PDA

View Full Version : *Последна гостенка*



iiirish
02-22-2007, 23:51
Една гостенка чакам аз дълго
с години във ред часове,
да я посрещна и тихо да тръгна
по който път ме тя поведе.

И не се боя от хорските хули,
от зли езици, от неми уста,
аз чувство на страх не изпитвам
макар да оставам сама.

И след тази гостенка тръгвам
опиянена от свойте мечти,
макар да погребвам навеки
топлината в студени гърди.

Една гостенка чакам аз дълго
с години във ред часове,
потънала в ежедневие сиво
към смъртта аз протягам ръце...

02-23-2007, 02:18
dosta trqbva da se raboti po tova oshte. i btw dumata GOSTENKA e tolkova otvratitelna che v poeziq nai-malko i e mqstoto. gubi mu se vryzkata na tova i e zle rimuvano. ne struva

olive_oil
02-23-2007, 06:10
Една гостенка чакам аз дълго
с години във ред часове,
да я посрещна и тихо да тръгна
по който път ме тя поведе.

И не се боя от хорските хули,
от зли езици, от неми уста,
аз чувство на страх не изпитвам
макар да оставам сама.

И след тази гостенка тръгвам
опиянена от свойте мечти,
макар да погребвам навеки
топлината в студени гърди.

Една гостенка чакам аз дълго
с години във ред часове,
потънала в ежедневие сиво
към смъртта аз протягам ръце...

Стихотворението ти е страшно!

sherry
02-23-2007, 12:25
dosta trqbva da se raboti po tova oshte. i btw dumata GOSTENKA e tolkova otvratitelna che v poeziq nai-malko i e mqstoto. gubi mu se vryzkata na tova i e zle rimuvano. ne struva
Драги ми смехурко,
нямам за цел да се заяждам, но ти първо си го сторил, така че ми е простено :-) Можеш да изразяваш мнението си, без да си груб (евентуално).
Поезията(според мен) би трябвало да извира от душата и да има някаква интересна идея. Да изразява емоциите ти, да е истинска. Момичето е писало в рима. Може да не е точна, да не се редуват по 3 букви на всеки ред, но какво от това? Не е ли по - важно да те грабва стихът? Римата далеч не е всичко, затова си има и т.нар. "бели стихове".
А относно думата "гостенка", какво против нея? :D Това е женския вариант на "гостенин", не намирам нищо неправилно. Доколкото твърдението ти, че не е подходяща за поезията, ето ти малко стихове, където е употребявана:

http://litera.hit.bg/dalchev/gostenka.htm
http://209.85.135.104/search?q=cache:nmYBQpGZlycJ:www.vedrin-poetry.org/d_verse_11.htm+%D0%93%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B D%D0%BA%D0%B0&hl=bg&ct=clnk&cd=4&gl=bg&lr=lang_bg

Е, какво ще кажеш, няма ли място тая дума в поезията?

Cheesy
03-02-2007, 14:11
dosta trqbva da se raboti po tova oshte. i btw dumata GOSTENKA e tolkova otvratitelna che v poeziq nai-malko i e mqstoto. gubi mu se vryzkata na tova i e zle rimuvano. ne struva
АМи Госте ти зн ли колко е трудно да се напише нещо такова-ай седни некой ден и пробвай да видиш ;)Иначе стихотворението е мн добро

Muse_of_Madness
03-02-2007, 14:19
Браво, супер е!

Десислава Цветкова
03-02-2007, 14:43
Страхотно е !

Disorder
03-06-2007, 09:18
Започвам да се чувствам глупаво защото всеки път се повтарям и казвам, че е страхотно, :) но просто не се сещам за по-подходяща дума. Поздрав.