PDA

View Full Version : Въпрос за тези които ще кандидатстват извън Бг. с медицина



SwEeT_pAiN_F
03-02-2007, 20:41
Здравейте,
има ли такива хора които искат да кандидатстват извън България с медицина? Аз съм се запътила по тази не лека пътека, но имам един въпрос... вуйна ми която е от Австралия м спомена че е голям плюс ако преди да кандидатстваш в университет е хубаво да си работил на доброволни начела в болница, без да ти плащат около 2-3 седмици. И после документо който ти дават от болницата го изпращаш в университета и имаш голям шанс да влезеш. Вярно ли е това? Може ли в България да го направя? И горе-долу в кои болници имам шанс?
Мерси много!

svetlidim
03-02-2007, 20:46
Аз искам да уча медицина,но може и в България...опиентирала съм се към ВМИ Плевен :)

SwEeT_pAiN_F
03-02-2007, 20:48
Да лошо няма там но някак си... парите излизат същите.. но после по-трудно можеш да излезеш извън Бг. м/удругото кой клас си

svetlidim
03-04-2007, 11:36
8ми клас съм :)

sexa_na_kompleksa
03-04-2007, 12:18
Мен тва ми се струва малко не реално.Как така ти не си завършила пък ще работиш в болницата?То ти дори не си започнала да учишш медицина!
Аз пък съм чувала,че ако си бил доброволец в червения кръст,после могат да ти дадат (от червения кръст) някви препоръки и тва да подпомогне за влизането ти в университет,ама незнам до колко е вярно.

SwEeT_pAiN_F
03-04-2007, 12:40
Ами това ми го каза вуйна ми от Австралия, там явно имат право защото нейният син щял да кандидатсва в Кеймбридж и му трябвало за да има повече шансове такива документи. Той щял да работи в малка болница, унивеситетска болница и дом за стари хора. А той е с 1 година по-малък от мен. Следователно няма навършени години но явно могат.. и ми беше интересно дали тук някой знае как ставт нещата. Аз пак ще говоря с Червеният Кръст. А иначе на доброволни начела, означавало без да ти лащат да говориш я със болни, я да ги закар до рентгена или лабораторията нещо подобно, просто да се запознаеш с обстановката в болниците.