PDA

View Full Version : Otnosno TOEFL iBT



Calabria
03-01-2007, 11:08
Ima li nqkoi, koito e durjal toefl sled na4aloto na 2007? 4 chasa li beshe, pulniq komplekt reading-i li vi dadoha (3 ili 5), kakvi bqha temite za speaking-a i writing-a? Kak beshe zalata, kolko choveka bqhte? Mersi predvaritelno

03-01-2007, 11:54
tezi v1prosi e hubavo da gi zadade6 k1m daskala/kata si po english ,toi/tq 6te ti obqsni nai to4no

rubi
03-01-2007, 22:47
единствения начин да се запознаеш с TOEFL iBT e да посетиш курс за подготовка.....БЕЗ ПОДГОТОВКА КОЛКОТО И ДА ЗНАЕШ АНГЛИЙСКИ ЩЕ СЕ ИЗДЪНИШ 10000% ](*,) ](*,)

Calabria
03-02-2007, 08:51
Abe hora kursa sum go zavurshila i izpita mi e sledvashtata sedmica i sum podgotvena. Tova koeto pitam e tui kato ima eksperimentalna vuzmojknost da dadat vmesto 3 readinga 5 dali nqkoi koito e durjal izpita poslednite 2 meseca go e izpital tva .. shtom sum trugnala da durja izpiti ne sum ses setila ot v4era za dnes ami predi okolo 5 godini kak da se podgotvqm pffffffffff

yes
03-02-2007, 10:56
Аз съм го държала - без никаква допълнителна подготовка и изкарах 115/120 - елементарен е ако имаш добро ниво на разговорен английски (разбираш филми без субтитри да речем).
Първо за залата - 12-15 човека бяхме, имаш слушалки, които аз лично (и повечето хора) държах през цялото време, за да не се разсейваш от шумове. Bсички сте 1 до друг, но има прегради между вас и не се виждате, но за съжаление се чувате по време на speaking-а.

Имаше 5 reading-а, което беше абсолютна изненада за мен, нали не бях ходила на никакви курсове, а на всички брошури пишеше че са три. Четири от тях се зачитат и 1 е експериментален (както едната секция на SАТ). Не са трудни, но накрая се скапваш наистина - дълги са доста - 1 страница. Въпросите са повечето лесни, имаше 3-4 за които не бях сигурна. Не са трудни пак повтарям, но ПЕТ едно след друго е доста и накрая те боли главата...

Listening - можеш да си водиш бележки, преполагам знаеш колко са на брой, тук нямаше изненади, всичко беше точно. На мен лично диалозите ми се струват елементарни, по-трудни са ми лекциите (учител разказва урок). Та на тях може да съм допуснала някоя и друга грешка.

Speaking - знаеш формата навярно, въпросите са общи...ако помня първият въпрос беше как обичам да си прекарвам свободното време, къде искам да пътувам някакви такива. И след това четенето на текстове и преразказване, както са те учили. Искам да отбележа че аз се бях сдухала, чувах се как правя елементарни грешки, гласът ми едва ли не трепереше и говорех не много умни неща. Разсейвах се и от тези около мен - всеки започва секцията по различно време, но няма как да не се засечете и чуваш останалите как говорят, въпреки слушалките - неизбжно е. Въпреки това имам 29/30...Моят съвет е просто да не ти пука от другите, да се съсредоточиш и да си говориш спокойно.

След това writing-a - лесно също, свободната ми тема беше в духа смяташ ли че парите са по-важни от да обичаш това което работиш, т.е. какво би избрал - да работиш това което обичаш за по-малко пари или нещо, което не ти е по сърце, но с добра заплата.

Е, това е, не искам да твърдя че е елементарен, но е стотици пъти по-лесен от SАТ. По скала на трудност аз ги бях определила от лесно към трудно Writing, Reading, Listening, Speaking, но по резултат най-високи ми бяха Writing i Speaking, после Reading i Listening.

Е, това е, ако има нещо друго - питай!
:smt006

yes
03-02-2007, 11:04
Не си питала за времето, но аз да си кажа - на reading-a стига почти точно, няма време да се размотаваш. Трябва да работиш бързо и точно. На listening-a ти остава ужасно много време (поне на мен). Просто защото или си чул и разбрал вярно, или не - няма какво да му мислиш толкова, отговаряш почти веднага. На speaking-a времето е 30 минути някъде, там си е по точно определени секунди и минава много бързо, докато се усетиш си на следващото...И на writing-a зависи от темата - аз свърших 10-15 минути по-рано, но на теми, които упражнявах вкъщи ми беше точно.

А кога ти е датата на изпита? Аз не помня кога го карах точно, но бях от втората "партида", които карахме новия TOEFL - iBT. Успех!

HopeLesss
03-02-2007, 15:24
единствения начин да се запознаеш с TOEFL iBT e да посетиш курс за подготовка.....БЕЗ ПОДГОТОВКА КОЛКОТО И ДА ЗНАЕШ АНГЛИЙСКИ ЩЕ СЕ ИЗДЪНИШ 10000% ](*,) ](*,)

Глупости! Вземаш си книгата и диска и си учиш. Теста е елементарен, а ако знаеш английски няма да имаш проблем. За 1-2 месеца усилена подготовка по формата ще го вземеш.

Calabria
03-03-2007, 21:39
Mersi mn na vsichki za izcherpatelnite otgovori. Na 10 mart mi e izpita i sled kato minah kursa se chuvstvam dosta dobre podgotvena edinstvenoto,koeto me pritesnqva e samoto naprejenie poneje tova e purviqt ot dvata mi nai-vajni izpita i se nadqvam readingite da ne sa mn slojni ( mrazq kogato sa pulni s geografski termini ili s politicheski upravleniq naprimer..) Ako nqkoi ima ooshte vpechatleniq shte mi e ot polza da chuq

03-05-2007, 14:39
i na men 6te mi byde interesno o6te nqkoi da razkaje kolko to4ki e izkaral ,kyde iskate da kandidatstvate s toefl poneje az smqtam da go vzimam v nai skoro byde6te ... :)

rubi
03-06-2007, 21:45
единствения начин да се запознаеш с TOEFL iBT e да посетиш курс за подготовка.....БЕЗ ПОДГОТОВКА КОЛКОТО И ДА ЗНАЕШ АНГЛИЙСКИ ЩЕ СЕ ИЗДЪНИШ 10000% ](*,) ](*,)

Глупости! Вземаш си книгата и диска и си учиш. Теста е елементарен, а ако знаеш английски няма да имаш проблем. За 1-2 месеца усилена подготовка по формата ще го вземеш.

А според теб курса за подготовка къв е!Нали и аз за тфа говора!Имах предвид че ако не си се подготвял по формата на изпита!