PDA

View Full Version : Малък текст по английски?



02-23-2007, 15:04
Начи утре съм на олимпиада по английски и мернах една от задачите..А тя ще е да напишем описание на човек с 100-120 думи (характер,външен вид)..Обаче на мен не ми идва нищо на акъла...Ако може някой да ми помогне...(Или да го напише,или да намери нещо такова..) ще съм му много благодарна :?

Mimka_sweet
02-23-2007, 15:18
О БОЖЕ ?!?!?!?!?!?!?!?! Това е възможно най-елементарното нещо!!!Баси мързелааа :evil: :evil: :evil:

ProstoAz
02-23-2007, 17:05
Еее, стига, бе. Ти ще ходиш на олимпиада, а ние ще ти пишем съчинението? Не е ли малко тъпо? Човек, за да ходи на олимпиада, би трябвало да претендира за някакви знания... :roll:

И все пак - при описание на човек, без значение дали това ще бъде майка ти, съседа, най-добрия ти приятел или просто човек, на когото се възхищаваш, започваш с един въвеждащ параграф - как се казва човека, на колко години е, къде живее и защо пишеш именно за него. В следващия параграф слагаш едно описание на въшния вид (нисък-висок, дебел-слаб-добре сложен/well-build/, цвят на очите, косата и т.н.). В третия параграф описваш характера му. А в последния, т.е. заключението пишеш нещо обобщително като например, че много харесваш този човек и много му се възхищаваш, защото .. еди кво си.

Нищо трудно не виждам. Това е най-лесното. :wink:
Просто си харесай подходящ човек. :-D