PDA

View Full Version : Зъбен въпрос:)



Jeuelle
02-26-2007, 21:14
Трия всичко което не мисля че е редно да се чете вече

krisi_pisi
02-26-2007, 21:20
Еми защо ти е да се мъчиш вади го пък каквото стане :wink: Нз аз така бих постъпила

Forslor
02-26-2007, 21:27
Еми защо ти е да се мъчиш вади го пък каквото стане :wink: Нз аз така бих постъпила
Пхах изказа са! Трябва са се посети отново стоматолога и по негова преценка може да се направи снимк на зъба за да се види дали няма още нещо останало. Вадене само в краен случай . Не ти никнат зъби през ден все пак.

Jeuelle
02-26-2007, 21:31
уф, правиха ми снимка на зъба и точно тогава откриха тоя канал смотания гадния :evil:

moncho
02-26-2007, 21:50
уф, правиха ми снимка на зъба и точно тогава откриха тоя канал смотания гадния :evil:
направи си нова и ако се наложи пак смени зъболекаря не е хубаво още от сега да т исе вадят зъбите и самото почистване на каналите е много важно ако не се направи добре няма смисъл от пломба

Писенце
02-26-2007, 22:05
Хм незнам ама аз имах подобен проблем.Имах един такъв пломбиран горен зъб който ме болеше.Ходих при друг заболекар,правих зъбни снимки и се оказа че точно там между зъба който ме болеше и съседния имам нещо като "джоб" или там както му викат но ми се оправи сложиха му коронка и сега си е наред.Сега незнам дали твоят проблем е такав но отивай на заболекар да не стане по зле.

SINDEL
02-27-2007, 05:27
Смени пак зъболекаря, или поне отиди и при други за да видиш те какво ще ти кажат по въпроса. Много е гадно на такава възраст да по4нат да ти вадят зъбите.. :? та ако може да се направи нещо, за да не се налага вадене би било най-добре

Forslor
02-27-2007, 10:48
Вижте сега никога не е добре да сменяш през седмица лекар. НЕзависимо какъв е . Особено пък зъболекар ,айде един път е сменен другия почва да те лекува и почва не от където е стигнал първия , а от нулата. Ти не го харесваш сменяш го пак третия пък незнае какво е правил точно първия и айде пак от нулата. Сумати и пари за недовършени и половинчати работи и в крайна сметка пак пациента си го отнася.

sladoled
02-27-2007, 17:10
Направи си труда да потърсиш информация за устройството на зъб. Питай зъболекаря за диагнозата. Предполагам, че е пулпит. И тогава ще ти стане ясно какво става и защо боли.
По-добре го лекувай! Понякога продължава доста време, но като си помислиш колко години трябва да ти служи още...Струва си!

batkodoki
02-27-2007, 18:30
Такаа...ще се опитам да съм максимално кратка :D
Имам един долен зъб който ми е пломбиран но много ме болеше и смених зъболекаря и му казах за проблема , и той махна пломбата и след като ми сложи лекарство и мен много ме боля установи че предишната ми зъболекарка е направила някакъв канал страничен и не е била доизвадила нерва.
И така ми слага доста пъти обезболяващи за да успокои раната от "фалшивия канал" но все болеше , но най накрая болките взеха да утихват.
Реши да пломбира зъба и всичко беше ок докато напоследък взеха да се усещат леки болки в зъба та въпроса ми е да го извадя лииии или....

Моля ви за компетентни отговори ..... наплашена съм :-s :-s :-s :-s :-s :-s

за кой точно зъб става въпрос?

правилото е че първо се прави снимка и тогава се лекува зъб! снимките струват много малко и стават бързо - не ги пренебрегвайте!

е какъв пулпит след като ревизията е намерила субтотална пулпектомия+перфорация от инструмент


моя съвет е сега да не вадиш зъба, това неизбежно ще се случи, но могат да минат много години в които да го чувствуваш функционално годен. зависи с какво лечебно депо са запълнени каналите и как ще реагира тъканта около "фалшивия канал". в най-добрия случай лечебния материал бавно ще предизвика създаване на гранулом тип чуждо тяло и ще си запазиш зъба за дълго, като доста време ще усещаш тъпи болки в него. в най-лошия ще се развие възпаление с много силна болка и тогава няма да имаш избор. за сега не си сменяй стоматолога и си пази снимките. а ако се наложи екстирпация - потърси някой със спец лицево-челюстна хирургия. обикновено във вс град се знае кой "вади без проблеми".
късмет :)

MiRaCuLiXbb
02-27-2007, 20:01
Намери си свестен зъболекар, ако ще да платиш повечко пари.

AySiToOo
03-03-2007, 19:22
iskam da vi kaja samo EDNO: ne vqrvayte na tezi ne6ta 6toto daje ne poznavate onezi koito pi6at tezi redove i ne se zablujdavatye a ako tarsite nqkakav savet i ste se spreli na tozi sayt povqrvayte mi spreli ste se na gre6na p1te4ka.. A Ako iskate da tarsite pomo6t edinstvenoto mqsto e kabineta na lekarq Tova e koeto iskam da vi kaja : toy ili tq 6te vi dade nay to4nata informaciq povqrvay te mi i ne iskam s tova pismo da obidq nyakoy no ISTINATA VINAGI BOLI i imayte edno naum..aede uspeh4eta na vsi4ki tiyneydjari da se spravqte s vsi4ki problemi i vaob6te da se ste 6tastlivi v jivota!!!!!!! AKO nqkoy iska da mi pi6e da go napravi na moq skype: aysitooo

MiRaCuLiXbb
03-03-2007, 20:31
iskam da vi kaja samo EDNO: ne vqrvayte na tezi ne6ta 6toto daje ne poznavate onezi koito pi6at tezi redove i ne se zablujdavatye a ako tarsite nqkakav savet i ste se spreli na tozi sayt povqrvayte mi spreli ste se na gre6na p1te4ka.. A Ako iskate da tarsite pomo6t edinstvenoto mqsto e kabineta na lekarq Tova e koeto iskam da vi kaja : toy ili tq 6te vi dade nay to4nata informaciq povqrvay te mi i ne iskam s tova pismo da obidq nyakoy no ISTINATA VINAGI BOLI i imayte edno naum..aede uspeh4eta na vsi4ki tiyneydjari da se spravqte s vsi4ki problemi i vaob6te da se ste 6tastlivi v jivota!!!!!!! AKO nqkoy iska da mi pi6e da go napravi na moq skype: aysitooo
Поне да си беше дала труда да прочетеш малко отговори от темата.