PDA

View Full Version : ГРЕ Г.С Раковски-гр. Бургас-добра гимназия??



02-23-2007, 17:45
Аз съм 7 клас и след по-малко от 4 месеца ще кандидатствам.Но се чудя къде да кандидатствамл Знам че немската е най доброто училище в Бургас но не понасям езика!! Искам най мн в романската с испански но нз това добро даскало ли е?? Плс дайте ми съвет!!!

KpuCuTo0o
02-23-2007, 18:17
Знам че немската е най доброто училище в Бургас Кой ти каза това? :-k

02-23-2007, 18:24
Чувала съм от мои познати а и родителите ми настояват да влязя тям но аз категорично неискам. Според теб коя гимназия е добра

KpuCuTo0o
02-24-2007, 09:26
Чувала съм от мои познати а и родителите ми настояват да влязя тям но аз категорично неискам. Според теб коя гимназия е добра А защо настояват точно там? От много достоверни източници знам че ако искаш да учиш сериозно не си за там, ето и тук го казват -> http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=1364691#1364691 А ако искаш да учиш сериозно... ти трябва някое по сериозно и по-спокойно място...

melani
02-24-2007, 09:33
Nqmam predstava za6to nastoqvat da otida tam kazvat 4e tva bila nai-dobrata ezikova tuk i predlaga nai mn vazmojnosti.Az si bqh haresala o6te minalata godina romanskata gimnaziq i misleh da vlqza v paralelkata s izpanski......nooo sega vsi4ki me razkolebavat i napravo ve4e neznam :smt010

JuSt_A_vErMiN
02-24-2007, 12:30
Аз съм 7 клас и след по-малко от 4 месеца ще кандидатствам.Но се чудя къде да кандидатствамл Знам че немската е най доброто училище в Бургас но не понасям езика!! Искам най мн в романската с испански но нз това добро даскало ли е?? Плс дайте ми съвет!!!и аз съм като теб и аз тази година ще кандидатствам,но категорично ти казвам махай я тая немска ти не си фред тва е даскало за умрелите зубари...избирай по такива гиманзии хаха как да го кажа по нормални аз примерно и аз искам в испанска,руска,икономическ и а-у стига с тези немски и английски...и аз нз за мен кое ще е по добро,но си казвам където ме сложи компютъра :smt016

melani
02-25-2007, 17:41
I az taka si mislq ne6ta da stavam nqkakav tap zubar koito kato mu se obadqt za kafe da kazva "Nemoga imam mn za u4ene" oba4e ne6ta i da otida v nqkva prosta gimnaziq ot koqto kato izlqza da stana servitiorka

03-03-2007, 18:57
Чувала съм от мои познати а и родителите ми настояват да влязя тям но аз категорично неискам. Според теб коя гимназия е добра
dam..dosta poznato i na6te nastoqha da vlqza tam i az nai nakraq se saglasih i vlqzoh de :-D sega sam podgotve i da ti kaja ne e zle ama iska mn qko u4ene po-dobre v aeg-tam ne gi natqgat tolkova(karat 2 pati po-malko zanimalnq ot nas) a pak za frenskata -tam sa6to e qko i da ti kaja obrazovanieto e na nivo

rosz
05-27-2008, 10:07
amii to i az sa 4yda de da vlizam..na6te iskat v ispanska ma az iskam frenski da y4a..a puk vuv frenskata do kolkoto znam e zaduljitelen angl. puk az hoa na yroci i nqq smisl..! naprao i az nz.! ma sum 4yvala 4e frenskata moi i da e golqm kypon tam :grin: ma oby4enieto hi4 ne sta. :oops: .sry ako obijdam nekoi! i to kat gleam mai v ryska 6 hoa 6ot i tam ima frenski! q daite mnenie za ryskata :-D :oops: :oops:

laila_94
05-27-2008, 10:45
аз също исках в испанската , но се отказах,, никой не е научил испанския 1-вата година :) аег и немска ;)

BlackWings
05-27-2008, 10:46
На руската и френската/испанската доста им падна реномето през последните години. Повечето ми познати , които учат там , е понеже не са ги приели на друго място. Доколкото знам , там по свободно го карат с обучението , не си дават много зор. Ако искате някакво по - спокойно училище , където да не полудявате и озверявате и умопобърквате от учене това са единствено френската и руската , но за качеството на образованието не мога да гарантирам , и незнам дали ще имате големи възможности за реализация след завършване. Затова не гледайте само на по - лесничкото , никъде не е лесно , навсякъде се иска да си седнеш на д-то и да учиш.
Ако имате сериозно намерение да учите в чувбина , езиковите гимназии са отлично решение , но там пък незнам дали ще имате нерви , защото първата година са 40 часа език на седмица , втората година се учи биология , география НА АНГЛИЙСКИ/НЕМСКИ, голям ужас е. Иначе образованието е на ниво , за този който не го мързи да учи:)

Аз ще си направя малко реклама на моето училище - според мен ПМГ то е най добрата гимназия.
1.Първата година няма задължителна занималня , няма да се чудиш кога да спиш и ядеш , защото цял ден си на училище.
2. Усвояваш езика , който си си избрал , на добро ниво - разбира се по-малко от езиковите гимназии , но достатъчно добре , за да можеш да общуваш с чужденци и да продължиш обучението си в чужбина.
3. След като излезеш от гимназията , възможностите ти за кандидатстване във ВУЗ са безкрайни и шансовете са огромни , заради голеееемия математически потенциал в главата ти. :-D
4.Даскалите са си суууууууупер яки :grin:
Абе изобщо , хем учиш в елитна гимназия с високо ниво на образование , хем не се пренатоварваш и се забавляваш с готини даскали и яка програма , абе , супер яко си перкарах в тва училище:) Тая година си заминах. Каня ви най гостоприемно да ме заместите :P

Който иска още нещо да пита:)

miloto na miloto:P
05-27-2008, 14:06
На руската и френската/испанската доста им падна реномето през последните години. Повечето ми познати , които учат там , е понеже не са ги приели на друго място. Доколкото знам , там по свободно го карат с обучението , не си дават много зор. Ако искате някакво по - спокойно училище , където да не полудявате и озверявате и умопобърквате от учене това са единствено френската и руската , но за качеството на образованието не мога да гарантирам , и незнам дали ще имате големи възможности за реализация след завършване. Затова не гледайте само на по - лесничкото , никъде не е лесно , навсякъде се иска да си седнеш на д-то и да учиш.
Ако имате сериозно намерение да учите в чувбина , езиковите гимназии са отлично решение , но там пък незнам дали ще имате нерви , защото първата година са 40 часа език на седмица , втората година се учи биология , география НА АНГЛИЙСКИ/НЕМСКИ, голям ужас е. Иначе образованието е на ниво , за този който не го мързи да учи:)

Аз ще си направя малко реклама на моето училище - според мен ПМГ то е най добрата гимназия.
1.Първата година няма задължителна занималня , няма да се чудиш кога да спиш и ядеш , защото цял ден си на училище.
2. Усвояваш езика , който си си избрал , на добро ниво - разбира се по-малко от езиковите гимназии , но достатъчно добре , за да можеш да общуваш с чужденци и да продължиш обучението си в чужбина.
3. След като излезеш от гимназията , възможностите ти за кандидатстване във ВУЗ са безкрайни и шансовете са огромни , заради голеееемия математически потенциал в главата ти. :-D
4.Даскалите са си суууууууупер яки :grin:
Абе изобщо , хем учиш в елитна гимназия с високо ниво на образование , хем не се пренатоварваш и се забавляваш с готини даскали и яка програма , абе , супер яко си перкарах в тва училище:) Тая година си заминах. Каня ви най гостоприемно да ме заместите :P

Който иска още нещо да пита:) за ПМГ в Бургас ли говориш?

BlackWings
05-27-2008, 19:13
miloto na miloto:Р , да всички училища за които говоря са в Бургас.
Защо , не си ли съгласна с мнението ми :)

bastiFan
08-02-2010, 09:17
BlackWings, съгласна съм с теб за всичко. Пиша малко позакъсняла в тази тема, може би и вие сте 96 набор като мен? .. Ами аз съм в Немската. :grin: 8) Цяла година там исках да уча, побърках се да уча, защото наистина исках да вляза там (и успях). Пределно ми беше ясно, че в Немската се учи най-много и чакам с нетърпение да започваме училище вече. Обичам да уча, честно казано не ми дреме много, много дали съм "шибан зубар"..

А за Руска какво питате - там повечето са влезли, защото не са ги приели другаде. Извинявам се, но мисля, че е смешно да се колебаеш между Руска и която и да е друга езикова. Мислех, че всички го знаят.

rammstein123
08-06-2010, 15:12
Чакайте, бе, толкова ли сте ... да не казвам какви!? :razz: Бившата ми класна винаги е казвала "Ако не учиш, където и да си приет, дори и бог да ти е частен учител, си загубен". Дори и да си в Руската или ТОХ-а, ако си размърдаш сивите клетки, можеш да научиш много неща. Пък и в Бургас май не останаха хубави училища. => Всичко зависи от това колко учим. :)

nutellaxx
06-05-2012, 19:00
На руската и френската/испанската доста им падна реномето през последните години.

Аз пък мисля, че испанска е доста високо ниво в момента.Може би заради силното ми желание да вляза там :D ,,обаче родителите са ми проблема- искат немска

francyzoi4ety
06-05-2012, 20:31
Тази година завърших тази гимназия с профил френски език.Една от най-добрите гимназии в града начело с немската и английската.Лично аз мисля,че най-развитите паралелки са френски и испански,въпреки че бях френска смея да твърдя,че испанската лично според мен е на по-добро ниво.Няма да сгрешиш,ако попаднеш в това училище!

DieselBlood
06-05-2012, 20:57
Руската се превърна в училище за "батки" без грам акъл.Ако искаш да си пилееш годините там,давай.Раковски по мое време беше елитно даскало,но чувам,че се навъдили разни и разнообразни индивиди,които доста ми развалиха мнението за това училище.

nutellaxx
06-15-2012, 09:08
Тази година завърших тази гимназия с профил френски език.Една от най-добрите гимназии в града начело с немската и английската.Лично аз мисля,че най-развитите паралелки са френски и испански,въпреки че бях френска смея да твърдя,че испанската лично според мен е на по-добро ниво.Няма да сгрешиш,ако попаднеш в това училище!

А със колко бал влезе там ?

DarkTemplar
06-15-2012, 09:14
И по мое време ГРЕ-то си беше елитно училище, сега не знам как е. Даже не знам и кои преподаватели са останали и кои са напуснали/пенсионирали.

LoupGarrou
06-16-2012, 19:44
^ Перфектно е ; ) ! Със сигурност не е както преди, но все пак има хора, които дърпат на светлинни години пред останалите.
Концентрацията на простотия сред някои ученици е по-голяма, отколкото трябва, но това е положението. Някои от учителите съвсем ги пере съчмата вече, кой от проблеми, кой от възрастта. Има доста нови попълнения, като повечето са млади.
Радостина Георгиева е директор, Бъчварова стана заместник директор, а също и Абрашева си е заместник, от трите само на Абрашева симпатизирам, за предните две дами няма да говоря.

Лошото е, че май за петте години, докато бях там (тази г. завърших), всяка година имаше поне по един смъртен случай (ученик или учител).

Йордан Маринов се пенсионира : ) .

Другите култови лица са си там, доколкото знам ...

В тази гимназия си изкарах страхотно и срещнах уникални хора и сред учителите, и сред учениците. Тези хора компенсират малкото недостатъци : ) .

velma96
11-08-2012, 17:24
BlackWings, съгласна съм с теб за всичко. Пиша малко позакъсняла в тази тема, може би и вие сте 96 набор като мен? .. Ами аз съм в Немската. :grin: 8) Цяла година там исках да уча, побърках се да уча, защото наистина исках да вляза там (и успях). Пределно ми беше ясно, че в Немската се учи най-много и чакам с нетърпение да започваме училище вече. Обичам да уча, честно казано не ми дреме много, много дали съм "шибан зубар"..

А за Руска какво питате - там повечето са влезли, защото не са ги приели другаде. Извинявам се, но мисля, че е смешно да се колебаеш между Руска и която и да е друга езикова. Мислех, че всички го знаят.

Знам че е минало супер много време от както си пратил/а този пост, но не можех да не се противопоставя на мнението ти. Много хора смятат, че руския език замира, еми сори не е така. Знаеш ли, че ако издържиш матура по руски с отличие можеш да влезеш навсякъде в страната? Че има хора, които не учат и не се вълнуват от това, което става в училището - има, но не отписвай и умните хора в Руска! И за мотивация да кажа, че от както съм влязла в тази гимназия (вече 3 години) съм изключително доволна - училището е гостоприемно, красиво, модерно и просто всички там са приятелско настроени (с изключение на директорката, която ще ти изяде ушите ако влезеш в някоя от стаите с хамбургер или нещо такова) и само в моя випуск има 3-ма руснака, които са се преместили да живеят тук (има носители на езика) в кое др даскало в Бургас има? С цялата си объркана мисъл дотук исках да кажа, че руската е страхотно училище и ако някой го е изключил от елита в Бургас има грешка!

LittleRebelRidingHood
11-08-2012, 20:32
в испанска ... става, смея да твърдя, като за трета година там :) мен ме интересува единствено да науча езика, а учителите са си поставили точно това за цел. иначе наистина концентрацията на простотия сред учениците е over 9000, но, както казах, социализирането с тия индивиди не ми е основния приоритет.
choose wisely, young one :)