PDA

View Full Version : Литературни герои



Muse_of_Madness
02-22-2007, 15:59
Кои са ви любимите литературни герои? Що ви кефят? Напишете отговора и пуснете някоя картинка...
Абе има ли фенове на Феанор в тоя форум?

експлойтед...
02-23-2007, 08:49
любим герой:

майор Майор Майор Майор

картинки няма това е книга, а не комикс...

Trisha1991
02-23-2007, 08:52
Любим литературен герой ми е Андрешко на Елин Пелин. Много обичам да пиша есета за тоя пундьо и да ми пишат слаби оценки

psycho_girl
02-23-2007, 09:20
liubim geroi ot knoga me ee Volan :twisted: ot "Maistora i Margarita"

RAWRRR
02-23-2007, 09:22
Малкият принц.

brain_stew
02-23-2007, 09:25
Кои са ви любимите литературни герои? Що ви кефят? Напишете отговора и пуснете някоя картинка...
Абе има ли фенове на Феанор в тоя форум?

Е как...Феанор ми е един от любимците!Все пак той е създал Палантирите и Силмарилите...а ако тях ги нямаше, нищо нямаше да е такова каквото е...Ако не се лъжа де, защото толкова много исторически факти свързани с "Властелинът" изцяло са ми наблъскани в главата..., поправи ме ако греша! :wink:

Иначе на мен любим литературен герой...Емил от Льонеберя...

(изключвам фанатастиката, защото там симпатиите ми са много объркани...)

koalka
02-23-2007, 09:25
Може би дон Кихот.

rosskata
02-23-2007, 09:26
:arrow: Белю Пушилката от едноименната повест беше май, на Джек Лондон :lol: МНого ме радва тоя хаховец.
:arrow: Също ме кефеше много един герой от едно фентъзи което четох преди 100 години "Далечно ЦАрство" се казваше, мисля... Че и той много ме радваше...
:arrow: Петроний от "Кво Вадис" ... Много се запалих като разбрах че е историческа личност и дори намерих една книга, която е написал... Страшна дивотия... :smt005

Тези първо ми идват наум... Ако се замисля сигурно ще се сетя за много други...

Muse_of_Madness
02-23-2007, 11:52
На мен най-любимия ми е естествено Феанор, защото е Феанор и даже няма да казвам откъде е... както се изрази много правилно един негов фен. Няма начин обикновената толкинистка да опише цялата мрачна обаятелност на образа и историята му: Силмарилите, нравът му, загубата му, лудостта му, клетвата му, проклятието му, борбата му и смъртта му... Колкото пъти и да я чета тази история все настръхвам и се разчувствам... така вече три години.
Ето картинка:
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/2/23/f_Feanorsonofm_454915b.jpg
Другият толкинов герой, от който ми се доревава е Турин. Пак няма смисъл да описвам една епична история, завършила с падението на доброто и смъртта на красивото. Само пускам img
http://fc01.deviantart.com/fs6/i/2005/052/7/3/Turin_Turambar_by_wlesmana.jpg
Друг любим герой е азимовата Дюа- от "Самите богове". Изображения не намерих, на героинята определено доста прилича на мен по характер. Няма да разказвам подробно ето линк към книгата:http://www.sfbg.us/authors/i/isaac_asimov/Novels/The_Gods_Themselves.htm

ErinEverly
02-23-2007, 11:54
Хамлет от едноименната драма на Шекспир. Защо ли? Защото е много интелигентен, говори с лека насмешка (а хуморът задължително върви с интелигентността). Иронията му харесвам, както и дълбоката чувствителност.

malka_sladuranka
02-23-2007, 11:55
Бай Ганьо разбира се. Ооо векика простащино... :lol:
Много харесвам мусю Еркюл Поаро. Съобразителност съчетана с хитрина....

magesniko
02-23-2007, 12:00
Ринсуинд от книгите на Пратчет.Тъпото копеле магьосник,на чиято шапка пише Магесник(то от там ми идва и ника).Учудва ме със способността си да се измъква от гадни ситуации по невероятно умопобъркани начини,а и е пълен алкохолик,което допринася за аграрния му образ :lol: .А снимка нещо не мога да намеря.

bungle
02-23-2007, 12:02
Малкият принц.
Главният герой от "Спасителят в ръжта".
Солтан Грис от "Мисия Земя".

02-23-2007, 12:03
Адолф Хитлер в "Моята борба"
::: :::

rosskata_
02-23-2007, 12:13
сега се сетих и за Пратчет... Чела съм само три книги, ни Смърт ме кефи изумително много... :-D

LunaTriCk
02-23-2007, 12:33
Лорд Хенри от Портретът на Дориан Грей

ErinEverly
02-23-2007, 12:35
Лорд Хенри от Портретът на Дориан Грей

Да, и той е много добър. Присъединявам се към мнението ти.

Dr. Kazimbutt
02-23-2007, 16:38
Като че ли любим герой ми е Шерлок Холмс, създаден от Артър Конан Дойл... Впечатлява ме неговата гениалност, както и неговата наблюдателност (която на моменти заприличва на свръхестествени способности). Също ми харесва и неговата отдаденост на професията му.
Разбира се, имам и други персонажи, които са ми присърце. Единият от тях е граф Монте Кристо (познат още като Едмон Дантес) от едноименния роман, а другият е капитан Немо от "20 000 левги под водата" на Жул Верн. Графът ми харесва заради нравствената сила и изобретателността, които притежава, а капитанът - заради любовта си към морето.

brain_stew
02-23-2007, 17:35
На мен най-любимия ми е естествено Феанор, защото е Феанор и даже няма да казвам откъде е... както се изрази много правилно един негов фен. Няма начин обикновената толкинистка да опише цялата мрачна обаятелност на образа и историята му: Силмарилите, нравът му, загубата му, лудостта му, клетвата му, проклятието му, борбата му и смъртта му... Колкото пъти и да я чета тази история все настръхвам и се разчувствам... така вече три години.
Ето картинка:
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/2/23/f_Feanorsonofm_454915b.jpg
Другият толкинов герой, от който ми се доревава е Турин. Пак няма смисъл да описвам една епична история, завършила с падението на доброто и смъртта на красивото. Само пускам img
http://fc01.deviantart.com/fs6/i/2005/052/7/3/Turin_Turambar_by_wlesmana.jpg



Ооо, една обикновена толкинистка може да опише Феанор с подробности...главно гледам от "романтичната" страна на целия му образ...Защото колкото и пъти да чета точно за него, и а зкато теб настръхвам и просто...нямам думи!Ще ми трябват часове за да опиша Феанор и пак няма да е достатъчно!Това е всеедно да описваш Арагорн II с целите му, чувствата му, житейските му философии...Ех, да си толкинист не е лесно! :lol:

Снимките са наистина много добри...по едно време си събирах такива от разни сайтове! :-D

Sarabi
02-23-2007, 18:00
Капитан Сам Ваймс, Тери Пратчет. Кефи ме досетливостта му, това, че винаги има нещо намислено, умението му да мисли, да мълчи, когато трябва, наблюдателността му и най- вече това, че знае как да се слива със сенките... :twisted:

magesniko
02-23-2007, 18:05
Капитан Сам Ваймс, Тери Пратчет. Кефи ме досетливостта му, това, че винаги има нещо намислено, умението му да мисли, да мълчи, когато трябва, наблюдателността му и най- вече това, че знае как да се слива със сенките... :twisted:


Мене и сержант Детритус много ме кефи,щото е пълен дебил и изпълнява прекалено буквално заповедите и се получават много комични ситуации.Особено когато е с оня големия арбалет. :lol:

magesniko
02-24-2007, 06:40
и БАГАЖА!!!!!!!!

teenkopele
02-24-2007, 06:51
:arrow: Бай Ганьо- просто няма такъв дебил! :lol: Ето снимки:

http://www.gobgmedia.com/Images/Bai_Ganio3_web.jpg

http://www.hermesbooks.com/images/b0130.jpg. =D>

rosskata
02-24-2007, 09:55
АДСКИ КУЛТОВИЯ СМърт на мишките...

ПИСУК!!!

evil_lady_in_black
02-24-2007, 10:16
Бай Ганьо :smt005 харесва ми защото с своята ниска интелигентност е много забавен :smt005 :smt005
Също харесвам Ангелинка от разказа на Елин Пелин "Ангелинка" :wink: тя е красива и е като ангел което нейно портретно описание ми хареса много :wink:

PR0
02-24-2007, 10:21
Анри Папийон - Пеперудата

Boot
02-24-2007, 14:22
Рандъл Макмърфи е зъл култ.

За повечето на Пратчет се присъединявам като прибавям и котарака Морис.

Boot
02-24-2007, 18:29
А този от Улица Консервна... Мак? И той си е пънкар, пък и ми се струва, че ти беше любим :roll: :lol:

Ziezi
02-24-2007, 18:44
Кои са ви любимите литературни герои? Що ви кефят? Напишете отговора и пуснете някоя картинка...
Абе има ли фенове на Феанор в тоя форум?
Любими герои нямам,но мнооого харесвам приказките на братя Грим!

rosskata
02-24-2007, 19:46
:lol: А... Сетих се, боже, как можах да забравя най- големия УМ на нашето време... МЕЧО ПУХ!!! \:D/

"Щастливото мече е закусилото мече"
"Понякога си седя и си мисля... А понякога просто си седя..." =D>
"КОлкото повече, толкова повече"
"Единственото нещо, по- хуаво от едно гърненце с мед... Са ДВЕ гърненца с мед"

Моите 4 жизнени максими!