PDA

View Full Version : мили думи ,но дали наистина?



otchaqnata
02-20-2007, 20:03
Мили думи , но дали наистина?
Събуждаш се сутрин и включваш своя компютър. Пред него сяда човек който всъщност не си ти! Седнеш ли ти се променяш – дали към добро или зло , променяш се! Сядаш пред компютъра и влизаш в мрежата , включваш своя “Skype” или “ICQ”. И там – в мрежата ти си различен. Имаш различни мисли и чувства. Представяш се за друга личност или пък разкриваш истинската си същност пред някой! Разкриваш се пред някой като теб – някой страдал или в момента страдащ , също като теб. И този някой те разбира , подкрепя те и може би още нещо! Но дали това е възможно? Чувства , но в Интернет пространството? И тогава се запознаваш с него. Той се държи мило , но все пак не както в Интернет. Ти си мислиш : ” Сигурно е притеснен и за това ”. Но и тогава продължавате да си пишете и дори по-често. Излизаш с приятели и го виждаш. Той отново не се държи както пред компютъра! Един ден той ти признава че има чувства към теб , но в Мрежата. Защо по дяволите там? Защо се крие зад студения монитор? Тогава осъзнаваш че и ти имаш чувства към него. По – силни от приятелските чувства. И тогава започваш да таиш надежди за нещо повече от приятелство. Но тези надежди не идват сами , той ги подхранва! От ден на ден започваш да се привързваш към този човек все повече и повече! Но си задаваш въпроса защо в Мрежата се държи така мило – целувки , прегръдки и мили думи , но дали наистина? Държи се мило , но когато се срещнете е като студен камък. След време излизате и тогава ти хлътваш тотално по него. Изпраща те до вас , прегръща те и ти си щастлива. Щастлива но за малко , докато той не те нарани ужасно много. Тогава си съкрушена и премазана от реалността. Но все още имаш чувства към него. Не само чувства , а и надежда. Надяваш се че той ще изиграе своята роля на “приказния принц” която ти самата си му изградила. Той оправдава твоите очаквания. Моли те да му простиш и ти без капка съмнение ,че той е искрен ,отново се хващаш на играта наречена любов. Всичко е по старо му , същите мили думи , по същия начин обещава и ти сваля звезди и ти все така по същия начин му вярваш. И с тази вяра заминаваш на почивка. Той ти казва че ще те чака. Но положението е съвсем различно когато ти се връщаш. Той се държи като непознат. Започваш да се чудиш “какво направих че се държи така” , но не намираш отговор на този въпрос. Той не те търси не се интересува от теб. Ти се измъчваш всеки ден докато един ден разбираш ,че всичко е свършило. Толкова си съкрушена , че не можеш или по – скоро не искаш да повярваш , че краят е дошъл. Главата ти го осъзнава , но не и сърцето. То все още таи надежда и това те изгаря отвътре. Изгаря те в продължение на месеци. Правиш всичко възможно за да го забравиш , дори го караш той да ти каже , че всичко е свършило и той го прави. Това също не помага , но въпреки това имаш сили да сме само приятели. След време чувствата ти започват малко по малко да намаляват. Един ден осъзнаваш че тях вече ги няма , че искаш просто приятел , а не момчето с милите лъжливи думи. Осъзнаваш го и пишеш история описваща твоите чувства и незнайно защо я пускаш в този форум.

ако стигнете до края ще съм благодарна на тези който не ми спестят нищо> :?

02-20-2007, 20:13
mnogo mi haresa tova,koeto si napisala.osven,4e e krasivo e i vqrno.naistina v internet ob6tuvaneto s nqkoi e mnogo po-razli4no ot tova na jivo.tuk vsi4ko si go predstavq6 kakto si iska6 i moje da idealizira6 4oveka i daje i da po4ne6 da izpitva6 4uvstva kum nego,da go haresva6 kato li4nost i da 4ati6 s nego vseki den,no posle kato se vidite ne6tata sa suvsem razli4ni.poznato mi e tova,koeti si opisala.naistina se slu4va taka i to dosta 4esto.stava6 blizuk s nqkoi,koito nikoga ne si vijdal i kato se vidite se razdelqte.priqtelstvoto v neta e lesno,no ne e istinsko,za6toto v edin moment drugiq prosto spira da ti pi6e ili mu pisva da 4ati s teb.posle ti e gadno i se 4udi6 za6to e stanalo taka,no otgovora e,4e prosto ne ste bili tolkova dobri priqteli,kolkoto e izglejdalo v na4aloto.

02-22-2007, 12:55
Абе хора какво ви става на всички, че сте се хванали с тая виртуал лове?! Няма такова нещо, в интернет почти непрекъснато се лъже! Какво хубаво има в това? Какво истинско има в това? Ако обичаш някого ОТИВАШ И МУ ГО КАЗВАШ, а не да чакаш компютъра да каже какво изпитваш!
На мен всичките ми срещи с такива от чата са били пълен провал, но честно не ми пука. Не ми пука защото да загубиш един реален човек, с който сте имали истинска връзка и наистина ти е казвал всичко мило което си го пишете по чата, е супер ама супер гадно. Защото нищо не може да замести РЕАЛНАТА любов, това в нета са някви си тъпи свалки, и според мен за чувства ИЗОБЩО АМА ИЗОБЩО НЕ МОЖЕ ДА СТАВА ВЪПРОС!
Знам че сигурно ще има много които ще ми опонират, и аз така бях докато не се влюбих реално... Ще го осъзнаете и вие един ден...
Така че момичето което е писало това за виртуалната любов, много е хубаво, много е нежно, но за жалост няма и капка истина. Не трябва толкоз да се впрягаш от такива с които си чатите и после не бил искал да се виждате. Ми кво като не иска? Има хиляди, милиони като него! Но според мен едва ли каквото и да ти кажа, в момента няма да ми повярваш... Иначе можеш много добре да пишеш, подреждаш си мислите, но според мен тази тема няма особен смисъл... За някой истински човек, който обичаш би дала и живота си, а този от интернет винаги можеш да го смениш... И няма да се забелязва съществено...
По-трудно е да заместиш някой реален човек, който си обичал... Да не кажа че е невъзможно...

FiRe_LaDy
02-23-2007, 17:33
Mnogo mi haresa.Nadqvam se da ne ti se e sluchvalo,zashtoto do nqkyde sym go prejivqla i naistina e mnogo gadno.

otchaqnata
02-24-2007, 10:51
е в моята случка не се запознахме по интернет познавахе се но през повечето време си пишехме.радвам се че ви харесва.чакам още мения

mini_bebe
02-25-2007, 10:04
на мен също от части ми се е случвало ](*,) с времето всичко се лекува \:D/ (слава богу) иначе браво на теб,мн добре си го формолирала =D>