PDA

View Full Version : Витилиго



cherinka
02-27-2007, 03:38
Много много не се разбирам с търсачката. Написах Витилиго и нищо не излезе. Та имам един въпрос, свързан с това нещо. Търсих много из нета и по-голяма част от потребителите казват, че то си остава за винаги и само може да му се понамали разтежа и, че не изчезва напълно. А други хора казват, че са се справили с тоя проблем. При мен е добре, защото имам само на клепачите и ми седи като сенки, и отделно имам по колената и лактите и като хода на плаж хората си мислят, че не хфащам тен на тези места. Та мисълта ми е според вас може ли наистина да се премахне или .. кво? Защото има много тези относно витилигото. На бая лекари съм ходила и все предписват някви супер мега скъпи лекарства. На наще парите им отидоха по докторите и нищо не помага. Имам го от 6 години и така малко са ми намаляли, а на пръстите на ръцете ми изчезна хептен. Баба вика, че това е от липса на витамини и от стрес. Наистина е така, и от година и нещо почнах редовно да ям секъв вид плодове. Та искам и вашето мнение, ако може :)

abstraction
02-27-2007, 06:10
наистина се получава от липса на витамини.
всъщност витилигото е точно когато кожата не хваща тен, защото липсва някакъв си пигмент.
Майка ми след тежка бременност го получи и от нея знам че всъщност няма лекарство, което да помогне. Не мисля че си заслужава да изхабите куп пари, за да понамалеят светлите петна.
Така или иначе нямаш на много места, изчакай година две, нищо чудно да се измисли ефикасно лекарство.

LaFee
03-04-2007, 17:27
Майка ми след тежка бременност го получи и от нея знам че всъщност няма лекарство, което да помогне. Не мисля че си заслужава да изхабите куп пари, за да понамалеят светлите петна.
Моята също,но се оправи след 3 години лечение при един доктор,които издигнах в култ ,защото помогна на майка ми само и единствено с билки.
Билки,билки,билки-това му е цаката!
Помня,че се пиеше чай,трябваше да се маже с един ужасен на вид крем,също имаше и един лимонов крем.

Най-важното: Не прекалявай със Слънцето,защото след това много боли!