PDA

View Full Version : USB



FasTaChe
03-02-2007, 17:22
ам проблема ми е...че след като си преинсталирах компютъра....всички програми...абсолютно всичко беше изтрито....и сега не мога да си прехвърлям неща от тела в компа и обратно.....липсват ми някакви програми за USB....и нямам представа от къде да ги тегля и търся...Плс ако сте ме разбрали помогнете...

PriMaLChaoS
03-02-2007, 18:13
Значи:
1) На компа трябва да му работят USB портовете..... с Windows си вървят драйвери....но ако твоите портове не са към дънната платка( а например към Card Reader) ти трябват инсталирани драйвери за устройството, към което са.

2)Телефона ти трябва да има качени драйвери на компа. Те трябва да вървят със самия телефон. Ако обаче нямаш такъв диск потърси в сайта на пройзводителя на телефона... Повечето предлагат драйвери за даунлоуд...

Но все пак ... какъв ти е телефона? За да мога да дам повече информация ?

FasTaChe
03-02-2007, 18:49
значи...телефона ми е сони ериксон к750и ...имам си всичко..и диск и кабел...
Преди да си преинстална компа...всичко ми бачкаше..
но след това..абсолютно всичко от локален диск Ц беше изтрито..а там ми бяха всички програми.драйвари..а бе всичко..без музиката и картините...

и сега се опивах пак да си инсталирам работите обаче не става....
нямам ЮСБ драйвари....

Forslor
03-02-2007, 19:35
значи...телефона ми е сони ериксон к750и ...имам си всичко..и диск и кабел...
Преди да си преинстална компа...всичко ми бачкаше..
но след това..абсолютно всичко от локален диск Ц беше изтрито..а там ми бяха всички програми.драйвари..а бе всичко..без музиката и картините...

и сега се опивах пак да си инсталирам работите обаче не става....
нямам ЮСБ драйвари....
Инсталираш драйверите след което теглиш My Phone Explorer програмата е безплатна . Инсталираш я , свързваш кабела към съответния USB порт на компютъра , ако пак неможе да ти засече телефона от настройките на програмата смени USB портовете ,защото кабела може да е включен в COM port 3, a по подразбиране на програмата е COM port 1 трябва само да ги смениш.

FasTaChe
03-02-2007, 21:13
ами изтеглех си тази програма..инсталирах я ...обачр пак не ми засича телефона......не знам какво да направя...

Forslor
03-02-2007, 21:18
Така всързваш си телефончето към някой от портовете стартираш програмата .... тя не ти го засича. Даваш и ок. От менюто й File>>>Options>>>за Port : Вместо COM 1 го смени на COM 2 даваш ок . Натискаш F1 или File>>> Connect .... ако пак нестане сменяш на порт COM 3. и пак повтаряш същата процедура. Ааа за Baudrate това се намира там където сменяш Com port овете скоростта я правиш на 115200.
Това е . Айде успех!

Just_One_Girl
03-02-2007, 21:23
Ами ако USB са изключени от BIOS-а? Ако някой баш майстор е преинсталирал Уиндоуса, може да е зацапал положението. Пробвай с нещо друго с USB и пиши какво е станало.

FasTaChe
03-02-2007, 21:40
ами пак не става.....изписва едни неща....
когато ми преинсталнаха компа и после идва едно друго момче и натискаше върху моят компютър десен бутон на мишката->Properties->Hardware->Device Manager->после там най-доло...са някви юсб работи...и на тях имаше ! ...което значи че нещо не е нард и че ги нямам.... пф много сложно стана май....

Forslor
03-02-2007, 21:42
ами пак не става.....изписва едни неща....
когато ми преинсталнаха компа и после идва едно друго момче и натискаше върху моят компютър десен бутон на мишката->Properties->Hardware->Device Manager->после там най-доло...са някви юсб работи...и на тях имаше ! ...което значи че нещо не е нард и че ги нямам.... пф много сложно стана май....
Еми като е идвал нищо не му е коствало да ръгне диска в сд то и там където показва този жълт знак внимание да даде ъпдейт драйвер.

FasTaChe
03-02-2007, 21:44
и сега какво? :?

Just_One_Girl
03-03-2007, 07:22
Драйвър за USB? Т'ва пък за сефте го чувам...
Аз продължавам да си мисля, че са изключени от BIOS-a, но пък тогава дали ще дава грешки или изобщо няма да реагира...? :smt017 Виж, така от разстояние аз поне не мога да помогна кой знае колко, казахме ти какво да провериш, моя съвет е да извикаш някой, който разбира да го погледне. (Не тоя майстор от предния път :))

W3aKn3ss
03-03-2007, 09:35
Тъпотии... След инсталирането на File Manager-а от диска избираш начин на свързване USB после включваш телефона и от него избираш File Transfer след което ти се отврят всички файлове в телефона (включително и системните) и вече си правиш квото искаш... So Simple..

Forslor
03-03-2007, 13:03
Тъпотии... След инсталирането на File Manager-а от диска избираш начин на свързване USB после включваш телефона и от него избираш File Transfer след което ти се отврят всички файлове в телефона (включително и системните) и вече си правиш квото искаш... So Simple..
Toва само да си направиш гимнастика на пръстите ли го написа? Защото каза едно голямо нищо. Без инсталирани драйвери за USB за телефона кажи ми от къде Windows-a ще разбере ,че телефона е свързан ? Тогава вече може да се инсталира и самия софтуер, но след катъо в Device manager-a й показва ,че тези драйвери липсват това свързване е невъзможно. Просто тя трябва сама да си ги инсталира ,но явно й е доста трудно на момичето и неможе да се справи. Какво повече да направим!?!

Just_One_Girl
03-03-2007, 20:05
Аз пак да питам, какво е това драйвър за USB? Win-a не ги ли разпознава сам? Поне аз колкото компютри съм видяла е така... :roll:

nCuXaPaa
03-04-2007, 13:14
Аз да ви кажа и моя GSM е съ6тия и аз така не можах да разбра кво да направя и накрая си извиках тоя човек дето ми намери компа тои доиде изтегли ми някви драивери инстална ги маи и после като вклиучих телефона (c USB)сичко си беше ок без да използвам тая програма My Phone Explorer (начиможе и без нея!)!!

Just_One_Girl
03-04-2007, 19:49
Психара може естествено, моя разпознава телефона без никакви драйвъри, като флаш памет. Само че на авторката телефона и е наред, има проблем с USB-то като цяло.

FasTaChe
03-05-2007, 09:58
Добре...някой знае ли от къде да си изтегля USB драйвъри....
и как точно се казват...

Forslor
03-05-2007, 14:00
Добре...някой знае ли от къде да си изтегля USB драйвъри....
и как точно се казват...
Ами как да ти кажа те са универсални точно USB драйверите за всички Sonyericsson-и . Със кабела нали идва и едно CD. Та точно в това сд са ти драйверите.

Just_One_Girl кажи какъв телефон имаш и веднага ще ти казажа ,защо windowsa ти го разпознава без да се налага от инсталацията на USB драйвери за него.