PDA

View Full Version : Прикованият Прометей?!



ludo_mace
02-20-2007, 16:39
Драсти на всички :wink:
Вие сте ми последната надежда- никъде в нета не мога да си намеря текста на 'Прикованият Прометей' #-o Знам, че трябва, че е по-добре да си го взема на книга, обаче малко нямам време- за утре трябва да съм го прочела ](*,) Така че много молим ако някой може да го намери да даде линк, че отчаянието ме зове ](*,)

teenkopele
02-21-2007, 07:42
Прометей дал на хората огъня. Да се топлят и прочие. За което бил много жестоко наказан от висшестоящия Зевс.
Приковали го на една скала, където всеки ден долитал огромен орел. Той с олимпийско спокойствие кълвял черния дроб на прегрешилия, та да му причернее.
Нощем обаче дробът, уникален орган от медицинска гледна точка, се самовъзстановявал изцяло.
А един ден, преди да е долетял стриктният орел, при прикования Прометей кацнала, така да се каже, жена му. Мъчно й било за съпруга й, затова му дошла на свиждане.
- Как я карате? - попитал загрижено Прометей, сякаш ставало дума за семейната им кола, взета на лизинг от Хермес.
- Трудно, много трудно - признала си женицата и свела подпухналите си от плач очи. - Тежък ни стана животът, непосилен, ще знаеш...
- Е па нали ви дадох огън?! - промълвил прикованият Прометей, дълбоко вярвайки, че помагайки на хората като цяло, помага и на семейството си в частност.
- Е, греем се на огъня - отвърнала женицата, - ама какво ни грее това, като нямаме пък какво да сготвим...
Прикованият Прометей се замислил. Така и така заникъде не бързал. Накрая рекъл, поклащайки пламнала глава:
- Я, булка, отрежи от черния ми дроб, па го опечи на скара за децата!
Жената хлъцнала от изумление, та той добавил, усмихвайки се:
- Е па няма да храня само орлите я!

Благодарение на една приятелка. :wink: