш бавно. Облива ме гореща вълна и в нас избухва като огнен дъжд вулкан от неземно удоволствие, събрал в себе си страстта и пламъка, страданието и радостта, уханието на вятъра и вкуса на самотата. Благодаря ти, че ме благослови да обичам и да дарявам любов. Обръщам се към теб, целувам те и поставям длани на лицето ти, като се мъча да запечатам завинаги твоя образ в съзнанието си и да го запазя за дългите дни и нощи, които ми предстоят без теб…
Тогава, когато ще полагам усилия да бъда жива и с всеки изминал ден ще умира по една малка частица от мен, може би точно в този момент ще осъзная, че никога повече няма да бъда същата.
Тогава, когато спомените ще нахлуват в мен и аз отчаяно ще се питам кога ще спрат да бъдат толкова болезнени и ще останат просто спомени…
Зная, че от утре трябва да се уча да живея без теб, но казват, че винаги раздялата е като една малка смърт…

Gravity^of^love
02-19-2007, 19:54
ДОБРЕ БЕЕЕ..ей тва второто..направо ме разби...много имам да кажа..но няма.. :) ..

mnogomili4kata-sf
02-19-2007, 20:02
Мн ме трогна второто написано,защото направо все едно сякаш аз съм го писала...така се чувствам винаги,когато той е до мен...тъжно е и е гадно,когато винаги мислиш за края,който все някога така или иначе ще настъпи

He3aBuCuM
02-19-2007, 20:41
Не е необходимо да настъпва ... ;)

ThePainIsReaL
02-19-2007, 20:42
Тогава, когато ще полагам усилия да бъда жива и с всеки изминал ден ще умира по една малка частица от мен, може би точно в този момент ще осъзная, че никога повече няма да бъда същата.
Тогава, когато спомените ще нахлуват в мен и аз отчаяно ще се питам кога ще спрат да бъдат толкова болезнени и ще останат просто спомени…
Зная, че от утре трябва да се уча да живея без теб, но казват, че винаги раздялата е като една малка смърт…

:? Тази част направо ме разби . Супер добро е това второто като цяло . Невероятно е ..

Иначе онази птичка на англ е Torn Bird ( може и една дума да е ) , но на БГ нз как е .

ThePainIsReaL
02-19-2007, 20:45
Не е необходимо да настъпва ... ;)

Не е необходимо , и повечето двойки , когато са щастливи говорят за вечност и че ще се обичат вечно , но по дяволите - това почти не е истина . Познавам такъв човек , още е жив и здрав , ама не ме обича .. Извод - Когато си щастлив , лъжеш :-D

koalka
02-20-2007, 07:17
Не го бях чела, но наистина е прекрасно.

mnogomili4kata-sf
02-20-2007, 07:37
Не е необходимо да настъпва ... ;)

Ами разбира се...но процентът да настъпи е по-голям...и все пак по-добре е да се живее за мига,а не да се мисли толкова за края....

CrazyWitch
02-20-2007, 09:49
Много ми хареса.
И аз си имам приятел. По едно време си мислех постоянно за края, но сега си мисля, че бих изживяла живота си с тоя човек. Гледам да не мисля за нищо лошо.

la4ezara1
02-20-2007, 10:25
tova ne be6e li ot filma (knigata)" Pricite umirat sami" ??

Barbie
02-20-2007, 12:27
Дам, първото е от книгата "Птиците умират сами"

AzureDiamond
02-21-2007, 16:57
Prosto0o0 tiq i dvete neshta sa neveroqtni...super vyzdeistvashti sa... :( chak se natyjih

4epHo0KaTa_Lady
02-21-2007, 18:17
mno qko :P

shemetaa
02-21-2007, 18:32
Не зная дали съм те търсила или просто съм мечтала за теб. Тогава, когато с нежелание съм се измъквала от топлите прегръдки на съня и почти несъзнателно съм те усещала сред хората, заобикалящи моя свят. Или тогава, когато съм наблюдавала отиващия си ден и съм отправяла жаден поглед към хоризонта. Не зная дали съм допускала, че ти съществуваш в горещите летни дни и дългите зимни нощи, в дъждовното есенно отчаяние или пък в живителния аромат на пролет. Но чувството, че теб те има някъде на света, ми е давало сили да живея…
Събуждам се сутрин в прегръдките ти и се наслаждавам на присъствието ти. Замечтано прекарвам поглед по голото ти тяло и правя усилия да не те докосна. Притаявам дъх , защото почти не смея да дишам -толкова ме е страх да не се окаже просто сън.
Внезапно ти отваряш очи и ме озаряваш с твоя пълен с топлина поглед. Очите ти са дълбоки като океан и аз се оглеждам за спасителен пояс. Приближаваш устни към моите и аз притварям очи. Целувката ни е толкова дълбока и страстна, че наоколо избухват хиляди горещи слънца. Усещам как възбудата ти постепенно нараства и те улавям в ръцете се. Ти си така прелестен и гладък, а само миг по-късно аз те държа между устните си. Харесваш ги и то не само заради усещането, което те ти дават- чувствената им и предизвикателна извивка те влудява, ти знаеш, че това са устни, създадени само за любов. Докосвам те с език и ти стенеш, а аз те захапвам нежно със зъби, защото искам да се убедя, че си жив. Трепериш, но не от болка, настръхваш, но не от студ. Желаеш ме и аз съм твоя, страхуваш се, но не от мен.
Проникваш в тялото ми и аз те приемам, изпълнена с нежна всеотдайност и мъничко тъга. Плавните ти движения напомнят самотна лодка в бурен океан, а брега е толкова далече. Усещам силата ти и знам, че си уязвим, защото обичаш винаги да бързаш бавно. Облива ме гореща вълна и в нас избухва като огнен дъжд вулкан от неземно удоволствие, събрал в себе си страстта и пламъка, страданието и радостта, уханието на вятъра и вкуса на самотата. Благодаря ти, че ме благослови да обичам и да дарявам любов. Обръщам се към теб, целувам те и поставям длани на лицето ти, като се мъча да запечатам завинаги твоя образ в съзнанието си и да го запазя за дългите дни и нощи, които ми предстоят без теб…
Тогава, когато ще полагам усилия да бъда жива и с всеки изминал ден ще умира по една малка частица от мен, може би точно в този момент ще осъзная, че никога повече няма да бъда същата.
Тогава, когато спомените ще нахлуват в мен и аз отчаяно ще се питам кога ще спрат да бъдат толкова болезнени и ще останат просто спомени…
Зная, че от утре трябва да се уча да живея без теб, но казват, че винаги раздялата е като една малка смърт…



yay............................................... .................................................. ..za kfo li sa tiq to4ki?opisvat tova 4e nemoga da kaja ni6ty...ostanah bez duh,jestoko e ....gepi me nostalgiqta :smt051 :smt049 ,obgarna me krasotata na tiq dymi :smt040 i vaob6te mn mi haresva v mene prelivat tolkova razli4ni 4yvstva 4ee :smt119 ......mn e dobro :!: :smt016 :smt007 :smt006 ,no v sa6tiq moment e tolkova nerealno...napomnq mi za mylove :smt060