PDA

View Full Version : Да живееш в провинцията...



EvilBrunette
02-24-2007, 17:58
Какво ще кажете да живеете в малко родопско градче с малки тъпи хорица, затворени в малките им смотани къщурки? Да следят всяка твоя стъпка. Да няма с кой да споделиш без страх, че цяло "село" ще те разбере. Да живееш по правилата на другите. Животът ти да си тече по един и същи начин все едно си някой пенсионер. Никакво разнообразие, никакви нови лица. Сърца изпълнени със злоба и завист ако в нещо си по-добър от тях. Малки кръчмички, в които се събира "елита" на селото и се наслаждава на благозвучни чалга парчета. Да няма едно свясно момче, което да ти привлече вниманието. Да подсвиркват селската след теб с надежтата, че ще им вържеш само, защото няма на кой друг. Ако по случайност срещнеш "сродна душа" всички да се стараят да Ви объркат нещата. Смотани даскали, на които не им пука колко скучни са часовете им. Лицемерни приятели готови да те предадат във всеки по-удобен момент. Всяка сутрин да ставаш с надеждата, че ще се събудиш на по-добро място и да си лягаш със закани от сорта на: "Някой ден е се махна от тук..." Е как Ви се струва? Примамливо?Забавно?... :? :(

miloto_girl_4e
02-24-2007, 18:02
Аз лично не бих го издържала това .. именно затова се радвам, че съм се родила в София - огромен град, с много хора, богат избор на момчета, на приятели, на училища..
Но, споко, наистина някой ден ще се махнеш оттам, просто трябва да му дойде времето... :P

Amayo
02-24-2007, 18:13
Семейството ти е за бой. Селяци да не могат да осигурят възможност за развитие на дъщеря им. Щото в провинцията верно си откъснат от живота. Толко ли нямате възможност да се преместите в Пазарджик , или в Батак поне?

EvilBrunette
02-24-2007, 18:15
Ами... на 16 съм. Не се самозалъгвам, че скоро ще се измъкна. Просто съм родена без късмет. Още дълго ще животът ми ще си бъде просто едно безсмислено "същестеуване" както каза ХодещСъвет. И гадното е, че не мога да направя нищо по въпроса... :cry: Amayo не е толкова лесно да стегнеш куфарите и да хукнеш нанякъде. Вярно, на мен щеше да ми е много по-добре, но родителите ми - това е техния живот. Такъв са си решили, че им допада. Единствената ми възможност да се махна е в бъдещето. А и явно не си идвал насам щом ми предлагаш Батак. То е на половината на моето градче и е супер мизерия там. А бе... нямам думи просто.

BunnYY_f
02-24-2007, 18:19
Е това е много гадно, дано скоро намериш решение на проблема :-) Потърпи още малко, тъй като си на 16 след две години ще завършиш и ще станеш студентка в някой голям град! И не казвай че си родена без късмет, нали знаеш че най-хубавите неща се случват най-неочаквано :wink:

Lambo
02-24-2007, 18:24
Лелеее аз ако бях в такова общества простоо.... сигурно на първата седмица щяха да ме изберат за кмет :D ;) Сега сериозно.... Погледни го от добрата страна. По хубаво е да живееш по правилата на обществото, в което живееш, а не по правилата наложени ти от някой друг както е в големите градове.... Обществото-това си ти! Знаеш ли какво бих дал цяла нощ да си карам колелото по улиците през топлите летни нощи без да ме е страх, че ще излезе някоя патрулка и ще ми изка личната карта? Или пък какво бих дал, в дадена институция да съм 1ви и най-добър? Ти имаш тази възможност... В града е джунгла, борба за оцеляване. В даскало или те мачкат, или ти мачкаш.... И ако си от мачканите, просто забравяш за купони, възможност да си намериш приятел/ка, да си пич в даскало, някой въобще да те уважава, дори приятелите ти те изоставят... Съчувствам ти наистина, че не харесваш живота си и неможеш да го промениш, но се замисли и за предимствата, които имаш.... От друга страна твоето градче не е целия свят винаги можеш да потърсиш приятели другъде....

ThePainIsReaL
02-24-2007, 18:31
Адски добре те разбирам . Аз съм от Асеновград и се чувствах по същия начин , докато учех в този град и целият ми ден минаваше там . Сега ми е толкова добре в да си уча в Пловдив и да съм си там , а в Асеновград почти само да спя . Искрено ти пожелавам , бъдещето да ти предостави възможността да се махнеш от мястото , в което си . Наистина е много потискащо да знаеш , че живееш на такова място .

koalka
02-24-2007, 18:32
Така, както го описваш не е много приятно.

Valar
02-24-2007, 18:34
Всички рано или късно идват в София споко... :wink:
И тук положението не розово вярвайте

Lambo
02-24-2007, 18:37
Всички рано или късно идват в София споко... :wink:
И тук положението не розово вярвайте


В София пък точно си е най-зле работата.... Човек да неможе да си купи кола не защото бенза е скъп или неможе да си го позволи, аз защото града е толкова задръстен, че не само няма къде да си паркираш колата, ами няма и къде да я караш.... Да не говорим за мръсотията и всичките селяци дето са се събрали там....

ТАКЪВ Е ЖИВОТА!
02-24-2007, 18:41
Доста неприятно,аз живея в един от най-големите градове в България,няма значение кой,познават ме половината град,всички ми казват здрасти като изляза из града,но това не ме прави щастлив.Много хора ме мразят,аз също искам да се махна,искам да се разкарам от България,да ме забравят всички стари познати и да имам нови.За всички да съм едно приятно и щастливо момче,което обръща внимание на истински ценните неща в живота.Но не е така,всеки ден ми е борба,доскоро не можех да спя нощем,сънувах кошмари,лягах си със закани,сега просто не мисля и се старая да се забавлявам доколкото е възможно.НАПРАВИ КАТО МЕН!

EvilBrunette
02-24-2007, 18:49
Хм, предполагам и в големия град животът не е безгрижен, но ако приема, че и там е скапано към какво да се стремя? Съвсем ще се сдухам. Като цяло ситуацията в България е отчайваща. И най-гадното е, че ние си правим живота по-труден. Не мога да проумея как някои се примиряват със скучния си начин на живот и даже им харесва :shock: Е хубаво - спокойствие уж имало в малките градове. Бива, бива, ама толкова заспало не мога да го приема. :? Писна ми!

02-24-2007, 18:49
Здравей, мило момиче! Темата ти ме развълнува сериозно... разбирам как се чувстваш, сега искам да разбереш и ти нещо: никога не забравяй кой си, откъде си и откъде си тръгнал! Никога не се срамувай от произхода си, селото си, родителите си! Бъди благодарна, че си се родила там, защото можеше да си на далеч по- лошо място! Не знаеш за в бъдеще какво ти е приготвил живота, пожелавам ти да заживееш там, където сега мислиш, че ще се чувстваш най-добре! Знай, че не всичко в живота за гаджетата, дискотеките, развлеченията или факта, че "цялото село за мен ще говори"... всичко в живота е поправимо и заменимо, НЕЗАМЕНИМО е само семейството ти и родния ти дом! Дано го оцениш някога!

FiRe_LaDy
02-24-2007, 18:53
Ne bih izdyrjala da jiveq taka.Tova e se edno da jiveq v zatvor.Ne za hora sys svoboden duh i obichashti veselieto,kato men.

Undying
02-24-2007, 19:43
Ми аз живеех по подобен начин.Все още живея в същия град,хората са си същите,начина на живот си е същия,но аз съм различна.Научих се да живея както на мен ми харесва,да не ми пука за другите,да намирам начини на забавление и извън тоя скапан град.Стига да имаш желание и ти ще намериш този път.

charlies_angel
02-24-2007, 19:52
Нз защо се чувстваш толкова гадно,че не си от голям град :shock:
аз също съм от село и сега си живея тук,10 клас съм,уча в софия
но мн си се радвам на тъпото задръстено село
кво толко ,че няма момчета или няма по кой да се загледаш,рано или късно ше се измъкнеш......
хубавите неща стават бавно

charlies_angel
02-24-2007, 19:55
Всички рано или късно идват в София споко... :wink:
И тук положението не розово вярвайте


В София пък точно си е най-зле работата.... Човек да неможе да си купи кола не защото бенза е скъп или неможе да си го позволи, аз защото града е толкова задръстен, че не само няма къде да си паркираш колата, ами няма и къде да я караш.... Да не говорим за мръсотията и всичките селяци дето са се събрали там....
бах маму.....
деба селяците,а

malka_sladuranka
02-24-2007, 19:55
Аз мисля, че ни бих се чувствала зле на подобно място. :-D

Shadow_Walker
02-24-2007, 20:01
Това, което описа е наистина един отвратителен свят...наистина ти съчувствам.Не че в моя град нещата са много по-добри...

02-24-2007, 20:15
twa e sweta milichka, ako ti ne go promenish nikade niama da e po razlichno. promianata koiato tyrsish triabwa da doide ot teb ne ot miastoto kadeto jiveesh.

siXt_senSe
02-24-2007, 20:24
Като прочетох поста ти, в съзнанието ми изникна веднага моето село, където ходя за по седмица-две на една година.Точно същото.Да си кажа и аз живея в малък град, където е почти същото.Разликата е че малките кръчмета са УЖ най-елитните кафенета в града,и там не върви чалга(освен когато има дискотека).Също разлика е че все от някъде може да изникне някой нов образ,някое ново момче,но иначе останалото - да живееш по чужди правила,всеки да знае всичко за теб, да се опитат да те прецакат дори тези дето ти се пишат за приятели....абе всичко останало е същото.Гадно е, но си ми е роден град,вече отдавна съм свикнала.Може един ден да се озова в голям град и сигурно и тогава пак ще се оплаквам(пък и мрънкането си ми е запазена марка :-$ )

aP0kAlIpSiS
02-25-2007, 08:36
Аз мисля, че ни бих се чувствала зле на подобно място. :-D

Дамз,защото не си живяла така...ужасно е.Всеки следи движенията ти и при най-малката грешка оплюва теб(не стига това) и родителите ти.
Нямаш предства какви неща съм чувала от ВЪЗРАСТНИ хора за мен.А уж не съм от тези дето вилнеят постоянно.После идва даскалото..моля тези от големите градове да не мислят,че при нас е по-различно(както някой се беше изразил по-горе):Или мачкаш или те мачкат.Нямаш никакъв стимул да учиш,защото знаеш,че битката за 6-тиците е била до 4-ти клас.Пък и се чудиш:"Защо да си давам зора да уча?Нали така или иначе като изляза от тоя град,успехът ми ще е (най-високия) "4".
Не се живее така:без стимул сутрин да станеш,да отидеш на даскало,защото знаеш ,че в момента,в който влезеш в класната стая едни ти пожелават с "добро утро"-"дадявам се днес и ти да се провалиш днес".Не е за разправяне...После хората се чудят защо децата не искали да си стоят на село.
Пък и това за безопасността.. да ви е*а и на безопасността..Миналия месец едни пияни роми щяха да наръгат момче с нож,само защото има казал "Не влизайте в залата пияни"
После за вечерния час...ами ще го спазваш-като знаеш,че можеш да си на мястото на гореспоменатото момче.
И нека допълня,че уж се водим "община", а пък...
И най-много ме е яд,че въпреки всичко съм привъразна към тоя гаден град. :oops:

bungle
02-25-2007, 08:43
Къде в Родопите живееш ?

02-25-2007, 09:20
Доста неприятно,аз живея в един от най-големите градове в България,няма значение кой,познават ме половината град,всички ми казват здрасти като изляза из града,но това не ме прави щастлив.Много хора ме мразят,аз също искам да се махна,искам да се разкарам от България,да ме забравят всички стари познати и да имам нови.За всички да съм едно приятно и щастливо момче,което обръща внимание на истински ценните неща в живота.Но не е така,всеки ден ми е борба,доскоро не можех да спя нощем,сънувах кошмари,лягах си със закани,сега просто не мисля и се старая да се забавлявам доколкото е възможно.НАПРАВИ КАТО МЕН!

Такъв е живота
02-25-2007, 09:44
Здравей, мило момиче! Темата ти ме развълнува сериозно... разбирам как се чувстваш, сега искам да разбереш и ти нещо: никога не забравяй кой си, откъде си и откъде си тръгнал! Никога не се срамувай от произхода си, селото си, родителите си! Бъди благодарна, че си се родила там, защото можеше да си на далеч по- лошо място! Не знаеш за в бъдеще какво ти е приготвил живота, пожелавам ти да заживееш там, където сега мислиш, че ще се чувстваш най-добре! Знай, че не всичко в живота за гаджетата, дискотеките, развлеченията или факта, че "цялото село за мен ще говори"... всичко в живота е поправимо и заменимо, НЕЗАМЕНИМО е само семейството ти и родния ти дом! Дано го оцениш някога!

Тук не си прав!Това е една несполучлива утеха,която съм чувал милион пъти и никога не ми е помагала.Има много непоправими неща в живота,не може просто да ги залепиш като с лепило и да не се личат белезите от счупването.Някои думи и постъпки не се забравят цял живот и те мъчат цял живот.Без значение твои или чужди.
Репликата "не всичко е пари съм я чувал много много пъти"!Да така е,живота не е само пари,съгласен съм.Не е и само гаджета и дискотеки,така е.Не е и само здраве,но без него не може ,аз си пожелавам за мен и всички вас да сме живи и здрави най-вече!
Но дребните неща в живота те правят щастлив-пари,гаджета,коли,приятни изживявания,дискотеки.И няма за кога да чакаш,моментът е днес тук и сега,понякога утре не идва или е по-лошо от днес,обаче в живота чакане няма,искаш или не той просто си минава и така докато някой ден ние очакваме щастието да ни се стовари на главата ще се събудим стари,отегчение от живота,млади и съсипани от него или недай си боже болни.Всеки миг трябва да се изживява пълноценно,защото може да няма по-добър момент от сегашния!
Иначе се превръщаш в един беден,дребен,нещастен и изморен то живота комплексиран човечец с до болка познато и отегчително ежедневие!
Случвало ми се е няколко дена да не се видя с някои познати и всички ми казват къде се загуби?Да така е,къде се губиш подяволите?Живота си тече,никой няма да те чака да се наживееш!

Baby_b
02-25-2007, 13:22
Щом си на 16 поне още 2 години трява да живееш там. А иначе опитаи се да гледаш на нещата по добре.Не се самосъжаляваи и не казваи 4е си без късмет. И аз съм от малък град но на мен не ми пука кво говорат хората за мен.Не обръщам внимание на "елита" на града. Наи тъпото е че наи големите отрепки се мислят за наи яките на света-баси и надутите същества.Са и аз съм в няква такава ситуация-приятелите ми нещо зеха да се превъзнасят ама кат няма мн голям избор на хора с които да дружи6 трева се примири6 :?

02-25-2007, 14:57
ujasno e da jivee6 v selo az sam na 15 i o6te pone 4 godini sam v tova zabutano mestence.Ponqkoga mn se sduxvam to4no kakto sega-dnes e nedelq si4ki koito u4at v po golemi gradove si zaminavat i se vra6tat 4ak v petak aa do togava tyk e palna tapotiq,nqma nikakvi razvle4eniq dniteti se povtarqt den sled den...Re6ix da ostana v moeto malko selce zaradi ocenkite v u4ili6te nqma zna4enie znae6 ili ne na po uvajavanite u4enici vinagi pi6at 6. re6ix 4e s dobra ocenka 12 klas 6te mi e po lesno.. sega sam 9 klas i mn sajelqvam 4e ne se premestix nqkade drygade da y4a adski gadno e da jivee6 na selo.Kogato doide lqtoto si4ki ot golemite gradove koito babi i dqdovci tyk idvat i togava e po veselo,no do togava e ad :( yjasno gadno e

{Sweety_f}
02-25-2007, 16:39
тфа е наистина ужасно...