PDA

View Full Version : Английско-български речник



Ellie
02-21-2007, 12:58
За понеделник по английски език митрябва биография на известна личност.Проблема е че на английски.Ако може да ми препоръчате речник(безплатен) в интернет че да го преведа от BG на ENG.Предварително благодаря.

shadow4e
02-21-2007, 13:17
А защо просто не намериш биография на англичанин/американец и без да я превеждаш или трябва да е на българин?

Ellie
02-21-2007, 13:49
Аз трябва да знам какво чета,а и изобщо биография не съм уточнила.Няколко варианта са.Но ти си права.Ще потърся.То все речник ще ми трябва.

Имаш ли вариант за биография?Отвратителна вече ставам

02-21-2007, 14:00
еми примерно ленин или сталин беше не помня в wikipedia има я една и съща статия на английски и български може да го препишеш на англисйки да го прочетеш на бг да видиш за какво става дума и там вече да позапомниш от някой речник 6-7 думи че да не си личи че незнаеш за какво става дума :) ехх и аз имах проблеми с англисйкия втори клас ама са какво ме налегна с тоя немски :D

shadow4e
02-21-2007, 14:08
Ето ти за Албена Денкова и Максим Стависки, предполагам, че знаеш кои са:) От уикипедия е. Но нещата се повтарят за единия и за другия, но го огледай.
Моят речник е AlexWare Dictionary. Цък (http://alexware.hit.bg/)
Albena Denkova (Bulgarian: Албена Денкова) (born December 3, 1974 in Sofia) is a Bulgarian ice dancer. Her skating partner and boyfriend is Maxim Staviski. They are the first Bulgarian figure skaters to medal at championship events, including the European and World Championships.
Denkova began her athletic career as a gymnast and changed to figure skating at the age of 8 or 9. Her first ice dance partner was Hristo Nikolov. In 1996 she teamed up with Maxim Staviski. In 2000 they moved from Sofia to Odintsovo, to have better training conditions.

Until 2005 the pair was coached by Alexei Gorshkov in Sofia and in Odintsovo near Moscow in Russia. After the 2005 World Championships, Denkova and Staviski moved to Delaware, U.S. to train with Natalia Linichuk and Gennadi Karponossov. In October 2006, it was announced that Denkova had been elected President of the Bulgarian Skating Federation. Her current term will run for five years.

Denkova has a younger sister, Ina Demireva, who is also an ice dancer currently competing on the junior level.

Although she holds a degree in economics from Sofia University, Denkova is currently a full-time athlete.

Maxim Staviski (born November 16, 1977 in Rostov-on-Don, Russia) is a Bulgarian figure skater in ice dancing. His skating partner (and fianc

shadow4e
02-21-2007, 14:13
Албена Денкова е българска състезателка по фигурно пързаляне при танцовите двойки. Нейният партньор е приятелят ѝ Максим Ставийски. Двамата са първите българи, които печелят медал на световно първенство по фигурно пързаляне.

До 2005 техен треньор е Алексей Горшков.

Албена започва кариерата си като гимнастичка, но по късно, на 8 годишна възраст, преминава към пързалянето на лед. Нейният първи партньор на леда е Христо Николов. По-късно, през 1996, Максим Ставийски заема неговото място.

След световното първенство през 2005 Денкова и Ставийски заминават да тренират в Делауеър,САЩ при Наталия Линичук и Генади Карпоносов.

Сестрата на Денкова, Ина Демирева, също се занимава с фигурно пързаляне, но все още при децата и юношите.

Максим Ставийски (роден на 16 Ноември, 1977г. в Ростов-на-Дон) е български състезател по фигурно пързаляне. Негова танцова партньорка и приятелка е Албена Денкова. Двамата са първите българи, които печелят медал на световно първенство по фигурно пързаляне.

Максим е евреин, родом от Русия, но получава българско гражданство. През 1996г. започва да тренира с Албена като техен треньор е Александър Горшков. През 2000г. Денкова и Ставийски сменят София с Одинцово, за да имат по-добри условия за тренировки. След световното първенство през 2005 Денкова и Ставийски заминават да тренират в Делауеър, САЩ при Наталия Линичук и Генадий Карпоносов.

Ellie
02-21-2007, 16:19
Много благодаря!Запазих го и в събота или неделя ще го препиша!Много ми помогнахте!Браво на вас! \:D/ =D> :roll: :mrgreen:

ProstoAz
02-21-2007, 17:13
Много благодаря!Запазих го и в събота или неделя ще го препиша!Много ми помогнахте!Браво на вас! \:D/ =D> :roll: :mrgreen:

С този отговор считам темата за приключена! :wink: