PDA

View Full Version : JuRnAlIsTiKa



DrEbNoTo ElFcHe:P
03-05-2007, 19:06
Ei,MecHeNcE,nQkOi MojE lI dA mI kAjE jUrNaLiStIKaTa,NaLi Po PrInCip E s iStOrIq I lItERaTuA?iZpItA pO iStOrIq V1RhU BG IsToRiq Li E i Po LiTerAtUrA v1rHu KaKvO e?I..kOi OcEnKi Ot DiPlOMaTa Se VzmAt :smt008 MiSi Viiiiiii =D>

Forslor
03-05-2007, 19:09
Ei,MecHeNcE,nQkOi MojE lI dA mI kAjE jUrNaLiStIKaTa,NaLi Po PrInCip E s iStOrIq I lItERaTuA?iZpItA pO iStOrIq V1RhU BG IsToRiq Li E i Po LiTerAtUrA v1rHu KaKvO e?I..kOi OcEnKi Ot DiPlOMaTa Se VzmAt :smt008 MiSi Viiiiiii =D>
:smt005 преориентирай се към Българси език и Литература. Пазара вече е пренаситен от неграмотни журналистки.

DrEbNoTo ElFcHe
03-05-2007, 19:47
Ei,MecHeNcE,nQkOi MojE lI dA mI kAjE jUrNaLiStIKaTa,NaLi Po PrInCip E s iStOrIq I lItERaTuA?iZpItA pO iStOrIq V1RhU BG IsToRiq Li E i Po LiTerAtUrA v1rHu KaKvO e?I..kOi OcEnKi Ot DiPlOMaTa Se VzmAt :smt008 MiSi Viiiiiii =D>
:smt005 преориентирай се към Българси език и Литература. Пазара вече е пренаситен от неграмотни журналистки. nqma p1k :lol: :lol: :lol: :smt019 :smt016

sherry
03-05-2007, 19:49
Здрасти. Аз мисля да кандидатствам журналистика, но още нищо не се знае. Доколкото аз знам, става дума за изпити по БЕЛ. Общо 3 изпита са.
Първият е писмен - ЛИС. Включват се всички произведения, които се учат 11 и 12 клас. Ако на този изпит имаш над 3 и 50, биваш допусната до втория.
Вторият изпит е есе. Някаква общочовешка тема или проблем, който е актуален сега. Примерно за медиците в Либия, за членството на България в ЕС и т.н. Ако и тук имаш над 3 и 50, отиваш на третия изпит, който е устен. Пред няколко преподавателя разизкваш въпрос, който те ти поставят.
Общо - взето се иска доста висок бал...