PDA

View Full Version : Евровизия БГ 2007 & песни?



sh3_1s_7h3_0n3
02-24-2007, 19:28
Някой може ли да даде линк за тях?

П.П. Харесаха ли ви песните? Съгласни ли сте с 1то място? Заслужаваше ли го някой друг?

Impulse
02-24-2007, 19:36
Аз лично съм съгласна на 100 %. Гласувах за тази песен. Имаше и други приятни песни, но тази ми направи най-голямо впечатление. И аз също искам да си дръпна песните, но незнам от къде. Иначе на победителите си я дръпнах от сайта elitsatodorova.com

Shadow_Walker
02-24-2007, 19:57
Хей Вода-та ли спечели :-D Аз бях за тях!Хареса ми този микс от електро елементи и български фолклор.
Също харесах на Аксиния песента много.

??????????/
02-24-2007, 20:21
koq pesen spe4eli???i moje li link4e???

Impulse
02-24-2007, 20:29
Klipa moje da gledate na http://www.youtube.com/watch?v=xTP9Ysl6yKA

sh3_1s_7h3_0n3
02-25-2007, 05:40
а песните участнички в Евровизия 2007 БГ още няма ли ги в нета?

koalka
02-25-2007, 07:22
Ами погледнах нещо от изпълнителите, но не ми харесаха песните.Кой спечели?

DjBaloon
02-25-2007, 07:25
Klipa moje da gledate na http://www.youtube.com/watch?v=xTP9Ysl6yKA
Toq klip e sashtinska gavra.. peneto i klipa ma nqmat nishto obshto.. omg

Shadow_Walker
02-25-2007, 07:53
На мен пък клипа ми хареса :)
Ей тази песен ще ги бие всичките на евровиция, казвам ви :-D

Swinkenhoffer
02-25-2007, 08:41
ебаси тъпата песен :shock: и се раздумкали като оная Руслана или квато беше... такова нещо да ни представя в страна като Финландия. ужас.
добре че поне не бяха Софка и Устата :lol:

aP0kAlIpSiS
02-25-2007, 08:58
Klipa moje da gledate na http://www.youtube.com/watch?v=xTP9Ysl6yKA
Toq klip e sashtinska gavra.. peneto i klipa ma nqmat nishto obshto.. omg

Че защо? Жената е представна като Вила,което има много сходно със славяно-българската митология,водата пък я свизрзвам с бог Перун(повелителя на водата)от славянската митология.Батабаните пък ми напомят за кукерите,които произхождат от българската митология.Клипа е замислен така че да подсилва смисъла на песента.

PS:Пдедполагам знаете какво е Вила,но нека обобщя образа за тези които не са чували. Вилата е мистична жена с крила.Вилите са много сходни с Вили-самовилите,но за разлика от тях са по стрхливи и по-недобронамерени.В миналото хората са вярвали, че те примамват с песните си младите момци из тъмните дебри на горите,където момчетата или изчезвали завинаги или се връщали напълно променени.

Impulse
02-25-2007, 09:37
С този, който каза, че клипа е гавра не съм съгласна. Вярно, не е скъп клипа, но пък не е и лош.
Съгласна съм с нещата, които каза aPOkalIpSiS.
Песента на Софи и Устата на руски?! УоУ! Всички ще се усетят защо са я направили на руски и това ще ги отврати. Да не говорим пък за този кич с тези дяволи и дяволици на сцената.
Коцето и той беше заложил на супер кич. Тва си е просто една обида към индианците неговото представяне.
Песента но онази Славина не беше лоша, но не ме впечатли много.
Какво да кажем за Теди Кацарова...Никога няма да стигне майка си, песента й не беше идеално зле.
Мастило не се представиха много добре.
Тони Димитрова и "Горещ пясък" - не е лоша песента, но не ми харесва чак толкова.
На Аксиния песента много ми харесва, но не може да я изпълнява добре на живо.
Марги Хранова...Къде е тръгнала и тя...
Каризма...Еми Галя не може да пее на живо и това си е!
На групата песента е яка, но ме дразни това, че подражават на Backstreet Boys, Take That и разни от сорта.
На Димитър Атанасов също ми хареса песента.
И в крайна сметка победителите най-много ми харесаха. Плюс гласовите данни поне и шоу правят. Някой каза къде били тръгнали във Финландия с тази песен. Че то да няма само Финландците да гласуват?

Posh
02-25-2007, 10:13
според мен тази песен заслужаваше 1во място честно казано аз не съм слушала другите песни само на аксиния и на устата и софи маринова ги бях слушала но мисля че ако бяха избрали песен в която не се пее на бг тва щеше да е пълна излагация
тази песничка ми хареса дето спечели щото хем има нещо от фолклора хем има по съвременно звучене

Swinkenhoffer
02-25-2007, 10:18
Някой каза къде били тръгнали във Финландия с тази песен. Че то да няма само Финландците да гласуват?

ми, естествено, че няма само те да гласуват (ако изобщо гласуват :lol: ). но във Финландия (!!) да се представим с това...

Shadow_Walker не е логнат
02-25-2007, 10:21
Някой каза къде били тръгнали във Финландия с тази песен. Че то да няма само Финландците да гласуват?

ми, естествено, че няма само те да гласуват (ако изобщо гласуват :lol: ). но във Финландия (!!) да се представим с това...Ми тъкмо ще ги шашнем бе :-D
Чужденците харесват българските народни песни, а тази има такива елементи.Освен това има и електронно звучене, което напоследък е доста популярно.Ще ги шашнем 8)

Boot
02-25-2007, 10:23
Аз шсе намеся в спора като кажа, че тия дето спечелиха (ако са тия които си мисля) са някфи крайни аграри.
Във Финландия... с тая песен?!?! Не ми го побира ума просто.

sh3_1s_7h3_0n3
02-25-2007, 10:43
Някой каза къде били тръгнали във Финландия с тази песен. Че то да няма само Финландците да гласуват?

ми, естествено, че няма само те да гласуват (ако изобщо гласуват :lol: ). но във Финландия (!!) да се представим с това...Ми тъкмо ще ги шашнем бе :-D
Чужденците харесват българските народни песни, а тази има такива елементи.Освен това има и електронно звучене, което напоследък е доста популярно.Ще ги шашнем 8)

Аз съм на същото мнение. Чужденците умират за нашата народна музика. Само ние не можем да я оценим... а за всички, които се чудят как с 'такава песен' ще се представим във Финландия... ами какво да ви кажа... 31 000 гласа има тази песен... следващата, която е на 2ро място... е с 5000 гласа... правете си сметката каква 'такава' ни е песента........

Shadow_Walker не е логнат
02-25-2007, 10:58
Аз шсе намеся в спора като кажа, че тия дето спечелиха (ако са тия които си мисля) са някфи крайни аграри.
Във Финландия... с тая песен?!?! Не ми го побира ума просто.Това, че Финландия е една от метъл страните, ако мога така да я нарека, не означава, че задължително с метъл песен трябва да отидем.Пък и то какъв метъл имаше само...какво предпочитате софито и устата или разните му други бози, като например на каризма песента....

Manic_Panic
02-25-2007, 11:00
На мен пък клипа ми хареса :)
Ей тази песен ще ги бие всичките на евровиция, казвам ви :-D
Страхотно чувство за хумор вадиш :lol:

тва кат ги видях снощи глеам и си викам "тея диваци са праят на Руслана... къде им отиде фолклора". Тва не е песен, а некво нечленоразделно нищо. Верно момичето си ги прай там шашките, но не ми хареса особено :-s

ProstoAz
02-25-2007, 11:07
...Песента на Софи и Устата на руски?! УоУ! Всички ще се усетят защо са я направили на руски и това ще ги отврати. От къде пък знаеш? Някакви пророчески способности ли имаш? :x Аз пък съм сигурна, че половин Русия щеше да гласува за нея?!? :smt013
Да не говорим пък за този кич с тези дяволи и дяволици на сцената. Добро сценично присъствие.

Коцето и той беше заложил на супер кич. Тва си е просто една обида към индианците неговото представяне. Отново добро сценично присъствие, но лоша песен.

Какво да кажем за Теди Кацарова...Никога няма да стигне майка си, песента й не беше идеално зле.Песента беше хубава, но напомня малко "Super Star" - турската песен от миналата година.
На групата песента е яка, но ме дразни това, че подражават на Backstreet Boys, Take That и разни от сорта. Песента е написана специално за ГРУПАТА от екипа на Бекстрийт Бойс, какво лошо има?

Swinkenhoffer
02-25-2007, 11:10
и кво като има 31 000 гласа. това не променя факта, че е тъпа.

не е задължително да е няква метъл песен, много ясно. просто да е нормална. а такава нямаше.

Boot
02-25-2007, 11:11
Аз шсе намеся в спора като кажа, че тия дето спечелиха (ако са тия които си мисля) са някфи крайни аграри.
Във Финландия... с тая песен?!?! Не ми го побира ума просто.Това, че Финландия е една от метъл страните, ако мога така да я нарека, не означава, че задължително с метъл песен трябва да отидем.Пък и то какъв метъл имаше само...какво предпочитате софито и устата или разните му други бози, като например на каризма песента....ю
Имаше метъл -Pantomimid. Те верно, че не са яки, ама и никой не е казал да ходим с метъли на евровизия. Просто песните ни са прекалено тъпи. Ама ТЪПИ.
Нищо, което би те грабнало. Ако изключим Коцето Калки, които е личният ми идол :smt005 .

DoPye
02-25-2007, 11:11
...Песента на Софи и Устата на руски?! УоУ! Всички ще се усетят защо са я направили на руски и това ще ги отврати. От къде пък знаеш? Някакви пророчески способности ли имаш? :x Аз пък съм сигурна, че половин Русия щеше да гласува за нея?!? :smt013
Да не говорим пък за този кич с тези дяволи и дяволици на сцената. Добро сценично присъствие.

Коцето и той беше заложил на супер кич. Тва си е просто една обида към индианците неговото представяне. Отново добро сценично присъствие, но лоша песен.

Какво да кажем за Теди Кацарова...Никога няма да стигне майка си, песента й не беше идеално зле.Песента беше хубава, но напомня малко "Super Star" - турската песен от миналата година.
На групата песента е яка, но ме дразни това, че подражават на Backstreet Boys, Take That и разни от сорта. Песента е написана специално за ГРУПАТА от екипа на Бекстрийт Бойс, какво лошо има?



http://wow.nefelin.com/forum/images/smiles/ugly_tocktock.gif ЕвроВизия http://wow.nefelin.com/forum/images/smiles/ugly_tocktock.gif http://wow.nefelin.com/forum/images/smiles/gives[1].gif

Shadow_Walker
02-25-2007, 11:15
Аз шсе намеся в спора като кажа, че тия дето спечелиха (ако са тия които си мисля) са някфи крайни аграри.
Във Финландия... с тая песен?!?! Не ми го побира ума просто.Това, че Финландия е една от метъл страните, ако мога така да я нарека, не означава, че задължително с метъл песен трябва да отидем.Пък и то какъв метъл имаше само...какво предпочитате софито и устата или разните му други бози, като например на каризма песента....ю
Имаше метъл -Pantomimid. Те верно, че не са яки, ама и никой не е казал да ходим с метъли на евровизия. Просто песните ни са прекалено тъпи. Ама ТЪПИ.
Нищо, което би те грабнало. Ако изключим Коцето Калки, които е личният ми идол :smt005 .Е да, но аз казах за финала.И повечето песни наистина бяха тъпи.Но имаше такива, които ми харесаха и тази беше една от тях. 8)

02-25-2007, 11:51
Ами кажете щом песента не ви харесва,коя от всички ви харесва?То който и да спечели все ще има някой недоволен!Ако ние не вярваме и не уважаваме нашите изпълнители и собствения си фолклор,кой ще повярва и ще гласува за нас?

Victorya
02-25-2007, 11:55
Ами определено не ме впечатли пък и клипа....Няма нищо общо с онова,което каза Апокалипсис-какви Вили какви 5 лв?Тия там просто си шибат по барабаните,а тая певицата невероятно много прилича на Руслана...Еми тва е :wink:

abstraction
02-25-2007, 12:40
и кво като има 31 000 гласа. това не променя факта, че е тъпа.

не е задължително да е няква метъл песен, много ясно. просто да е нормална. а такава нямаше.

Лорди спечелиха, защото са ненормални и различни.

Вече на хората им писна от едни и същи бози, затова вчера избраха Водата; затова и финладците победиха миналата година.

Swinkenhoffer
02-25-2007, 13:13
с тая разлика, че Lordi са яки (като изключим, че визията им е много зле). докато тая Вода е ужасна във всяко отношение :)

psycho_girl
02-25-2007, 14:38
m ponosima e pesenta v sravnenie s drugite :smt017 taq na karizma be6e brutalno tupa, viziqta im stava6e :smt005

magesniko
02-25-2007, 18:13
с тая разлика, че Lordi са яки (като изключим, че визията им е много зле). докато тая Вода е ужасна във всяко отношение :)

aбе ся ше яват или Енсиферум или Нортър и ше помелят всичко живо. :lol:

DjBaloon
02-26-2007, 13:04
Klipa moje da gledate na http://www.youtube.com/watch?v=xTP9Ysl6yKA
Toq klip e sashtinska gavra.. peneto i klipa ma nqmat nishto obshto.. omg

Че защо? Жената е представна като Вила,което има много сходно със славяно-българската митология,водата пък я свизрзвам с бог Перун(повелителя на водата)от славянската митология.Батабаните пък ми напомят за кукерите,които произхождат от българската митология.Клипа е замислен така че да подсилва смисъла на песента.

PS:Пдедполагам знаете какво е Вила,но нека обобщя образа за тези които не са чували. Вилата е мистична жена с крила.Вилите са много сходни с Вили-самовилите,но за разлика от тях са по стрхливи и по-недобронамерени.В миналото хората са вярвали, че те примамват с песните си младите момци из тъмните дебри на горите,където момчетата или изчезвали завинаги или се връщали напълно променени.
ti vobshte vijdal/a li si neshto bulgarsko??Vilite bash sa s cherni krile cherni drehi i cherna kosa...mai trqbva az da utochnq za tqh..
barabanistite s kojeni pantaloni dulgi kosi.. po bulgarski element ot tova zdrave mu kaji....nqmam nishto protiv koito i da e still muzika no takava kombinaciq e ubiistvena..

DjBaloon
02-26-2007, 13:06
С този, който каза, че клипа е гавра не съм съгласна. Вярно, не е скъп клипа, но пък не е и лош.
Съгласна съм с нещата, които каза aPOkalIpSiS.
Песента на Софи и Устата на руски?! УоУ! Всички ще се усетят защо са я направили на руски и това ще ги отврати. Да не говорим пък за този кич с тези дяволи и дяволици на сцената.
Коцето и той беше заложил на супер кич. Тва си е просто една обида към индианците неговото представяне.
Песента но онази Славина не беше лоша, но не ме впечатли много.
Какво да кажем за Теди Кацарова...Никога няма да стигне майка си, песента й не беше идеално зле.
Мастило не се представиха много добре.
Тони Димитрова и "Горещ пясък" - не е лоша песента, но не ми харесва чак толкова.
На Аксиния песента много ми харесва, но не може да я изпълнява добре на живо.
Марги Хранова...Къде е тръгнала и тя...
Каризма...Еми Галя не може да пее на живо и това си е!
На групата песента е яка, но ме дразни това, че подражават на Backstreet Boys, Take That и разни от сорта.
На Димитър Атанасов също ми хареса песента.
И в крайна сметка победителите най-много ми харесаха. Плюс гласовите данни поне и шоу правят. Някой каза къде били тръгнали във Финландия с тази песен. Че то да няма само Финландците да гласуват?
Nikoi ne stava ot tqh kazvaiki che nemi haresva kllipa ne sum utochnqval che vobshte neshto mi haresva,otnosno sofi marinova i ustata da peqt na ruski tva e ubida za rodinata spored men,neznam koi e spechelil no iskreno se nadqvam da ne sa te..zashtoto ako Bulgariq se prestavq s ruska pesen ... e takava gavra... vtora nema

eleto_ludo_dete
02-26-2007, 16:08
Аз съм за тая песен .Нашия фолклор е толкова уникален,че ако това не ги впечатли не знам вече.Дай да видим на края дали ще ни оценят !!Писна ми тъпни да печелят !Много ще се изкефя ако спечелим нещо или поне стигнем до втория кръг!

Valar
02-26-2007, 16:30
Песента е очудващо добра!Пожелавам им успех.

SEXtreme
02-26-2007, 19:34
Мен не ме кефят тея дет спечелиха - гласувах за Софи Маринова и Устата. И Аксиния не беше зле, ама тея - не.