PDA

View Full Version : Ефекти срещу послание



mgxpower
02-28-2007, 17:52
Какво е важно в един филм за вас???
Ефектите или посланието?Смятам ,че посланията вече отдавна са се изчерпали и сценаристите няма с какво толкова да ни изненадат,но при ефектите нещата стоят по друг начин мисля ,че посланието получаваме по-добре от книгите...
Вие как мислите?

Fucking_Bitch
02-28-2007, 18:13
Аз лично съм ЗА посланието...В края на крайщата след време,като се сетя за филма не помня какви ефекти е имало,а по-скоро сюжета.Мое мнение.. :roll:

mgxpower
02-28-2007, 19:06
Да и посланията играят голяма роля във филма ,но ефектите мисля ,че определят касовия успех на филма!
Филмите трябва да разсейват хората да ги развеселяват затова вече се залага толкова много на ефектите.Има много добри филми със страшни ефекти и супер добро послание...за пример ще дам Властелинът на пръстените особено третата част Завръщането на краля.

Mimka_sweet
02-28-2007, 19:10
Еми според мен едното не може без другото :-D

BornFromPain
02-28-2007, 19:44
Пхаха Властелина На Пръстените нито основния му плюс са ефектите, нито посланието. Просто сюжета е наистина мащабен и увлекателен. Къде видя послание? Ефектите съвсем не бяха толкова набиващи се на очи с невероятност.

Иначе ефекти съкс. Ефектите са за да запълват дупките. Когато няма сюжет, няма тръпка и смисъл във филма трупат ефекти и малоумниците му се кефят. Който го влече да гледа екшъни пълни с коли, престрелки, летене, путки и еба ли го още кво. Мен тия филми дори не ме разпускат а ме изнервят както са пълни с секви лайна, който се водят яки.

Бих гледал и филм от 50-те ако знам че ще ме накара да се замисля, особено пък ако ме накара да се замисля върху нещо върху което до сега не съм.

mgxpower
02-28-2007, 19:48
Пхаха Властелина На Пръстените нито основния му плюс са ефектите, нито посланието. Просто сюжета е наистина мащабен и увлекателен. Къде видя послание? Ефектите съвсем не бяха толкова набиващи се на очи с невероятност.

Иначе ефекти съкс. Ефектите са за да запълват дупките. Когато няма сюжет, няма тръпка и смисъл във филма трупат ефекти и малоумниците му се кефят. Който го влече да гледа екшъни пълни с коли, престрелки, летене, путки и е** ли го още кво. Мен тия филми дори не ме разпускат а ме изнервят както са пълни с секви лайна, който се водят яки.

Бих гледал и филм от 50-те ако знам че ще ме накара да се замисля, особено пък ако ме накара да се замисля върху нещо върху което до сега не съм.Всеки си има мнение и моето е такова ,но нямаше нужда да обиждаш на малоумници... :smt097

BornFromPain
02-28-2007, 19:51
Такъв ми е начина на изразяване в неофициална среда, не се засягай.

koalka
02-28-2007, 19:54
Ефектите не са толкова важни, колко смисъла.Е, хубаво, гледаш ефекти и компютърно направени неща, ама като няма смисъл филма, дали ще ти е интересен и дали няма да ти отъпее след няколко минути?Идеите далеч не са се изчерпали, въпреки че има доста еднакви филми.Та за книгите-прав си, а пък и няма да е зле да се правят филми по книги.Е, такива има, но далеч не са достатъчни.

Manic_Panic
02-28-2007, 20:18
Определено посланието... ефектите са за малките деца дет като видят как Батман хвърчи и зяпват... или когато избухне някоя планета и виждаш как им се пълнят душичките. Има някой филми които като ги гледаш може да променят вижданията ти за живота (може да се каже, че ги избягвам :-D ) или просто те завладяват със зайнтригувания си сюжет :roll:

alkobalko
03-01-2007, 15:52
Посланието. След време може и да си спомня, че е бил с добри ефекти, но посланието, което носи е много по-важно за мен.

Valar
03-01-2007, 17:29
Посланието над всичко!

BrokenHeart
03-01-2007, 17:42
посланието...иначе ако няма послание...филмът няма смисъл... а и поне като повечето не четат книги е хубаво поне от филмите да научаваме нещо :D хохохо

rosskata
03-01-2007, 18:41
Ефектите са хубаво нещо... Проблема идва от това, че в Холивуд разчитат само на тях , и пробутват най- малоумните сценарии, гарнирани с някакви хипер ефекти, за добро кино... КОето е много далеч от истината...

Много повече предпочитам някой смислен филм без ефекти, отколкото бози от сорта на Underworld Или оная тъпотия за края на света... Не мога да се сетя за името...

Да има ефекти не е лошо. Но основното в един филм е друго- внушението, режисурата с'жета, актьорската игра, посланието, да те накара да се замислиш...

LunaTriCk
03-01-2007, 19:35
Зависи какво ти се гледа. Има най-различни филми за всеки вкус. Няма лош и добър филм, има зле изигран :roll:

HardcorE_AFA
03-04-2007, 17:41
според мен едното без другото неможе

rosskata
03-04-2007, 17:54
според мен едното без другото неможе

O,може, може... Примери много.
Има филми със силно послания, но без ефекти.
Има и филми с ефекти- да те заболи главата чак, но плоски и доста безсъдържателни...