PDA

View Full Version : Въпрос за серий на лежанката....



sharkybul
02-27-2007, 14:36
Значи чудех се,кой вариянт е най удачен когата искаме да направим мусколна маса на лежанка....Съжелявам ако не съм задал въпроса си правилно :roll: :wink:

та идеята ми е....Да треним по кой от 3те начина....
1 10+ повторения с 50 кила
2 5+ повторения с 60 кила
3 3+ повторения с 70 кила
под "+" имам впедвид максимума който мога да направя с съответната тежест
:wink:

Идея ми е че съм 65-70 килца и искам да кача и натрупам маса,а не чак толкова да правя много повторения за Релеф и оформяне :roll:

Ако искате предложете ми по какъф начин мога да оползатвара престоя си на лежанката :D Предварително Тенкс :D

DoPye
02-27-2007, 15:39
ми 6-8 повторения с 70-75-80 кила ако неможеш свали на 60-70 и с течение на времето ще товариш повече кила

Amayo
02-27-2007, 15:43
Винаги трябва да правиш под 10 повторения. Даже за маса - под 8. Така трябва да си сметнеш килата за сяка серия че на 8мото вече да си изнемощял. Ако успееш да направиш 11 значи нищо не правиш и килата са ти малко.
Винаги прави чисти изпълненията - без да се гънеш и без да прехвърляш на трицепса.
Добър съвет - като дигаш си сгъни краката се едно си клекнал да сереш, така няма да си преебеш кръста.

nsviper
02-27-2007, 15:46
И един малък съвет от мен...ако искаш да натрупаш маса взимай Creatine.Не вреди по никакъв начин така че няма от какво да се притесняваш ;)

DoPye
02-27-2007, 15:49
Винаги трябва да правиш под 10 повторения. Даже за маса - под 8. Така трябва да си сметнеш килата за сяка серия че на 8мото вече да си изнемощял. Ако успееш да направиш 11 значи нищо не правиш и килата са ти малко.
Винаги прави чисти изпълненията - без да се гънеш и без да прехвърляш на трицепса.
Добър съвет - като дигаш си сгъни краката се едно си клекнал да сереш, така няма да си преебеш кръста.


6-8 max ако изкаш да правиш маса иначе продалжиш ли почваш да хабиш мускула

Amayo
02-27-2007, 22:02
И един малък съвет от мен...ако искаш да натрупаш маса взимай Creatine.Не вреди по никакъв начин така че няма от какво да се притесняваш ;)
Пълни глупости.

GLeZoRanA
02-27-2007, 22:16
И един малък съвет от мен...ако искаш да натрупаш маса взимай Creatine.Не вреди по никакъв начин така че няма от какво да се притесняваш ;) По-добре Аминокиселини

Amayo
02-27-2007, 22:26
И един малък съвет от мен...ако искаш да натрупаш маса взимай Creatine.Не вреди по никакъв начин така че няма от какво да се притесняваш ;) По-добре Аминокиселини
Не става само с яденеее, тряя и акъл! :lol:

MiRaCuLiXbb
02-28-2007, 19:29
Винаги трябва да правиш под 10 повторения.
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. Ако паднеш под 8 тренираш предимно за сила. С 3-5 повторения кръвта дори няма да навлезе в мускула.
Релеф не се прави с много повторения, а единствено с диета. Незнам кой въобще е насадил тая глупост за разграничаването на повторенията. Познавам много културисти, които в състезателен период тренират с 5-6 повторения в серия.
И що креатина да е пълна глупост?
И още нещо, първо научете как се пише мУскул, а след това започнете тренировките. "Оползатвори" си времето с ядене, така се трупа мускулна маса.

DoPye
03-01-2007, 04:00
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. .


xa xa xa xax xa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Amayo
03-01-2007, 08:28
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. .


xa xa xa xax xa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Хуу щом казваш.

MiRaCuLiXbb
03-01-2007, 13:16
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. .


xa xa xa xax xa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Брато кат те гледам тренираш от 2-3 месеца, незнам закво се смееш. Прочети малко литература па после давай съвети.

DoPye
03-01-2007, 13:28
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. .


xa xa xa xax xa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Брато кат те гледам тренираш от 2-3 месеца, незнам закво се смееш. Прочети малко литература па после давай съвети.

ок брато щом казваш че тренирам от 2-3 месеца хубаво ама мисля че са малко повече от 2-3 месеца можеби 2-3 месеца и 1 ден

ти сигорно стойш до мен и си записваш по колко пъти ям кога тренирам а и най-вероятно си записваш и по колко пъти в седмицата си набивам по една чикия

Fena
03-01-2007, 14:13
DoPye, ти по-добре записвай малко повече в час по Български език ..

DoPye
03-01-2007, 15:14
DoPye, ти по-добре записвай малко повече в час по Български език ..


къв ти е проблема бе мишка

zoben_pitbul
03-01-2007, 17:18
Най-добре е да правиш пирамида-така едновременно напомпваш мускула и качваш сила.Опитай с това:три серии,първата 10 повторения,втората 8 и третата 6.Не знам колко ти е стажа,но най-вероятно ще се натовариш достатъчно(за да стане това бъди 100% фокусиран по време на серията,опитай се да усетиш контракцията,как всяко едно мускулно влакно се вкрючва в работа за да бъде изпълнено движението).И все пак няма да качиш маса ако не се храниш достатъчно-както казва Майк Матарацо Яж мръвки на скара :-D

Fallen`Angel
03-05-2007, 17:55
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. .


xa xa xa xax xa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Брато кат те гледам тренираш от 2-3 месеца, незнам закво се смееш. Прочети малко литература па после давай съвети.

Смешкооооо смешкоооооооооо
Стига лъгахте хората, че ще си направят ред контузии бе !!!
За маса се правят 6-8 повторения
10 повторения са си стандартните
10-12-15 повторения са за релеф - тоест след като си изградил маса => да я орелефиш.
Четох по горе за креатин ? Ей момче, ти знаеш ли въобще за кво е ве ? Стига лъгахте хората, че само се изнервих докато го пиша тва. Креатина е да ти дава сила. Протеин (месо на прах) се взема за покачване на мускулна маса. Но не става само с протеин. Трябва да се комбинират - протеин + креатин + глутамин и т.н. За всеки човек е различно, заради целите му. Влезте в www.bb-team.org (http://www.bb-team.org) и прочетете малко !

zoben_pitbul
03-06-2007, 11:48
fallen_angel не слагай така нещата в рамки-еди-колко-си повторения за маса,еди-колко-си за релеф и т.н. :wink: Първо-зависи от мускулната група.За крака оптималните повторения за маса са от 8-10 до 20 и дори повече за прасец.За еректорите на гръбнака ефективни могат да бъдат и две,та дори и едно повторение(на мъртва тяга).Също така за креатина-да,за сила е,обаче ако храненето ти е добро знаеш ли каква маса се качва :wink: Колкото до глутамина чел съм за няколко проучвания,според които глутамина е ефективен само в пептидна верига и самостоятелно усвояемостта му се влошава.Така че креатин+добро хранене(протеина НЕ Е задължителен) и режима за маса е готов(е трябва си и сън де,няма как).

Amayo
03-06-2007, 13:13
Глутамина е много важен ако искаш сичко да стане бързо. За да стане бързо тярябва да тренираш секи ден, и то така се едно ти е за последно. За да може мускулът да се възстанови за толкоз кратко е нужен ГЛУТАМИНЕЦ. 8) В противен случай започва Т.нАР катаболен процес при който се разрушават мускулите [-X .

Fallen`Angel
03-06-2007, 13:21
Точно така, прави сте и двамата, но не мога да чета глупости написани по горе. За краката вярно - по голяма мускулна група са => повече повторения са нужни. Говорех лично за "лежанката" (защото темата е за това :) )

zoben_pitbul
03-07-2007, 11:01
И според теб,Амайо,ако взимаш глутамин и тренираш всеки ден и то "все едно ти е за последно" ще имаш бързи резултати :lol: Ооо да,резултатите ще са бързи-ако си с яки стави и кости може и да издържиш 2 седмици,но после като отидешщ на ортопед и той няма да схване как си го направил тва :lol: Така не ще претренираш,ами направо ще ИЗПУШИШ,та ако ще да плескаш всички АС,които знаеш+хр+инсулин :wink:

Amayo
03-07-2007, 13:44
Абе бате аз по едно време си тренирах секи ден и то без глутамин. Мнооо ми е интересно що не съм стъпвал на ортопед тогава. Мноо е модерно да си разбирач нещо. :::

Amayo
03-07-2007, 15:25
Скиите го кво ми праща тоя на ЛС. Побърках се. :smt005 :smt005 :smt005

Я кажи като толкова знаеш колко ти е макса на лежанката?А колко ти е трибоя?Или ръката?Абе кажи някакви резултати,НЕЩО което си постигнал с тези твои всекидневни тренировки.Ама иначе евалата,явно си некъв суперкорав и тебе претрениране не те лови :o Ама само не ме сдухвай моля те,че вече се уплаших от теб :shock:

GLeZoRanA
03-07-2007, 16:09
Скиите го кво ми праща тоя на ЛС. Побърках се. :smt005 :smt005 :smt005

Я кажи като толкова знаеш колко ти е макса на лежанката?А колко ти е трибоя?Или ръката?Абе кажи някакви резултати,НЕЩО което си постигнал с тези твои всекидневни тренировки.Ама иначе евалата,явно си некъв суперкорав и тебе претрениране не те лови :o Ама само не ме сдухвай моля те,че вече се уплаших от теб :shock: Да плача ли , да се смея ли.. абе това си е точно за смях със сълзи хахахах .. какво бил постигнал :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Amayo
03-07-2007, 18:06
Обаче сагата продължава.
=P~ :shock: :cry: :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :-)
Абе ей смешко щи пукна кофата ако те срещна бе погледни се къв си лайнар кво тва включване в темата от фенклуба ли е или кво ЩЕ ТЕ ОМАЖА ЯСНО ЛИ ТИ Е!?
П.п.:Много са смелчаците като тебе по форумите,така че няма повече да се занимавам-ясно е,че си мишка и се дървиш само по нета :wink:

MiRaCuLiXbb
03-07-2007, 19:26
Ха "винаги". Да "хаби" мускула. Бас държа че повечето дет се изказаха дори не са стъпвали в зала. За маса се правят 10-12 повторения. .


xa xa xa xax xa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Брато кат те гледам тренираш от 2-3 месеца, незнам закво се смееш. Прочети малко литература па после давай съвети.

Смешкооооо смешкоооооооооо
Стига лъгахте хората, че ще си направят ред контузии бе !!!
За маса се правят 6-8 повторения
10 повторения са си стандартните
10-12-15 повторения са за релеф - тоест след като си изградил маса => да я орелефиш.
Четох по горе за креатин ? Ей момче, ти знаеш ли въобще за кво е ве ? Стига лъгахте хората, че само се изнервих докато го пиша тва. Креатина е да ти дава сила. Протеин (месо на прах) се взема за покачване на мускулна маса. Но не става само с протеин. Трябва да се комбинират - протеин + креатин + глутамин и т.н. За всеки човек е различно, заради целите му. Влезте в www.bb-team.org (http://www.bb-team.org) и прочетете малко !
Много простотия има по тоя свят, ама много. 10-12-15 повторения не се правят за релеф. Осведоми се, просвети се и тогава пиши. Чрез тренировка с тежести мазнини не се горят, незнам как да ти го напиша по-елементарно. Ако щеш и 20 повторения да направиш файда никаква. Релеф се прави само и единствено с диета и кардио. "За маса" се правят средно 8-12 повторения, като не се стига до отказ. Това е всеприето и логично. Паднеш ли под 8 повторения не можеш да направиш качествена тренировка и можеш да повишиш единствено силата си.
Креатина не ти дава единствено сила, това е дори страничен ефект. Креатин се пие за маса, това е идеята му. Силата идва от бързата мускулна хипертрофия.
Знаеш ли въобще какво е креатин. :) Протеин-"месо на прах"...пхахах. Я обясни според теб как се произвежда протеина. Сигурно на пържолите викаш суроватка. Вземи прочети малко, че не е само смешно, а и жалко.

Amayo
03-07-2007, 20:19
Креатина не ти дава единствено сила, това е дори страничен ефект. Креатин се пие за маса, това е идеята му. Силата идва от бързата мускулна хипертрофия.
Знаеш ли въобще какво е креатин. .
Точно сила ти дава. При аеробните упражнения организма взима енергия от въглехидратите. При тежките натоварвания взима енергия от мускулната клетка. В мускулните влакна се натрупва такава химична енергия и при натоварванията се разпадат едни лайна кви беха там а... аденозин би фосват и трифосват ташаци и от това се извършва работа на мускула. ЗА да се съединят пак е нужен креатин фосфат. А не съм стъпвал в час по химия :oops: .

Fallen`Angel
03-09-2007, 11:04
А знаеш ли, че самата "маса" като пиеш креатин е само вода? Като пиеш креатина се ПОДУВАШ (буквално) и качваш килограми, които са си чиста вода. Според теб човек защо като приема креатин ходи до wc 1-2 пъти на 2 часа..

Amayo
03-09-2007, 11:19
И с вода и без вода ше кажеш че не качва нищо ли? МИ дай тогава сички да седиме пред ТВ-то и да ставаме големи от нищото.

KaL1StRa^^
03-21-2007, 12:43
PI4 NE GI SLU6AI HORATA OT FORUMA KAKVO TI GOVORQT TE PRAVILNO TI KAZVAT! NE E VAJNO KOLKO 6TE GI NAPRAVI6 VAJNO E KAK 6TE GI NAPRAVI6 PRAVILNO I KATO USETI6 4E MUSKULAT TI ZAGRQVA PO4VA DA SE NATOVARVA I DEISTVA KATO USTE6 UMORA I NEMOJE6 DA VDIGNE6 POVE4E NE SE MU4I SPRI :!: MOETO MNENIE AKO ISKA6 DA POSTIGNE6 POVE4E POSAVETVAI SE S PROFESIONALIST ILI SI KUPI SPISANIQ I 4ETI OT TAM 6TE NAU4I6 MN 8) :smt018

DALGIA
03-25-2007, 21:12
parwo zagrei naprai 20 powt.,sled tui 10,8 i 6pati.