PDA

View Full Version : относно СПИН



krisi_obbin
03-07-2007, 21:21
Предварително се извинявам, защото може вече такива теми да има много но ми е интересно вашето мнение..
1.Има ли вероятност от заразяване от СПИН при орален секс?
2.А каква е вероятността от заразяване на СПИН от кръвни тестове и кръводарителство?

Ако има и специалисти които посещават форума ще съм благодарен ако и те си кажат мнението :) мерси

`Death`Whore`
03-07-2007, 21:23
СПИН се предава по полов и кръвен път. Ако ти вземат кръв, мисля, че не може, но спринцовката може да бъде заразена с други неща...затова не давай да ти забиват нещо, което не бива отворено пред очите ти.

krisi_obbin
03-07-2007, 22:03
a отнсно оралния секс ? и сега ми хрумна защо при ухапване от кумар или муха не може да се предава спин о.0

batkodoki
03-07-2007, 22:26
Предварително се извинявам, защото може вече такива теми да има много но ми е интересно вашето мнение..
1.Има ли вероятност от заразяване от СПИН при орален секс?
2.А каква е вероятността от заразяване на СПИН от кръвни тестове и кръводарителство?

Ако има и специалисти които посещават форума ще съм благодарен ако и те си кажат мнението :) мерси

по 1 - да, възможно е.

по 2 - да, възможно е.

HIV наистина се предава по полов, вертикален(майка-дете) и кръвен път. иначе казано всеки контакт със семенна течност, вагинално съдържимо, анален секрет, лимфна течност, кръв и кръвни продукти, които са заразени носи определен риск от зараза, като вероятностния % зависи от много и разнообразни фактори. но отговора е - ДА, не се изключва!
и това важи и за замърсени стоматологични инструменти, и за такива за пробиване на уши, вежди, пъпове и т.н... или татуировки, бръснарски инструменти, игли за медицински манипулации и т.н....

пишещия по-горе е прав: златното правило при всякакви манипулации нарушаващи целостта на кожата е да настоявате пред вас да се отвори нов, стерилен комплект за еднократна употреба при всяка манипулация. ако не го направят - просто си тръгнете, никой не може да ви спре!
напоследък с бума на хепатит "Б" е особено важно да следите дали стоматолога, който ви лекува пред вас развива нов стерилен комплект инструменти/сонда, огледало.../ и дали сменя борчето на машината с дезинфекцирано такова преди да започне ужасяващата ви процедура на изборване на кариозния дентин и препариране на кавитета когато лекувате зъбче.

krisi_obbin
03-07-2007, 22:46
ц ц ц
е то излиза чв ако си правим изследвания за спин пак не може да сме сигурни че в самия процес не се заразяваме с СПИМ(отново имам предвид иглите)
Всички казвате че съществуването на вируса не е повод за прекратяване на половия ни живот...е как да правим спокойно секс като излиза че и от оралния секс(при който е абсурдно присъствието на презерватив) е възможно да се заразим... парадокс

lost_girl_in_love
03-07-2007, 23:12
1.вероятноста да се заразиш сас СПИН е минимална.можеш да се заразиш ако момчето ти се изпразни в устата и е болно от спин а ти имаш някаква раничка в устата
2.има но е малко вероятно,защото вав всяка болница изследват кръвта

Fucking_Bitch
03-08-2007, 08:29
Има вероятност да се заразиш със спин при орален секс,защото в устната кухина почти винаги има ранички,но ако не гълташ е по малка вероятността,защото вирусът на спин се съдържа най-концентрирано в спермата.2.Вероятността при КРЪВОДАРИТЕЛСТВО Е НУЛЕВА,защото съвсем случайн ти точат кръвта,а не ти вливат.При кръвни тестове също няма вероятност,защото се използват спринцовки и игли за еднократна употреба,друга работа е съвестта на лекаря... :roll: :roll:

BloodSoul
03-08-2007, 14:39
СПИН (синдром на придобитата имунна недостатъчност) е болест наречена чумата на 20-ти век. Причинява се от вирус, който предизвиква шълна неспособност на имунната система да реагира с/у навлезли в организма бактерии и вируси. Заразяването става при полов контакт (орален секс, ако има някоя раничка в устата или на входа на влагалището, или на пениса), при използване на общи спринцовки при наркоманите, преливане на кръв от заразени с вируса. То може да се предаде от бъдещите майки на плода. Не само болните, но и вирусоносителите могат да предадат болестта. Когато се развие болестта, нивото на CD4 клетките и лимбоцитите се понижават и завършва със смърт.

ProstoAz
03-08-2007, 15:14
ц ц ц
е то излиза чв ако си правим изследвания за спин пак не може да сме сигурни че в самия процес не се заразяваме с СПИМ(отново имам предвид иглите)...

Мда...и аз един ден това си мислех. :lol: За това и не обичам да ми се взима кръв или да ми се бият разни ваксини и т.н., а когато все пак се налага държа да разопаковат иглата пред мен.
Та да ти кажа за тестовете за СПИН една приятелка е ходила наскоро и ми разказа, че всъщност те "боцва" една малка машинка, която се разопакова пред теб. :wink:

krisi_obbin
03-08-2007, 16:08
добре де ако имаш спин не намаляват ли левкоцитите ... аз така знам о.0