PDA

View Full Version : Ужасните ми нокти



Норка
02-21-2007, 19:14
Значи имам следния проблем: Каквото и да правя ноктите ми са жълти. Пробвала съм и да ги лакирам(след като почитя лака пак са жълти), да не ги лакирам(този случай е ужасен, тъй като е адски грозно да видиш момиче с жълти нокти). Да уточня- не пуша и никога не съм била пушачка. Гледам другите момичета, ако нямат лак, едни белички красиви нокти, а моите-ужас! Освен това по ноктите ми(тая част, която е така да се каже розовка) се появяват едни бели точици, които тъкмо израстнат и си помился, че вече ги няма и пак се появят. Мн е неприятно, без тъмен лак не мога да се появя пред хора. Някакви идеи и съвети? :)

Candyy
02-21-2007, 19:21
Ами виж сега за цвета не мога да ти помогна колкото до белите точици те се появяват от липса на витамини ...яж повече плодове,зеленчуци и месо..ще усетиш разлика :wink: :smt023

Sexy Fan
02-21-2007, 19:25
DA,TRQBVA DA QDE6 MNOOOOGOOOO PLODOVE-TVA E LIPSA NA VITAMIMNI,NI6TO POVE4E

Glezanka
02-21-2007, 19:32
Off .. ama ste i wie .. kwo i kazwate na momicheto da qde plodowe .. ot towa noktite i pak shte si ostanat julti ...
A otnosno problema ... winagi kogato se lakirwash nanasqi bezcweten lak za osnowa,tei kato ako nanesesh naprawo laka toi malko ili mn popiwa w samiq nokut i mu pridawa jultiq cwqt ... Az winagi slagam osnowa .. pusha .. i noktite mi wse oshte ne sa julti ;)

Норка
02-21-2007, 19:33
това забравих да уточня-аз също съм чувала мн пъти- липса на витамини е. Ама не е, ям си редовно плодове, даже не рядко прибягвам до употребата на витамини от сорта на Центрум, Мултитабс, Мултивит и разни такива. Освен това редовно си мажа ноктите с витамин А, бадемово или рациново масло, обаче не бих казала, че нещо съм постигнала...

Sladkata_Nansi
02-21-2007, 19:38
Da,osnovata predi laka e ZADALJITELNA,za6toto imenno laka "ocvetiava" noktite v pove4eto slu4ai.Probvai sa6to i s limonov sok-na edin pamuk ili tampon i maji noktite ;)

Glezanka
02-21-2007, 19:39
Em na az ti kazah ot kakwo e ama ...

™bLaCk`RoSe™
02-22-2007, 09:21
За жълтите нокти знам да ги мажеш с лимон.Мойте бяха тръгнали да жълтеат от червения лак,но пързо се оправиха.Иначе за белите петънца-да вярно е че е от липса на витамини.Но само плодовете няма да помогнат.Аз ям доста плодове и пак си ги имам.Например вземи си Геритамин нео.Той е комбинация от витамин А и Е.Помага определено и няма с какво да ти навреди.Струва към 3.50-4 лева.

BroKeN^DreAmZ`f
02-22-2007, 20:54
Еми значи одеве четах в Джой за подръжка на ноктите...и видях че има някакви лакова, които са избелващи мисля че единия беше на Манхатан. Попитай в някой козметичен магазин или аптека. А и неска бях при една маникюристка и тя потвърди тва за основата за лак, наистина е важно, заото така лака не действа директно върху нокъта. И каза че натуралните масла са мн полезни за ноктите. Препоръча ми тва на Икаров и масло от гроздови семена. и ей така да се стараеш възможно най-често да си масажираш ноктите с някво такова масълце и за около 3 месеца състоянието им значително с еподобрявало :) Пробвай :)

Bezrazli4na
02-24-2007, 13:57
Da,osnovata predi laka e ZADALJITELNA,za6toto imenno laka "ocvetiava" noktite v pove4eto slu4ai.Probvai sa6to i s limonov sok-na edin pamuk ili tampon i maji noktite ;) Saglasna :lol:

martyivanova
02-24-2007, 22:51
Аз пък съм чувала за беличките петънца че са заради липса на калций :? а за пожълтяването в повечето аптеки има серия от продукти за нокти против гризане,заздравители,за по бърз растеж и т.н. Аз ги ползвам и помагат.Цената на бройка е 2лв само! успех !

ProstoAz
02-25-2007, 09:40
Белите петънца се образуват от липса на протеини и цинк /които между другото няма да намерите в плодовете :-D /.
А колкото до пожълтяването вече ти казаха - слагай основа преди лака. Аз винаги слагам един пласт заздравител и ноктите ми са белички, а пуша! :wink: