PDA

View Full Version : Въпрос за протеините?



03-05-2007, 16:47
Значи искам да попитам дали си струват тези протеини за качване на мускулна маса, които продават в Била? Смятах да си взема едни от 6лв, но се отказах и реших първо да поразбера повече за тях.. Имат ли някакви странични ефекти и до колко са ефективни въобще? В каква продължителност трябва да се взимат за да има някакъв що годе видим резултат ?

Мерси предварително...

03-05-2007, 17:22
протеина и другите добавки не са полезни. достатъчно е да изядеш два белтъка и да дигаш във фитнес залата, ако искаш да станеш култорист това е вече друг въпрос. препоръчвам ти да не вземаш :!:

DoPye
03-05-2007, 17:30
най-добре повече бяло месо и телешко протейн не ти трябва

zoben_pitbul
03-05-2007, 17:37
протеина и другите добавки не са полезни. достатъчно е да изядеш два белтъка и да дигаш във фитнес залата, ако искаш да станеш култорист това е вече друг въпрос. препоръчвам ти да не вземаш :!:
Аман от неинформирани,които освен това и говорят без да знаят нищичко по въпроса!Протеините са наравно с анаболите в съзнанията на една много голяма част от българите,но това си е техен проблем(стига да не дават съвети).Сега вече съвсем друг въпрос е случая със споменатия от тебе протеин,а именно някой от на нутрим боклуците :-k Ами не,няма смисъл,няма да ти помогне да качиш.По-добре вместо боклуци си купувай месо-телешко,пилешко,абе квото падне,по-добро няма за маса :) Също яж здраво яйца и млечни продукти.Ако искаш да качваш ще ти трябват поне 2,2гр. протеин на кг телесно тегло.Най-евтения протеин,който е наистина добър(т(е( ще има някакъв ефект)е Уей концентрата на оптимум,беше около 43лв. за близо кило.Ама както ти казах 100 пъти по-изгодно е да си се храниш добре.

Losser-a
03-05-2007, 18:27
Значи протеин от 6лв не си земай.Хубавите протеини са над 60 лв за 900 грама.И наистина са моного дразнещи мненията, че протеините са вредни.Просто е пълна простотия това....не са.Даже са необходими.Тренирам от доста време и съм се убедил че само с храна трудно се постигат истинските резултати.Но в крайна сметка всеки си решава сам...

bboy_bunker
03-05-2007, 18:45
тия протеини от 6лв въобще вършат ли някаква работа?

Losser-a
03-05-2007, 18:50
тия протеини от 6лв въобще вършат ли някаква работа?

Какви са аджеба тия протеини от 6 лв.Кажи нещо марка, състав тип.Има 100 вида протен - например соев, сурватъчен, и т.н.

bboy_bunker
03-05-2007, 18:53
Ами аз гледах наскоро едни.. Gold нещо си.. :-k

niGGa
03-05-2007, 21:04
Ами аз гледах наскоро едни.. Gold нещо си.. :-k
Pro Gold 90 на Нутрим.. 90% млечно-яйчен..изследването обаче показа, че съдържа по-малко от 50%.. :lol:
Зобен_Питбул, аз мисля, че и на Сайтек са изгодни..

bulgarche
03-05-2007, 21:08
!!! ЦЪК (http://teenproblem.net/f/viewforum.php?f=19) !!!

malka_sladuranka
03-06-2007, 14:02
От протеините точно няма да качиш особено мускулна маса. Ако искаш да качиш, трябва да пиеш малко по-вредни неща. Иначе тея протеинчетата са само някакви хранителни добавчици и нищо няма да ти стане от тях.

Master_88
03-06-2007, 15:52
Храната може да ти даде всякакви протеини,от които имаш нужда. Ако тренираш и се храниш добре,ще качиш мускулна маса и без тях