PDA

View Full Version : problem s paleca na kraka



02-22-2007, 23:27
imam edin problem koito trae ot mn vreme nz kolko godini...rabotata e tam 4e sum polu4ila taka nar vrasal nokut. :smt010 :cry: smisal takuf nokatut mi se vpiva v mesoto pri koeto to se poduva i po4va da gnoi...prosto tolkova ve4e sum se ot4aqla ne smeq da sloja 4ehli za6toto prusta mi izglejda ujasno pred gadjeto mi ne iskam da hoda bosa po su6tata pri4ina...s kakvo li ne sum go lekuvala kaliev permanganat ehtiol razni mazila a edna lekarka mi kaza 4e nqma lekuvane :smt089 :smt090 :smt088 umolqvam vseki koity e imal takuv problem ili znae kak se lekuva da mi pomogne ve4e sum se ot4aqla suvsem...momi4e sum na 16 ako tova ima zna4enie...i kogato raste trqbva da go reja nadulboko ina4e me boli :smt088 molq vi...pomo6t :smt100

SwEeT_pAiN_F
02-23-2007, 04:25
Здравей,
и аз имам такъв проблем, засилва се през лятото. Няма отърване..питала съм много доктори. Баща ми има същите проблеми, но явно се е отървал след като са му отстранили 1/2 от нокътя. Хубаво еда се обърнеш към хирург.

02-23-2007, 07:52
izob6to li nqma opravqne :smt010 :cry: kazvali sa mi 4e ako go ostavi6 nokuta da raste i da ne go bara6 posle tam sas soda bikardonat i voda da izdurpva6 gnoita :-# nz ujasno e taq sytrin pak kurve6e :smt010

MoRsKa_nimfa
02-23-2007, 11:37
vij imam edna sau4eni4ka koqto MISLQ ima sashtia problem i i pravixa operaciq na prast4eto.obarni se kam hirurg. ne sam sigurna 4e e to4no tova shtoto mi e malko neudobno da razpitvam. no vse pak posavetvai se s hirurg.

02-23-2007, 15:02
rabotata e tam 4e men malko me e strah ot lekari :smt010 kato gledam v moito semeistvo nikoi ne go interesyva moq problem...kazaha mi 4e mojelo da se reje :smt010

sladoled
02-23-2007, 15:41
Понякога лечението включва и оперативна намеса наистина, но какво ти остава друго? По-добре иди при личния лекар и си вземи направление.
Опитвала ли си комптреси с риванол? Доста успокояват. Само внимавай, че много боядисва.

shadow4e
02-23-2007, 16:33
Аз имах на единия крак, оперираха ми го и вече е добре, но...голяма мъка беше, защото не е само опрецаията и всичко свършва, а после докато израсне, после ми падна, после пак изсрастна и падна.
Самата оперцаия не боли и махането на конците не е много болезнено. Обаче упойката:( Изпищях, после се смях, защото майка ми ме чакаше отвън и не беше повярвала, че съм била аз. :)

На доктор Шоу има едно за мазане от него поминава, но трябва да сложиш и памуче от долу м/у нокътя и месото. А това, че ходиш само със затворени обувки е много лошо. Това ми го казаха и така си спасих и палеца на другия крак вече 4 години, ама през зиматата все се влошава, но щом се стопли и обуя чехлите / април месец/ и се оправя.
Нокътът трябва да го оставяш да расте, а не да го режеш.
Една приятелка успя да се оправи, а беше стигнала твоето положение на кървене всеки ден, но вероятността май не е много голяма. И да стигнеш до опредация- преживява се, спокойно.
А тези неща, които ти ги казах, ми ги каза хирург в Пирогов.
Успех.

02-26-2007, 08:01
olei tfa zvy4i stra6no lo6yty e 4e na nikoi fku6ti ne mu puka :smt010

02-27-2007, 23:17
Az su6to imah tozi problem,dori na 2ta paleca na krakata.Potyrsih operativna namesa i problema be6e premahnat!Izrqzahami nokutq na polovina i go ostavih da izraste,2 godini nqma6e rezdultat,no eto sega nai-nakraq si iskaraha noktite kakto trqbva i da chukna na durvo nqma problemi.
Uspeh!

02-28-2007, 19:32
dae i ednamoq pr imashe sushtiq problrm.napraiha i operaciq i veshe e ok:)razpraq mi che izobshtone bolqlo.nishto strashno nqma e qe begai

MiRaCuLiXbb
02-28-2007, 19:37
imam edin problem koito trae ot mn vreme nz kolko godini...rabotata e tam 4e sum polu4ila taka nar vrasal nokut. :smt010 :cry: smisal takuf nokatut mi se vpiva v mesoto pri koeto to se poduva i po4va da gnoi...prosto tolkova ve4e sum se ot4aqla ne smeq da sloja 4ehli za6toto prusta mi izglejda ujasno pred gadjeto mi ne iskam da hoda bosa po su6tata pri4ina...s kakvo li ne sum go lekuvala kaliev permanganat ehtiol razni mazila a edna lekarka mi kaza 4e nqma lekuvane :smt089 :smt090 :smt088 umolqvam vseki koity e imal takuv problem ili znae kak se lekuva da mi pomogne ve4e sum se ot4aqla suvsem...momi4e sum na 16 ako tova ima zna4enie...i kogato raste trqbva da go reja nadulboko ina4e me boli :smt088 molq vi...pomo6t :smt100
Отиди при хирург, отстранява се част от нокътя, заедно с корена. Ако добре си свърши работата почти няма да личи. 1 седмица се стои с конци и е неприятно, но после няма да имаш никакви проблеми.

BloodSoul
03-01-2007, 15:27
И аз много често има подобен проблем на пръста на карака. Слагам му памък с Йодасепт и ми минава. Омеква ми нокъта, изрязвам го спуквам гноя и ми минава..