PDA

View Full Version : въпрос?



moncho
02-28-2007, 20:05
Та , не знаех каде да прасна темичката и реших да е тука
Въпроса ми е следния: някои може ли да ми каже распера от шарановите риби ли е???

ABSOLUTme
02-28-2007, 22:15
ех,тоя google,тъмна индия за всички.. :::
распер (http://www.fishbg.com/fish_detail.asp?id=14)

bulgarche
02-28-2007, 22:42
ABSOLUT`me, май не си много полезна в този случай. ОСвен латинското наименование на вида, май няма какво повече да се види там.
По темата: мисля че не е в семейство Шаранови. Ще погледна, но едва ли ще помогна.

moncho
02-28-2007, 22:43
ех,тоя google,тъмна индия за всички.. :::
распер (http://www.fishbg.com/fish_detail.asp?id=14)
Търсих на много места но не намерих за това пише тука
Аз съм БЪЛГАРЧЕ благодаря ако немериш нещо пиши тука

brain_stew
02-28-2007, 22:45
Ъх...за тия работи Аз съм Българче е човека...той ще помогне! :)

moncho
02-28-2007, 22:49
Да поясня малко тая риба я има в дунав и е хишник което малко го отличва от шарановите риби които познавам и те са тревопасни и все пак распера е бил кам семеиство шаранови а на мене не ми се вярва и за това питам

ABSOLUTme
02-28-2007, 22:49
Най-често расперът е бъркан с речния кефал, но за разлика от него рибата не е толкова вретеновидна, а по-скоро наподобява неимоверно пораснал гигантски уклей. Фактът, че го бъркаме с подобни роднини и братовчеди, говори, че и расперът е от шарановото семейство.
аре,моля,научете се да четете 8)

bulgarche
02-28-2007, 22:50
ТУК (http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=10065&sid=324fac855370c9116e3062c3fb7a158f) и ТУК (http://bg.wikipedia.org/wiki/Рибите_в_България)може да видип разредите, семействата и отделните видове.

КЛАС Actinopterygii -- Лъчеперки
разред Cyprinoformes -- Шараноподобни
-Сем. Cyprinidae -- Шаранови
--род Aspius -- Распери
---Aspius aspius -- Распер (Харамия)
Тази информация мисля че не е беше дала! По-надолу нагоре съм дал линка, понеже не разбрах че с първият си пост си дала именно тази информаци. После и двамата я дадохме, но не подкрепена с линк. По-късно дадох аз от къде съм го намерил или пък може би от къде съм видял че гледаш ти...че нали съм вчерашен 12-13 годишен келеш и т.н. ;)

Надявам се авторът вече да е доволен. Жалко че и пчеличко не се включи :)

moncho
02-28-2007, 22:50
ABSOLUT`me благодаря ти много сега и ако можеш едно линче да ми дадеш от каде го прочети ще съм ти още по благодарен

moncho
02-28-2007, 22:51
Аз съм БЪЛГАРЧЕ благодаря на тебе и на всички които помогнаха с това мисля че темата прикючи

ABSOLUTme
02-28-2007, 22:52
тва е линка,които ти дадох още първия път \:D/

moncho
02-28-2007, 22:54
тва е линка,които ти дадох още първия път \:D/
Благодаря вече е ясно распера е от семеиство шаранови
БЛАГОДАРЯ

bulgarche
02-28-2007, 22:55
Да поясня малко тая риба я има в дунав и е хишник което малко го отличва от шарановите риби които познавам и те са тревопасни и все пак распера е бил кам семеиство шаранови а на мене не ми се вярва и за това питам
Специално шарана, както и гълъба са смятани за най-големите хищници. Няма да обяснявам защо е така, а и не мога да го докажа убедително. Шарана обаче си е хищник, по-скоро канибал. :) е не е като щуката или бялата риба, но похапва някоя личинка или дребосък.

ABSOLUT`me благодаря ти много сега и ако можеш едно линче да ми дадеш от каде го прочети ще съм ти още по благодарен
!!! НА, ДРЪЖ, ЗАПОВЯДАЙ !!! (http://www.fishbg.com/fish_detail.asp?id=14)

ABSOLUTme
02-28-2007, 22:57
Аз съм БЪЛГАРЧЕ,аз още в първия си отговор и после пак го дадох сайт,ти защо го paste по 15 пъти :-s

bulgarche
02-28-2007, 22:59
Аз съм БЪЛГАРЧЕ,аз още в първия си отговор и после пак го дадох сайт,ти защо го paste по 15 пъти :-s
Може би просто не е същия сайт, сещаш ли се? А инъче да, изпреварила си ме с постовете си и си дала същата информация, която и аз по-късно. Доволна ли си? Ето, признавам правотата си. Ти си по-бърза от мен и си по-велика. Аплодисменти моля. Извинявам се че така грозно те копирах и се опитах да си препиша твоите заслуги.

moncho
02-28-2007, 23:00
хора казах вече благодаря ви прочетох всичко и двамата много ми помогнахте
ABSOLUT`me сори не съм го висял първия път

ABSOLUTme
02-28-2007, 23:01
извинен си 8)
ама само този път :wink:

moncho
02-28-2007, 23:01
извинен си 8)
ама само този път :wink:
да се надяваме че няма да има втори :)

ABSOLUTme
02-28-2007, 23:03
извинен си 8)
ама само този път :wink:
да се надяваме че няма да има втори :)
аз на Аз съм БЪЛГАРЧЕ говорех,ама той се ослушва :lol:

moncho
02-28-2007, 23:04
хахахах значи подло от моя страна :oops:

bulgarche
02-28-2007, 23:08
ТУК (http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=10065&sid=324fac855370c9116e3062c3fb7a158f) и ТУК (http://bg.wikipedia.org/wiki/Рибите_в_България)може да видип разредите, семействата и отделните видове.

КЛАС Actinopterygii -- Лъчеперки
разред Cyprinoformes -- Шараноподобни
-Сем. Cyprinidae -- Шаранови
--род Aspius -- Распери
---Aspius aspius -- Распер (Харамия)
Тази информация мисля че не е беше дала! По-надолу нагоре съм дал линка, понеже не разбрах че с първият си пост си дала именно тази информаци. После и двамата я дадохме, но не подкрепена с линк. По-късно дадох аз от къде съм го намерил или пък може би от къде съм видял че гледаш ти...че нали съм вчерашен 12-13 годишен келеш и т.н. ;)

Надявам се авторът вече да е доволен. Жалко че и пчеличко не се включи :)

Ае тук вместо цитат съм го редалтирал, ама то от такива като мен какво ли да се очаква...още не сме се научили....ама и все пак вчера проходихме...

ABSOLUTme
02-28-2007, 23:11
свободно.вече можеш да си лягаш :wink:

bulgarche
02-28-2007, 23:16
свободно.вече можеш да си лягаш :wink:
да започна ли да се оправдавам че новата Opera не ми харесва и не съм й свикнал?
Ама май няма време, нали? Че к'во беше "утре съм на училище, ще ставам рано" и т.н. :)
Ама айде...няма кака ще си моя пътеводител в живота. Лъч светлина в края на тунела в който съм навлязал, може би?
Както и да е...щом имам вашето разрешение ще се оттегля без бой, освен ако не сметнете за наложително да ме биете де...аз колко съм човечец...мършхед...
Наяко изказване ще направиш ли?

ABSOLUTme
02-28-2007, 23:19
бой по дупето,ако не се ометеш до 3минути :-D

bulgarche
02-28-2007, 23:23
бой по дупето,ако не се ометеш до 3минути :-D
Щом се налага ще те нашляпаме...така публично си го искаш...няма как да ти откажа...от хорски срам, не че нещо.

brain_stew
02-28-2007, 23:25
бой по дупето,ако не се ометеш до 3минути :-D
Щом се налага ще те нашляпаме...така публично си го искаш...няма как да ти откажа...от хорски срам, не че нещо.

Баси...или вие сте перверзни или аз имам мръсно съзнание! :shock:

ABSOLUTme
02-28-2007, 23:26
хайде марш в кревата и утре да ми донесеш шестичка,иначе... :smt079

bulgarche
02-28-2007, 23:30
бой по дупето,ако не се ометеш до 3минути :-D
Щом се налага ще те нашляпаме...така публично си го искаш...няма как да ти откажа...от хорски срам, не че нещо.

Баси...или вие сте перверзни или аз имам мръсно съзнание! :shock:
Или просто има по малко и от двете, което е неочаквано добра комбинация.
А аз не се смятам за перверзен.

хайде марш в кревата и утре да ми донесеш шестичка,иначе... :smt079
Абе с най-голяма удоволствие, ама...малко трудно при положение че вече май не съм в училище.

ABSOLUTme
02-28-2007, 23:33
знаех си аз,с това лошо поведение..а и както отговаряш.. :smt011
лягай тогава,за да си работоспособен :smt016 :smt008

bulgarche
02-28-2007, 23:46
знаех си аз,с това лошо поведение..а и както отговаряш.. :smt011
лягай тогава,за да си работоспособен :smt016 :smt008
Абе оплакват се за поведение, въпреки че всички учителки ме харесват и защитават. Пък и директорчето като става...
Днес бях на училище инъче. Аз как...редовен съм. 2 седмици отсъствах, в петък пак съм на даскало....даже утре, през свободния си ден ще си върша работата, че да не отсъствам много :)
За кревата....аз съм седнал на него, но като остане време да си направя легло ще е по-добре, да се надяваме разбира се.
Айде аз наистина ще лягам, май, че рано ставам...може стаята да си пооправя...макар че всички се учудват че една момчешка стая може така да изглежда, но има к'во да се барне. Пък и видни личности ще гостуват тези дни...
Доволно ли се обяснявам или искаш още по-подробно, подкрепено със снимкав материал?
Аз ще лягам и за напред ще гледам да не обръщам внимание за заядливото ти поведение, макар и да отричаш че е такова. Лека и приятна вечер. Макар че едва ли би могла да бъде такава без моята компания и присъствие!
Ех пък че и скромен бе...мамин златен

ABSOLUTme
03-01-2007, 00:05
е ако настояваш мога да намина :smt007

bulgarche
03-01-2007, 05:07
е ако настояваш мога да намина :smt007
Защо си мислиш че говориш сериозно?

ABSOLUTme
03-01-2007, 08:30
е ако настояваш мога да намина :smt007
Защо си мислиш че говориш сериозно?
е не ми ли вярваш? :-s не съм споменала нищо за дата,само отправям оферта :::

bulgarche
03-01-2007, 12:04
е ако настояваш мога да намина :smt007
Защо си мислиш че говориш сериозно?
е не ми ли вярваш? :-s не съм споменала нищо за дата,само отправям оферта :::
Офертата се приема, но не се обвързвай с дати, че така и така само на думи ще си останат офертите.
"...дела трябват..."