PDA

View Full Version : Най-добрата ми приятелка отива към депресия...



Margaret
02-26-2007, 05:02
Здрасти на всички! Най- напред искам да ви поздравя за готиния форум!

Имам приятелка (нека я наречем Даяна), която си има проблеми у дома.Брат й е умствено изостанал и тя много страда от това. Той често се сърди за различни неща и тъй като не разбира какво говори, несъзнателно я наскърбява.Тя понякога е много депресирана от това и дори на мен ми каза чак преди около седмица. Наистина се разтревожих, тъй като не можем да обвиняваме момчето в каквото и да била-ТОЙ ПРОСТО НЕ РАЗБИРА.Но пък и тя не е виновна.Вчера ми написа SMS да си проверя ел пощата и че е много спешно. Прочетох писмото .В него тя каза , че брат й пак се сърдел и тя била много подтисната - цял ден лежала и гледала ТВ.
Аз отдавам тази депресия и на пубертета, но просто не зная какво да кажа на Даяна.
Моля , помогнете ! [-o<

Margaret
02-26-2007, 05:37
Има и друго Ние с Даяна сме 7 клас и на края на годината ни предстои кандидатстване.Почти сигурно е , че после ще се пръснем по различни училища и гимназии.Аз, Даяна и още дне наши приятелки единодушно решихме да пишем за 1во място езиковата гимназия и там разни комбинации от езици.За останалите места се колебаехме.Аз и едното момиче ще пишем в крайна сметка за 2ро място природо-математическата гимназия с биология, щот имаме голямо желание да сме лекарки.Като казах това мое решение на Даяна , тя сякаш съвсем се отчая.Каза ми че няма да ставам за лекарка, а аз й отговорих, че ще трябва да пробвам , за да знам със сигурност така ли е.От тука нататък вече е последната проява на депресията й: Лежала , гледала ТВ и си въобразявала, че има друг живот , представяте ли си! Аз се почувствах виновна, защото може би наистина не биваше да й казвам от сега за решението си, тя вече смята, че след края на уч година ще се разделим и няма да можем да се видим никога повече.

iiirish
02-26-2007, 05:51
мисля, че преди всичко трябва повече да я изкарваш навън по кафета, сред приятели и т.н. останала в къщи сама пред телевизора, надали дапресията й ще премине! важното е да бъде сред хора, да има с какво и с кого да отвлича вниманието си от проблемите в къщи! но не очаквай промяната да стане от веднъж... за това трябва доста време и най-вече ти да си упорита!

Margaret
02-26-2007, 07:33
Така е . И аз се опитвам, но и тя е много упорита. Как да изкараш човек от тях , като той все си намира извинения да си остане в къщи!?
Понякога ме ядосва с упорството си и съм готова да се развикам, но поне успявам да се стърпя, за сега...

{Sweety_f}
02-26-2007, 08:56
вярно е момчето не е виновно,а и както казваш ти приятелка ти може би е по чувствителна в този период,но най добре ще е да не отдава огромна важност на караниците с брат и защото каквото и да каже той може би няма да го мисли

MirCa
02-26-2007, 16:49
tova e ujasnoo :-k mi opitai vsi4ko kogato ste na u4 q razveseli vse pak... :-({|=

Margaret
02-26-2007, 18:10
Да.В училище правя всичко възможно да я отделя от тревогите й и го постигам, само че като се прибере в къщи и... Казала съм й да ме търси по всяко време , ако иска да говорим и тя го прави. Преди няколко дни ми написа SMS да си проверя пощата и че е много важно и аз веднага се отзовах, само че ако не съм вкъщи или има друго просто не зная какво мога да направя.