PDA

View Full Version : Smis1la na y4eneto?



03-07-2007, 15:39
Nemoga si obesnq kakaf e smisala da y4im osven po predmeti po specialnosta a ostanalite? az sam 9ti klas ikonomi4eska gimnaziq specialnite gi y4a ostanalite ne gi i mislq a na6te mi se karat da sam y4el drygite, dobre sq 9ti klas stependiq upsurt da izkaram kakfa e razlikata m/y 5 i 3?Kato imam 5 6te mi kajat bravo i tolkos kato imam 3 6te kajat moje6 i po dobre sledva6tiq pat pove4e i kvo?Razlikata nikfa
Va6te mnenie po v1prosa kakvo e?

sexa_na_kompleksa
03-07-2007, 15:57
Еми според мене няма смисъл да ни пълнят главата с лайна,които никога нема да ни трябват.Примерно в нащо даскало има неква луда по музика дето иска да учиме по предмета й :shock: Иска си жената да знаеме колко симфонии е писал Бетховен и тва си е.Колко сме се разправали с тая женица - не е истина.Мани друго,ама като незнаеш ти пише и две. :evil: Неква тотално изперкала.Вика ни:"В днешно време с два езика и компютри нищо не може да правите!Трябва да знаете музика.Дори като отидете да кандидатствате в Кеймбридж ще има вапроси по музика!" Зле е,и никой не и обръща внимание.Аз си гледам Английския(в англ. гимнзазия съм) за другото ме боли уя!

EvilBeast
03-07-2007, 16:05
Аве няма смисъл да учиме !!!! пиите , пушете и се Е***Е :-D < в тва има смисал :D
Просто всички деца трябва да вземат наркотици , за да им върви в СПОРТА > както на мен ми върви в спорта !!! :-D :-D :-D
(Боби Турбото <> един мъдар и велик човек)

Mimka_sweet
03-07-2007, 16:06
Ами вече като си се насочил към някоя специалност,наистина няма нужда от някой предмети.... :smt017

Santino
03-07-2007, 16:09
Nemoga si obesnq kakaf e smisala da y4im osven po predmeti po specialnosta a ostanalite? az sam 9ti klas ikonomi4eska gimnaziq specialnite gi y4a ostanalite ne gi i mislq a na6te mi se karat da sam y4el drygite, dobre sq 9ti klas stependiq upsurt da izkaram kakfa e razlikata m/y 5 i 3?Kato imam 5 6te mi kajat bravo i tolkos kato imam 3 6te kajat moje6 i po dobre sledva6tiq pat pove4e i kvo?Razlikata nikfa
Va6te mnenie po v1prosa kakvo e?

Ти засягаш два проблема - каква е разликата между 3 и 5, и другото - какъв е смисъла да учим общообразователни предмети, т.е. тези, които не са ни по специалността.

Първо, разликата между 3 и 5 е цяла единица. Едно е да знаеш материала 50% (за 3), съвсем друго е да имаш знания, покриващи петицата.

За второто ще изчакам да видя друг както ще напише. Ще участвам в темата.

sexy_anji_
03-07-2007, 16:41
Разликата между 5 и 3 е :
3 изкарваш ако си неимоверно тъп и все пак някой ти е подсказал дочул си нещо или даскалката/даскала ти е писал 3 по милост защото го дразниш и не му се занимава лятото или пък си момиче и си се разревала
5 вече е друго, доказва че имаш мозък в главата, че си учил но явно имаш някаква трудност с материала и че ще се образоваш поне малко

Смисъла да се учат другите неща освен специалностите:
сега ще ти кажа... в България учим по още 5 предмета невлизащи с нищо в специалността ни, да това е вярно! НО! като излезеш от средното и имаш нещо в главата си, малко обща култура това онова, а не като те питат къде се намира връх Еверест и да кажеш в Африка... общо взето е това. в другите държави например където уча аз сега си учим специалностите и нищо друго!!! нищо с изключение на 2 часа физическо... имаме икономика математика право езици и компютри... ама аз сериозно се притеснявам за себе си защото ще затъпея яко тука... в България поне ви дават възможност да научите нещо, да не е след 5 години като ви питат нещо и да правите сеир на хората....

обобщавам:
разликата между 3 и 5 е срама и сивото вещество

смисъла да се учат други предмети е да имаш обща култура, а не да си развит единствено в една област.


Вярно е че ни тормозят повече в България с ученето, но не напразно сме една от най-умните нации в света =D> може да сме бедни и да нямаме никакви бази ама евала на даскалите, знаят си работата :!:



Колкото това което казваш за госпожата ти по музика.. ами какво да ти кажа освен че си тъп и ограничен... няма да се повтарям. това наистина не ти служи за нищо но малко обща култура не е излишна. Дайте сега ако искате само да се учим как се ебе, копа, пикае и спи и да сме спокойни а ??????????? :smt017

ама не се притеснявайте аз после пак ще гледам по "Господари на ефира" някакви смешки с българския химн, автора му, Европейския съюз или разни умни изказвания.... млъквам вече че ме дразните к'ви сте интелигентни.

sexy_anji_
03-07-2007, 16:44
а за изказването ти че 3ката е 50 процента от знанието мога само да се спукам от смях :smt005 :smt005 :smt005

имах една даскалка по математика миналата година която оценяваше така
3 - 4т.
4 - 8т.
5 - 12т.
6 - 16т.

незнам за вас ама на мен 4точки от 16 ми се виждат далеч от 50те процента пък може и точно даскалката по математика да е останала с грешка :smt017

Santino
03-07-2007, 18:20
Не случайно се нарича СРЕДЕН ТРИ.
То е като СРЕДЕН ПРЪСТ.
Справка: :smt018
В средата е, разбир'ш'и ?
Къде е средата? Точно на половината.

Друг пример:
При футболен мач на полувремето - 45 мин. и коментаторът казва: "В средата на мача сме".

Та, за тройка би трябвало да покриваш 50% от материала със знания. Но спокойно, това е само при обективно оценяване.
Субективизмът на учителите никак не им е чужд.
Затова им и плащат толкова малко (предполагам, че е заради това :mrgreen: )

03-07-2007, 18:46
Приятел/приятелко, идва лято. Намери си работа за 2-та месеца които имаш. Но тежка, физическа. Работи от тъмно до тъмно, блъскай се всеки ден. Накрая на лятото си тегли чертата - колко пари си изкарал/а и с колко труд. След това си направи сметка как ти е по-леко - да учиш и да блъскаш по-малко или да не учиш и да изнемогваш :wink:

Cheesy
03-08-2007, 12:30
Е ся...кво искаш да кажеш че не тря знаеш да пишеш ли...Според мен е тъпо да се учи химия-за кво ми е?

positive
03-08-2007, 12:54
Е ся...кво искаш да кажеш че не тря знаеш да пишеш ли...Според мен е тъпо да се учи химия-за кво ми е? a de

sexy_anji_
03-08-2007, 14:12
след 5 години ако недай си боже се изгориш с някаква киселина какво ще направиш :?: ако незнаеш нищо по темата [-X

teenkopele
03-08-2007, 14:39
Nemoga si obesnq kakaf e smisala da y4im osven po predmeti po specialnosta a ostanalite? az sam 9ti klas ikonomi4eska gimnaziq specialnite gi y4a ostanalite ne gi i mislq a na6te mi se karat da sam y4el drygite, dobre sq 9ti klas stependiq upsurt da izkaram kakfa e razlikata m/y 5 i 3?Kato imam 5 6te mi kajat bravo i tolkos kato imam 3 6te kajat moje6 i po dobre sledva6tiq pat pove4e i kvo?Razlikata nikfa
Va6te mnenie po v1prosa kakvo e?

Ученето си е учене, както и да го погледнеш.
Да, много от нещата, които се преподават в училищата няма да ни трябват занапред и си задаваме въпроса- Защо ги учим? Какъв е смисълът? Отговорът е прост- обще култура. Има и друг момент обаче...след като е за обща култура защо ни задължават, а не е пожелание? Защо не ни дават избор на сферата, в която искаме да обогатим културата си? Защо ни оценяват?....тези оценки играят ключова роля в по-нататъчното ни развитие.
Няма ли да е по-добре, ако след определена възраст сами избираме предметите, които да изучаваме? :)

lmao
03-08-2007, 15:18
разликата между тройката и петицата не е една а цели 2 единици
от 3 до 4 и после още мъки до 5 тц
правила за тест(както започнаха навсякъде да слагат)
50%--->3

genji
03-08-2007, 15:27
Vij sega.....u4eneto naistina trqbva da mu pogledne6 ot hubavata strana...sqda6 na den i u4i6 2 4asa kat slon i posle si prai6 kefa...belejkarstvoto e tupo ne6to,no bez ocenki ne moje...gadnoto e,4e nqkoi mastii prepisvat na poraziq i si izkarvat 6cite,a tiq deto si kusat zanicite ot u4ene ne vinagi imat 6..grr :smt011 noo..i da si tarikat ne e lesno ;] s 2 dumi-> trq sqda6 da u4i6,ama ne da prai6 samo tva estestveno 6toto da si tup zubra4 pfff kfa e faidata??? ima tolkova mn otli4nici deto posle kvo e stanalo s tqh-> ni6to,oba4e...nqma da otri4am i fakta,4e 6ansa ti za po-natatak e zna4itelno po-golqm,ako si bil otli4nik v gimnaziqta ili pone s mn dobur uspeh....abe u4ete se,no ne prekalqvaite i si ostavqite vreme za vsi4ko-dorata organizaciq mu e maikata!

WindfaLL
03-08-2007, 18:16
От ученето има спр мн смисъл-след това ще ти помогне независимо в каква област е!Докато имаш възможност учи-след това няма да можеш да върнеш времето и мн ще съжаляваш :wink:

teenkopele
03-09-2007, 06:18
От ученето има спр мн смисъл-след това ще ти помогне независимо в каква област е!Докато имаш възможност учи-след това няма да можеш да върнеш времето и мн ще съжаляваш :wink:

Ако нямаш намерение да се занимаваш с нещо, което е свързано с математика, за какво са ти нещата в 11-12 клас да речем? :-k

iiirish
03-09-2007, 08:11
az sam 9ti klas ikonomi4eska gimnaziq specialnite gi y4a ostanalite ne gi i mislq a na6te mi se karat da sam y4el drygitе

когато тръгнеш да кандидатстваш след 12 клас никой няма да ти вземе във университетите оценките от специалните предмети! особено ако кандидатстваш с икономика се вземат предимно български, математика и география!!! тя се взема като сбор от всички оценки от 9,10,11 и 12 клас като се смята една средно аритметична оценка! никой няма да ти вземе за кандидатстването предмет като счетоводство или маркетинг!
аз също уча в икономическа гимназия, 12 клас съм и затова съм наясно с нещата доста повече от теб! така че послушай вашите и залягай главно на останалите предмети като разбира се не пренебрегваш и специалните!