PDA

View Full Version : operacia -beleg



MoRsKa_nimfa
02-22-2007, 11:33
nqkoi moje li da mi kaje sled operacia ot hernia do kolko vreme shte se maxne 4erveninata. az polzvam contractubex,no ve4e 2 meseca vse si e 4ervena :( depresira me

sladoled
02-22-2007, 15:48
Може година да е така . Контратубекс помага само да не се образува т.н. ръбцова тъкан - т.е. да не стане голям и дебел белег.

ABSOLUTme
02-22-2007, 16:37
Може година да е така . Контратубекс помага само да не се образува т.н. ръбцова тъкан - т.е. да не стане голям и дебел белег.
tva sa gluposti.v yputvaneto pishe,che e za premahvane na skoroshni i stari belezi,za relefni i t.n.pishe,che se izpolzva ot nqkolko sedmici,do 1 godina,zavisi ot belega.

kum avtorkata - abe i men me operiraha naskoro,ama i pri men belega prosto si chervenee.nz kvo da te posuvetvam,no mi kazaha da se maja polovin godina sutrin i vecher i che shtql da se zalichi.

sladoled
02-22-2007, 19:13
Интересно как си представяш да изчезне белег от операция. И на мене ми се иска да е възможно, но не е.

SwEeT_pAiN_F
02-22-2007, 19:41
мене преди 2 години ме оперираха от оперираха от апендисит и си имам белег, мажех го с Мадекасол и не ми помогна, не си мисли че ще изчезне ... няма как!

MoRsKa_nimfa
02-23-2007, 11:33
ami toi sheva mi e kozmeti4en (plasti4en,smisal ne e taka krastosan li kak da kaja).tazi sestrata deto mi gi mahashe koncite kaza 4e i tq ima sashtata operacia i bez da se e mazala se e maxnal.vika 4e ne vijdala ve4e kade e bil. to mi e kato odraskano ot kotka.no vse pak......prosto ako nqkoi ima da mi kaje kolko vreme trqbva pone da izbelee. maika mi ima sashtata ama ne pomnela shot e bila 6 godishna ](*,)

batkodoki
02-23-2007, 20:24
. Контратубекс помага само да не се образува т.н. ръбцова тъкан - т.е. да не стане голям и дебел белег.

SIC! =D>

точно така! може и да се изненадате но това мазилце си е малко хепарин и много извлек от кромид-лук, същият който ядете в салатите :)

очакванията, които споделяте са прекалено оптимистични, да не кажа невероятни. препоръките за ползването му 6-8-12 месеца по какви съображения са, сами преценете като се ориентира те по цената му.

а следващия път като отидете при този който ви го е препоръчал попитайте го - знае ли какво е интрадермален шев. и ако случайно знае по какви съображения не ви го е направил?!

02-26-2007, 11:38
ami intradermalen shev ne e li tozi za koito govorq. vatreshen li kak da go opisha. koneca se vijdashe samo edno vyzel4e ot nego

MoRsKa_nimfa
02-26-2007, 11:40
ami intradermalen shev ne e li tozi za koito govorq. vatreshen li kak da go opisha. koneca se vijdashe samo edno vyzel4e ot nego
a tui bex az