PDA

View Full Version : emo???



sk8er_girl
03-03-2007, 14:58
a we moje li nqkoi mn to4no da go definira tva? edin fr v4era mi kaza 4e ne znael kvo e ama i az kato se pozamislih osaznah 4e ne sam mn naqsno...

~|SwEeT_MiStaKe|~
03-03-2007, 15:08
Емо - кратка история
Емо-то се създава в средата на 80-те като подразделение на вашингтонската хардкор сцена. Като реакция срещу нарастващата агресия и ограничения в хардкора, се сформират групите Embrace и Rites of Spring, които се насочват към по-лична и експериментална форма на жанра. Още в онова време, поради естеството на музиката, групите изразявали много емоция на сцената - създавайки нов жанр под името “емоционален хардкор” (emotive hardcore). С разширението на жанра, други изникнали и продължили с експерименталността, комбинирана с най-основните DIY етики на пънка. Около 1994, се появили Fugazi, които свирели агресивно пост-пънк инди, на което всички бързо лепнали определението “емо”, въпреки че групата не била считана за такава преди. Тенденцията продължила и жанра се разделил неофициално от феновете на “хардкор емо” и “инди емо”. Групи от тази ера включват Sunny Day Real Estate, Texas Is The Reason и The Get Up Kids. С бавното преминаване на инди емото към мейнстрийма, повечето от старата сцена обърнали гръб на емото и се обърнали към други жанрове, или просто се преименували на “пост-хардкор”. До края на 90-те, Jimmy Eat World пуснали албум, приет от “мейнстрийма”; тъй като преди това били асоцирани с емо-жанра, хората прикачили “емо” към новото звучене на групата. Тъй като Jimmy Eat World добили широка популярност, други групи с подобно звучене или случайни прилики с “емо” започнали да стават нарицателни за “емо” сред широката публика. До това време, малко емо групи в традиционния смисъл все още съществували. Повечето групи, наскоро добили прозвището “емо” го отричали също толкова яростно, колкото и бившите емо групи, които изоставили жанра. В традиционното си значение емото е на ръба на смъртта; това обаче далеч не се отнася за целия жанр.
Заедно с емо инди групите навлизащи в мейнстрийма, нови групи започнали да наподобяват стила приет от широката публика. Така се създал стилът, придобил най-широка известност като емо в поп-културата. Въпреки че в миналото терминът емо идентифицирал сравнително широк кръг от групи, сега спектърът на групите класифицирани с жанра е в пъти по-голям. Така емо-то се утвърдило по-скоро като стил с широки граници, отколкото тесен и специфичен жанр.
Що се отнася до модата, тази в емото е по-скоро микс от няколко; взимайки части от пънк и инди рок обличането; често дрехите са тесни, износени или ретро. Често емотата биват бъркани с фешънкоровете; хора, които се опитват да спазват идеала за мода в различните субкултури. Тях не ги интересува музиката или културата, но докарват съответния външен вид идеално.

Дано е достачно

Shadow_Walker
03-03-2007, 15:12
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=1374816#1374816
погледни тук.

evil_lady_in_black
03-03-2007, 16:28
Има доста теми точно определено за този стил ... и аз незнам защо #-o абе честно казано ийму стила не ми харесва особено много :evil:

Cheesy
03-03-2007, 18:37
Дам..всички в тоя форум са луднали по тая тема..емо стил..емо картинки...

Mooo6nooo
03-03-2007, 18:45
Емо - Човек, който пуска твърде много емотинки по форумите.

Mimka_sweet
03-03-2007, 18:45
Емо - Човек, който пуска твърде много емотинки по форумите. :-D

koalka
03-03-2007, 18:54
О не е да кажеш, че има сто такива теми, не.Хайде, време е да започвате за оплювате за пореден път. :wink:

qwertyu
03-03-2007, 18:56
*плюв плюв*

Alerta
03-03-2007, 19:10
Дам..всички в тоя форум са луднали по тая тема..емо стил..емо картинки...Даже и ти...

Mimka_sweet
03-03-2007, 19:41
Оха поредната тема за Emo и ся ще се карате ,ще се биете ...утиам да си взема http://images.parenthood.com/pop-corn.jpg :-D

ShannonLarkin
03-03-2007, 19:46
Емо - Човек, който пуска твърде много емотинки по форумите.


:-D :smt005 :lol: :D :smt037 :smt042 :smt043 :smt044 :smt081 :smt082

Shadow_Walker
03-03-2007, 20:11
И все пак сегашното имо не е никакво имо...то и от историята на стила по-горе си личи.Ама докарват вида а...доста са емоционални напрао...ае позьорчитъъъ 8) пф особено вокала на май кемикъл роменс загледал в новия им клип се едно ще ми скочи :shock:
е песента е яка ама тва е друг въпрос :lol:

koalka
03-03-2007, 20:24
Май кемикъл романс не са имо, или поне аз така знам...

HardcorE_AFA
03-03-2007, 20:41
ами емотата са доста прсоти хора които са "повече" депресирани от другите хора или пине те така си мислят де.Както ни се ебаваме с тях...ако едно емо си испусне рейса "оо не не дай ми стурко,трябва да си отрежа последната вена"!Много зле но имат много яки песни и има групи които са много одбри..мене често ме мислят за такава.защотото някой път се обличам така,но не съм :Д

Shadow_Walker
03-03-2007, 20:52
Май кемикъл романс не са имо, или поне аз така знам...Ама те наистина не са, само дето навсякъде ги казват че са такова и се пример за съвременното имо.
Даже зепах нещо и по чух че по мтв казаха "the emo kings my chemical romance"
нали тва говоря, че съвременното имо никво имо не е :-D

niGGa
03-03-2007, 21:02
Както каза някой от потребителите, жените емо са по-мъжествени от мъжете емо..
Поредната тема за гейове..

`Death`Whore`
03-03-2007, 21:03
Мъже имота няма, както няма и мъже готи.

xDoWn3Rx
03-03-2007, 21:04
ами емотата са доста прсоти хора които са "повече" депресирани от другите хора или пине те така си мислят де.Както ни се ебаваме с тях...ако едно емо си испусне рейса "оо не не дай ми стурко,трябва да си отрежа последната вена"!Много зле но имат много яки песни и има групи които са много одбри..мене често ме мислят за такава.защотото някой път се обличам така,но не съм :Д
Хммм доста интресно....Искам да те попитам нещо,и да поясня-не се заяждам,просто ми е интересно.....до колкото разбирам музиката ти харесва и я слушаш,освен това и понякога се обличаш като емо.....е защо казваш тогва че не си,т.е. какво си мислиш че не си,което емотата са?Питам,защото аз самата нз какво да отговарям на въпроса"Ти емо ли си?"Колкото до музиката и стила-ок,ама не и тея глупости дето се говорят за емотата(депресии,вени,тъжн поемки и т.н.)-НЕ!И та аз кво не съм емо шот не се режа така ли??? :smt017
А колкото до май кеймикъл роумънс......имото е стил,обхващащ мн голям спектър музика-от групи,близки до поп-рока,до групи,доближаващи се дори до дета.Така че МКР са емо(за мене поп-емо)Ама както и да е...не ги харесвам :smt012

peps_from_mars
03-03-2007, 21:15
Емо-....ми....Емил.. на галено. :lol: :lol:

Mimka_sweet
03-03-2007, 21:49
Емо - Човек, който пуска твърде много емотинки по форумите.


:-D :smt005 :lol: :D :smt037 :smt042 :smt043 :smt044 :smt081 :smt082ей емо гаден,я се спри :-D

Shadow_Walker
03-03-2007, 22:35
Мъже имота няма, както няма и мъже готи.Що пък мъже готи да няма :shock:
Кой е казал, че задължетелно тряа са мацотят с грим, че да са готи...
всъщност тва е единсвеното женствено в техния образ.

`Death`Whore`
03-04-2007, 07:00
...и роклите, и мрежестите блузки...

i'm so excited!
03-04-2007, 07:09
аман от емо, аман от фешъния #-o

`Death`Whore`
03-04-2007, 07:12
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Swinkenhoffer
03-04-2007, 07:42
мъжете готи са сексапили, докато не турят мрежите... мне, зависи от мрежите. абе, готини са.
даже си мисля, че и някои ийймоуута не са лоши, но, като започнат да се превземат и да се правят на готи, стават гнусни. всъщност всички, дет се превземат, са гнусни :lol:

`Death`Whore`
03-04-2007, 07:49
Вече не те обичам. [-(

ShannonLarkin
03-04-2007, 08:00
Емо - Човек, който пуска твърде много емотинки по форумите.


:-D :smt005 :lol: :D :smt037 :smt042 :smt043 :smt044 :smt081 :smt082ей емо гаден,я се спри :-D

няма пък !! :D :-D :lol: \:D/ :smt005 :smt040 :smt042 :smt043 :smt044 :smt041 :smt081 :smt082 :smt080 :smt077

ShannonLarkin
03-04-2007, 09:48
Казва се Emotional Hardcore, не Emotive Hardcore, щото верно некой ш'си помисли, че става въпрос за emoticons :lol:

Тъп стил като цяло, вече превърнал се в мода в Щатите, Канада и по-голямата част от Европа. "Hey dude, Kyle is emo and he gets all the girls, I gotta be emo too so that people will like me" директен цитат от една гимназия в Щатите. Предоставен е от един приятел там.

Та правете си изводите. :roll:

да :-) най - кратко казано :D

Shadow_Walker
03-04-2007, 11:41
мъжете готи са сексапили, докато не турят мрежите... мне, зависи от мрежите. абе, готини са.
даже си мисля, че и някои ийймоуута не са лоши, но, като започнат да се превземат и да се правят на готи, стават гнусни. всъщност всички, дет се превземат, са гнусни :lol:
Ем поне имат яки бритони :oops:
Това пък за мрежите на готите за пръв път го чувам.

brain_stew
03-04-2007, 12:43
мъжете готи са сексапили, докато не турят мрежите... мне, зависи от мрежите. абе, готини са.
даже си мисля, че и някои ийймоуута не са лоши, но, като започнат да се превземат и да се правят на готи, стават гнусни. всъщност всички, дет се превземат, са гнусни :lol:
Ем поне имат яки бритони :oops:
Това пък за мрежите на готите за пръв път го чувам.

Еми...така е кат си неинформиран! :lol:

Иначе и аз се ебавма много с имотата...ако имам перце за китара под ръка, почвам да се превземам и с втренчен и вманиячен поглед в китката ми, почвам да прокарвам перцето по нея много бързо, сякаш се режа....съответната реплика е "Бързина!Бързина!Тренинг за бързина!" :lol:
Или си седя, някой ми каже нещо и аз "О нооо!Айм соу имооо!Ай уил кил май селф!" :lol:

xDoWn3Rx, мисля, че Hardcore_AFA не е имо кид, щото не се чувства имо кид!Слуша музиката окъ, облича се така понякога-окъ...но когато не ти идва от вътре не става работата!Поне според мен е така!Защото тя не слуша САМО имо...доколкото знам де!
Познавам имо гърл от Берлин...тя каза, че там никой не си реже вените, а тия момченца дет се натискат ги биели...и ми стана интересно кви искривени представи имат хората за имотата!
И тъй....

Shadow_Walker
03-04-2007, 13:13
Ае то няма лошо да слушаш имо, ама да е истинско, не това преиначеното, дето си е някакъв алтернативен рок, ама музикантите да са направят на интересни и хайде да пеем как ще се раздерем и да си олбечем тесни панталонки...

xDoWn3Rx
03-04-2007, 13:51
brain_stew,и как точно трябва да се чувствам,че да съм имо,смисъл имаш предвид,че не е достатъчно да слушаш главно този стил и да се обличаш кат емо.....а пък ако имаш предвид тея раоти с депресиите и емосексуалността,вече доста се изтърка тва,защото аз лично(а и предполагам по-голяма част от вас)не съм виждала емота от един и същи пол да имат каквито и да било сексуални взаимоотношения,виж за рязането е др....но не го правят шот са емота,а шот просто са си такива...тва си е до човек.Пък и ти самата потвърждаваш тезата ми,че хората от БГ използават информация,намерена в нета за да ебават емотата,а не базирана на собствен опит и наблюдения :smt012 Освен тва напоследък се наблздава една тенденция на всеки да се казва емо(независимо дали е или не).И вярно,че доста навлезе този стил и тук,но съм убедена,че в БГ няма толкова емота(смисъл хора слушащи не 1-2 групи,запознати добре с културата и потдържащи стила на обличане),колкото просто се вдига шум,и тва ми е доста неприятно и ме дразни :smt011

brain_stew
03-04-2007, 16:04
brain_stew,и как точно трябва да се чувствам,че да съм имо,смисъл имаш предвид,че не е достатъчно да слушаш главно този стил и да се обличаш кат емо.....а пък ако имаш предвид тея раоти с депресиите и емосексуалността,вече доста се изтърка тва,защото аз лично(а и предполагам по-голяма част от вас)не съм виждала емота от един и същи пол да имат каквито и да било сексуални взаимоотношения,виж за рязането е др....но не го правят шот са емота,а шот просто са си такива...тва си е до човек.Пък и ти самата потвърждаваш тезата ми,че хората от БГ използават информация,намерена в нета за да ебават емотата,а не базирана на собствен опит и наблюдения :smt012 Освен тва напоследък се наблздава една тенденция на всеки да се казва емо(независимо дали е или не).И вярно,че доста навлезе този стил и тук,но съм убедена,че в БГ няма толкова емота(смисъл хора слушащи не 1-2 групи,запознати добре с културата и потдържащи стила на обличане),колкото просто се вдига шум,и тва ми е доста неприятно и ме дразни :smt011

Мисля, че повечето хора (включително и аз) осъзнават, че тва не е много истинско и за тва се ебават с тва рязане на вени и т.н.Точно за тва се ебават!Щото е шега!

А да ти кажа честно, не мога да опиша как се усеща тва къф си...някои хора не са никакви, други позират, а трети са просто такива квито искат (и квито се чувстват)!И Hardcore_AFA вероятно не иска да е имо (не се чувства такава), но тва не пречи да слуша музиката...но тя слуша и други работи...пънк, Ой, метъл (препдолагам де, поне доколкото съм чувала за нея некви легенди!)...
Но тя ще си отговори най-добре, каква е, що е и за квос е бори!

Emocore
03-04-2007, 18:07
Казва се Emotional Hardcore, не Emotive Hardcore, щото верно некой ш'си помисли, че става въпрос за emoticons :lol:

Тъп стил като цяло, вече превърнал се в мода в Щатите, Канада и по-голямата част от Европа. "Hey dude, Kyle is emo and he gets all the girls, I gotta be emo too so that people will like me" директен цитат от една гимназия в Щатите. Предоставен е от един приятел там.

Та правете си изводите. :roll:

lololol, Геш тва до колкото помня заедно май го гледахме на едно филмче в ютуб, кви приятели кви са тея поразии :mrgreen: btw love your signature. bye xxx </3 xxx :)

03-04-2007, 18:38
Казва се Emotional Hardcore, не Emotive Hardcore, щото верно некой ш'си помисли, че става въпрос за emoticons :lol:

Тъп стил като цяло, вече превърнал се в мода в Щатите, Канада и по-голямата част от Европа. "Hey dude, Kyle is emo and he gets all the girls, I gotta be emo too so that people will like me" директен цитат от една гимназия в Щатите. Предоставен е от един приятел там.

Та правете си изводите. :roll:
Аре само да не си измисляш, а? Т'ва HOW TO BE EMO и аз съм го гледал.
Истината е че за вас emo-то е като извънземните - никога не сте го виждали, нито сте слушали, а само сте чували за него. Я кажете групи, албуми, я кажете харектеристиката на самия жанр, изключваме My Chemical Romance и Fall Out Boy, щото те са толкова емо, колкото Лимп Бизкит са грайндкор.

03-04-2007, 19:16
О не е да кажеш, че има сто такива теми, не.Хайде, време е да започвате за оплювате за пореден път. :wink:

Ти кога стана модератор беее :-D :-D и аз искааааааам хахаахахах :smt016 :smt019 :smt005 :smt005

xDoWn3Rx
03-05-2007, 12:38
Не съм убедена кое в деиствителност е по-модерното-да си емо или да си емо хеитър и да се ебаваш с емота за неща,нямащи нищо общо реалнослучващото се...................

Cheesy
03-05-2007, 14:55
О не е да кажеш, че има сто такива теми, не.Хайде, време е да започвате за оплювате за пореден път. :wink:

Ти кога стана модератор беее :-D :-D и аз искааааааам хахаахахах :smt016 :smt019 :smt005 :smt005
Ми земи се регни-пък може и да стане :smt016

03-05-2007, 15:25
Казва се Emotional Hardcore, не Emotive Hardcore, щото верно некой ш'си помисли, че става въпрос за emoticons :lol:

Тъп стил като цяло, вече превърнал се в мода в Щатите, Канада и по-голямата част от Европа. "Hey dude, Kyle is emo and he gets all the girls, I gotta be emo too so that people will like me" директен цитат от една гимназия в Щатите. Предоставен е от един приятел там.

Та правете си изводите. :roll:
Аре само да не си измисляш, а? Т'ва HOW TO BE EMO и аз съм го гледал.
Истината е че за вас emo-то е като извънземните - никога не сте го виждали, нито сте слушали, а само сте чували за него. Я кажете групи, албуми, я кажете харектеристиката на самия жанр, изключваме My Chemical Romance и Fall Out Boy, щото те са толкова емо, колкото Лимп Бизкит са грайндкор.

:lol: Съвпадение. Пак Кайл се казваше. Нема значение. Вие сте тъпи имота... одете си режете вените и плачкайте, щото е модерно. :)
Aбе пикльо, кой ти каза, че съм ЕМО бе. Т'ва че слушам такава музика и намирам нещо в нея задължително трябва да ме прави емо ли бе? Кви вени, кви плачкания. Т'ва са неща които НЕ СА характерни за емото. Да кажеш "ВСЯКО ЕМО ПЛАЧЕ И ИСКА ДА СЕ САМОУБИВА" = "ВСЕКИ ПЪНКАР ДРУСА И Е НЕЩАСТНИК" = "ВСИЧКИ МЕТЪЛИ МИРИШАТ". СТЕРЕОТИП, баце.

03-05-2007, 15:29
Казва се Emotional Hardcore, не Emotive Hardcore, щото верно некой ш'си помисли, че става въпрос за emoticons :lol:

Тъп стил като цяло, вече превърнал се в мода в Щатите, Канада и по-голямата част от Европа. "Hey dude, Kyle is emo and he gets all the girls, I gotta be emo too so that people will like me" директен цитат от една гимназия в Щатите. Предоставен е от един приятел там.

Та правете си изводите. :roll:
Аре само да не си измисляш, а? Т'ва HOW TO BE EMO и аз съм го гледал.
Истината е че за вас emo-то е като извънземните - никога не сте го виждали, нито сте слушали, а само сте чували за него. Я кажете групи, албуми, я кажете харектеристиката на самия жанр, изключваме My Chemical Romance и Fall Out Boy, щото те са толкова емо, колкото Лимп Бизкит са грайндкор.

:lol: Съвпадение. Пак Кайл се казваше. Нема значение. Вие сте тъпи имота... одете си режете вените и плачкайте, щото е модерно. :)
А ти я ми кажи ЗАЩО мразиш емота-та? Дали не е защото случайно си ЧУЛ от някого, че емото е ЗЛЕ, а не защото си го видял, слушал и т.н. Смешни сте вие всичките, защото говорите без да знаете. Дъвчете едно и също и пак нищо не казвате. А емо-та в България няма. Това дори не е отделна субкултура. Емото е просто подстил на хардкор-а. Точка.

ShannonLarkin
03-05-2007, 19:35
уффффффффф тез теми не спряха маа му стара... :smt013 ](*,)

one_more_minute
03-07-2007, 08:13
http://www.mitchclem.com/nothingnice/comics/20020318.jpg