PDA

View Full Version : За Rock & Metal музиката и новите групи...



alive
02-24-2007, 12:23
Пиша тази тема заради музиката,която се създава от този жанр в последните 5-6 год. Работата май че отива на зле-почти нищо смислено и качествено с някои изключения :?
Питам се кога ли ще се върне времето,когато наистина се правеше хубава музика?Кога ще дойде новата 1991 год.,за да излязат отново албуми като Black албума на Metallica,Use Your Illusion I и II на Guns N' Roses,Nevermind-a на Nirvana и Ten на Pearl Jam...?
За сметка на това се подвизават групи като Tokio Hotel,Slipknot някви си Wednesday 13...всички знаете за кво става въпрос няма смисъл да продължавам.Та тези групи са създадени само с една цел-да се печелят пари за сметка на тийнейджърите,които ги боготворят и още нз си кво.Та аз немога да чуя едно соло да му се невиди,а какво чувам вместо това-бебешките гласчета на Токио Хотела или някво блъскане на барабани с нечленоразделните звуци на Slipknot :?
Покрай тея групи се развалиха и банди като Metallica,на които последния им албум сякаш е записан за 3 часа в гаража на баща ми на село...Guns N' Roses се очертава да издадат посредствен албум през март от демотата,които съм чувал,In Flaims от супер мелодик дет метъл станаха на и аз нз си кво(не включвам Come Clarity които според мен е добър албум) и т.н.
Разбира се има и изключения,но като цяло днешната рок и метъл музика е на ниско ниво.
Благодаря на тези,които са ми прочели мнението :)
А вашето какво е?

Shadow_Walker
02-24-2007, 12:33
Според мен музиката се развива-трябва да гледаме към бъдещето, но естествено да не забравяме миналото.
Посредствени банди винаги ще има, но в момента има и много, които правят качествена музика.
Но изобщо какво е качествена музика-всеки има своето мнение и своето разбиране кои банди са качествени и кои не са...

Mooo6nooo
02-24-2007, 12:38
Аз пък съм си намерил (и продължавам да намирам) достатъчно яки нови групи. Не съм на мнение, че музиката сега е по-лошо от тази преди 15 години. Просто ти харесваш музиката от преди 15 години, а новата не.

RoyTheReaper
02-24-2007, 12:51
Аз като цяло имам негативно отношение към нео-лайната, които се правят в САЩ и чийто представители са Слипнот. Тези групи за които говориш не са от моята компетенция, но ще се изкажа за групите които аз слушам, а те са в областта на Мелодик Дет/Блек Метъла.

На първо място, Children of Bodom. След гениалния Hatebreeder, и не по-малко добрите Follow The Reaper & Something Wild, последваха два ОТВРАТИТЕЛНО слаби албума. Очевидно е, че вървят надолу.

Norther - както са тръгнали, не мисля, че ще повторят Dreams of Endless War; но за разлика от Бодъм, които вървят право надолу, тяхната кариера има периоди на възход и падение: например слабия Death Unlimited бе последван от сравнително добрия Till Death Unites Us.

In Flames - Oт едни от създателите на мелодет-а, те се превърнаха в "алтернативно" американоподобно лайно.

Dimmu Borgir - силна комерсиализация и сбозване в последните албуми.

Cradle of Filth - същото.

Дотук се вижда, че метъл групите от моя жанр и близки до него, вървят надолу. Разбира, се има изключения.

Dark Tranquillity - всеки техен албум е култов.

Amon Amarth - със всеки изминал албум стават все по-добри.

RoyTheReaper
02-24-2007, 13:05
Да, това ми е ясно, но все пак аз говоря за нео-лайната, разните там 36 Crazyfists, Avenged Sevenfold, имотата и други софомори. Разбира се, че американски не значи задължително бозав.

ErinEverly
02-24-2007, 17:18
И аз съм на твоето мнение. Наистина рок и метъл групите в днешно време не са на ниво, но има още от старите, които кретат - Queen, Rolling Stones и т.н. Метъла се превърна в яко жица, никакъв текст и никаква мелодия. Ми, глупаво е. Е и Cradle of Filth. Много им се кефя на групата, но тва не пречи да са адския комерс.
Аз ще коментирам само Гънс, защото само със тях съм навътре и знам за какво точно става въпрос.
Колкото до Гънс - Chinese Democracy се очертава страхотен албум, незнам защо го смяташ за посредствен. Слушала съм 6 песни: I.R.S., Chinese Democracy, Madagascar, Crash Diet, There Was A Time, The Blues.
Първата е страхотна, няма такава като нея. Мадагаскар също е страхотна, има много смисъл в нея. Третата я има отдавна демо и аз много й се кефя. Са са я забавили малко и са си прилича на оригинал. Като по-бърза ме кефише повечче, но както и да е. There Was A Time е страхотна. Текстът е страхотен, ритъмът е малко по-бързичък. Добра е. А последната също е много яка.
Единствената причина, която мисля че може да те накара да го наречеш посредствен, е тва че стилът е много по-различен. Едно може да се каже със сигурност - тва не е Гънс, както и да го погледнеш. Стилът е леко тревожен и малко се разминава с рока, но, според мен, звучи прекрасно. Той и Аксел си го каза, че той не цели новия албум да звучи като Гънс, а иска нещо като My World. Незнам, за мен албумът показва едно друго лице специално на Аксел. Но въпреки това, съм сигурна че много хора няма да го харесат. Малко е странен, всмисъл не прилича на нито един стил.
Незнам, всеки с мнението си. Аз не целя да те разубедя. Все пак явно си слушал албума.

И, все пак, Velvet Revolver продължава да просперира изцяло в рок жанра, въпреки че вокалът винаги ми напомня за пънк група.

02-24-2007, 17:20
Който не е чул новия Type O Negative и новия на Entombed няма право да говори все още. Това ще са албумите на годината според мен.

ShannonLarkin
02-24-2007, 17:57
Хмм...аз не разбирам много от тези неща дето приказвате...аз само си слушам метъл и хардкор и са кефя...Но съм съгласен че в днешно време почнаха да излизат...ЛАЙНА! ше ме извините за израза...има страшно много безмислени групи ама ко да прайм...хората им са кефят...но тук таме излизат и много хубави работи ...някои по стари групи продължават да си свирят във свой стил и се получава хубаво...

не е задължително да четете ко съм писал щот съм пълен идиот...исках просто и аз да си изкажа мнението :lol:

Soilwork - Distance

Shadow_Walker
02-24-2007, 18:18
Аз пък се замислих, че през 91 (годината която авторът посочи) сигурно са се питали "Къде изчезна рока от 70тте и 80тте ?" ......

ErinEverly
02-24-2007, 18:21
Аз пък се замислих, че през 91 (годината която авторът посочи) сигурно са се питали "Къде изчезна рока от 70тте и 80тте ?" ......

Има и нещо такова. Все пак сигурно са мечтали за хубавите години на Rolling Stones, Queen, Elvis Presley etc. Мислили са си сигурно за времето на мелодичния рок :lol:

DoPye
02-24-2007, 18:22
Аз пък се замислих, че през 91 (годината която авторът посочи) сигурно са се питали "Къде изчезна рока от 70тте и 80тте ?" ......


ми изчезна някаде избяга :D :D :D

magesniko
02-24-2007, 18:38
Аз ше попитам къде изчезна дет метълът от края на 80-те и 90-те. :? Има ги титаните в жанра(CC,Obituary,Dying Fetus,Bolt Thrower,Nile...)които издават яки неща,другите нови албуми някак си не оставят същото чувство,както когато слушам примерно Death,СС и гореспоменатите групи.Звучат ми някак си еднообразно и де да знам може и да се бъркам.Говоря си за чистия дет метъл иначе мелодик дета в момента е адски силен,групи като Dark Tranquility,Arch Enemy,Deadlock и прочее,къртят мивки и късат глави. :)