PDA

View Full Version : Защо хората копират други хора............



Тя
03-08-2007, 11:21
Някой може ли да ми даде точен отговор на тази въпрос....?????? :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013

positive
03-08-2007, 11:26
za6toto sa prekaleno bezli4ni

Cheesy
03-08-2007, 11:30
Хмм....зависи кво копират.Ти кво имаш в предвид?

peps_from_mars
03-08-2007, 11:41
защо ли??? ....ами за да се изфукат с успехите на другите,защото очевадно те нямат с какво тяхно да се "изфукат" ....мене най често ми копират никовете и напрао полудявам....че ся и цял профил са ми копирали в скайп....абе напрао ц правата лопата да ги претрепеш такива.... :smt012 :smt012 :smt012 :smt018 :smt018

machoka
03-08-2007, 12:06
Това да подражаваш на някой има и добри страни - зависи в какъв аспект го разгледаме.

Да се опитваш да приличаш на някой не винаги е лошо, въпросът в това да го правиш по свой собствен начин.

sladoled
03-08-2007, 12:22
Ами според това, което пише в книгите по психология, защото е свързано с по-малък разход на психическа енергия - не мислиш, прилагаш наготово. :-D И отчакваш същия резултат, както в случая който копираш.

пак Тя
03-08-2007, 12:30
Ми значи...цялата работа е...че и в даскало ме копират някой хора....а и както каза peps_from_mars някой път икове по скайп .....мн е гадно....случвало ми се 5-6 пъти ..ааа пък за външния вид....много момичета от даскало...първо ме оплюват и критикуват за външния ми вид.а след това те цъффат със същото..... :smt011 :smt011 :smt018 :smt018

Jamalska
03-08-2007, 12:37
http://73sou.org/viewtopic.php?t=3347&postdays=0&postorder=asc&start=0 хихи ако на някой му се чете по темата....само първото мнение мисля,че стига...аз съм МедЧайлд

rosskata
03-08-2007, 14:48
Човек цял живот копира- съзнателно или не.
КОпира родителите си когато е малък, учи се как да се държи в определени ситуации именно чрез подражание.
С дрехите е същото- когато нещо ти хареса, си го видял при друг човек- известна личност, филмов герой, някой в даскало...
Теб може да те дразни, че някой те копира, но и ти много пъти си копирала другите- съзнателно или не.
Просто човекът е стадно животно...
КОгато някой си намери стадо, започва да копира много от начините на поведение, обличане, отношение...
От това не губи собствената си идентичност- защото всеки си е уникален... Просто се нагажда към ситуацията и към околните...

ErinEverly
03-08-2007, 15:19
Това дали е хубаво да се копира или не е твърде относително. Естествено, ти говориш за повърхностните неща - прическа, облекло и т.н. Тва е тъпо да те копират. Но ако хората се стремят да развият качества като твоите... Мисля че от това няма какво да се оплакваш. Даже напротив - трябва да се чувстваш горда, че тези около теб те уважават, не заради външния ти вид, а заради това, което си.

koalka
03-08-2007, 16:33
За да приличат на тях.

OtherDimension
03-08-2007, 16:39
има една пънк група - Kill Your Idols , нека експлойтед ви каже ...

еми това е - почитай някого , стреми се да бъдеш като него , но в един момент го отречи и продължавай да се стремиш нагоре .. Тъй рече Заратустра :lol:

bungle
03-08-2007, 16:48
има една пънк група - Kill Your Idols , нека експлойтед ви каже ...

еми това е - почитай някого , стреми се да бъдеш като него , но в един момент го отречи и продължавай да се стремиш нагоре .. Тъй рече Заратустра :lol:

=D>

HardcorE_AFA
03-08-2007, 18:13
темата е прекалено тъпа

Адриано
03-09-2007, 13:01
Не е лошо да се копира, лошо е когато си приписваш чуждите заслуги. А за безличността - ами в моя клас най-безличните (и безразличните) са най-харесвани, защото тъй като ги забелязват малко не им забелязват и кусурите.

FiRe_LaDy
03-09-2007, 13:21
Mi spored men tezi,koito kopirat si nqmat spobstveno mnenie za sebe si.Ne znaet kakvo da pravqt,kak da se oblichat i kakvo da kazvat,za tova kopirat horata,koito si mislqt,che sa neshto poveche ot drugite i che taka shte rpevlekat vnimanie ... no vsyshnost tezi,koito kopirat si edni jalki syshtestva .... BYDI SEBE SI,IMA DOSTATYCHNO DRUGI HORA ....

malkoto^f
03-10-2007, 20:31
nqmat sobstveno mnenie ](*,)

FikyScHetOo
03-10-2007, 21:06
Да подражаваш на някой значи,че нямаш достатъчно собствени сили, за да успееш д апостигнеш каквото той е постигнал. Това може да е и положително и отрицателно. Ако подражаваш на родител - няма лошо! Това значи,че искаш да станеш нещо и ,че този койтои ти е привлякъл вниманието. Да копираш (кеото става по-често) е по-досадно и е немога да крия,че ме дразни. За жалост и в моя клас това го има на макс, едно момиче се страарае да е така. Да кажем момичето се казва Д.. Нейни реплики от сорта на:
"Я, дънки като на П., дай да влезем да си купя"
"Майка ми е зела колан и елече като на Т. ....(нейна приятелка казва->) ама нали тоя клан обикаляхме няколко часа докато си го земеш"
...се чуват доста често. Мисля,че е излишно да казвам,че гардеробчето и от скоро има черна риза (аз и едно др момиче си зехме преди 2-3 месеца, като се разбрахме да не ходим заедно с тях :-D ),че колана и е като на една приятелка, а блузките и са подобни... Но какво д акажа. Това момиче е толкова просто...примерчета за рова ще дам също:
"Париж е столицата на...а....ъ...Лондон!"
В морето има много видове риба като ..."ШАРАН!"
-Плевенските въвишения къде са? ... -Незнам(търсейки ги към Ахтопол)

Копирането е желанието на Някой да бъде друг, но това не става с плагиатство, а с много усилия. Иначе казано - подражавайте на някой като полагате усилия да стигнете на тяхното ниво,но не копирайте!!!

П.П. Джам...мн кофти е станало, а ако не беше пич да бяхте я пребили ;)

fulldelight
03-10-2007, 21:37
Е, човек винаги копира - от малък копираш езика, който говорят родителите ти, копираш това, което правят по филмите, копираш любимия си изпълнител...
Представи си, че слушаш много пъти една песен и я наизустяваш, нали? По същия начин като гледаш всички около теб как правят нещо, започваш и ти...неизбежно е :)

peps_from_mars
03-10-2007, 22:34
Е, човек винаги копира - от малък копираш езика, който говорят родителите ти, копираш това, което правят по филмите, копираш любимия си изпълнител...
Представи си, че слушаш много пъти една песен и я наизустяваш, нали? По същия начин като гледаш всички около теб как правят нещо, започваш и ти...неизбежно е :)

така е определно,но когато копирането е съзнателно и нарочно ннаправо побърква.... :smt013 :smt013 :smt013

evil_lady_in_black
03-11-2007, 06:27
темата е прекалено тъпа
да , но нека се изкажа ... :
хората копират защото са тесногръди и като не могат да намерят нещо яко копират от някой ... #-o също за такива хора може да се каже че нямат собствено мнение !

ThePainIsReaL
03-11-2007, 06:40
Много много по-лесно е да копираш , отколкото да мислиш сам . Да вземеш наготово и да кажеш , че е твое , че това си ти .. правиш го , защото те е страх да бъдеш себе си , защото не осъзнаваш , че най-ценното на този свят , е да бъдеш себе си . Мислиш си , че ще се изложиш , когато се покажеш пред другите в собствената си светлина и те е страх , че ще си отритнат от тях ..
Затова започва безразборното копиране - от едната фр дрехи, от другата прическа , от третата бижута мейби .
Имах няколко приятелки , които правеха така , и съм напълно наясно , че не им беше леко в живота.

03-11-2007, 07:40
защото другите гии кефят повече отколкото тях самите

sherry
03-11-2007, 09:28
Някои копират, защото нямат собствено мнение и са безинтересни. Можеш да копираш обаче някоя личност, която супер много ти харесва...

teenkopele
03-11-2007, 09:29
Някой може ли да ми даде точен отговор на тази въпрос....?????? :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013

...за да се правят на интересни и за да са в "крак с модата".

malka_sladuranka
03-11-2007, 09:56
Незнам защо, но знам, че мразя когато някой ме копира. Това си е кражба на личността и стила.. :smt013

Mooo6nooo
03-11-2007, 11:19
Тия глупости дето ги говорите са неверни. Нормално е да копираш и подръжаваш от другите. На мен лично би ми харесало, ако някой копира от мен. А пък когато никой не копира от теб, трябва да се замислиш. Значи нещо ти куца. След като виждаш нещо хубаво, защо да се мъчиш да измисляш нещо ново?

Според мен тия приказки с копирането са Тийнейджърска глупост. Някоя като се прави на много сърдита, че някое друго момиче я копира, не се сърди вдействителност. По-скоро и харесва това, но да се направиш на сърдит. Да изкараш другият, че е зле за дето те копира е по-куул.

۩۞&am
03-11-2007, 12:54
Аз ще копирам Mo6no.

Copy "Mo6no", paste "Mo6no"
ГОТОВО!

psycho_girl
03-11-2007, 13:55
:arrow:по-лесно е
:arrow:не е нужно да мислиш мн мн, например как да изглеждаш
Мo6nо съгласна съм
обачее ако се копираме постоянно ще станем еднакви и няма да е интересно

piska_
03-11-2007, 14:04
Тва е много тъпо, по-готино е да си естествен :wink:

techCandy
03-11-2007, 15:07
Не мога да разбера защо всички се мислите за толкова уникални. Човека
е социални животно, за щастие или не, всички съзнателно или несъзнателно се копираме един друг. Виждаш едно в някои и нещо друго в някой друг и си го правиш....Някой иска да ми каже, че носи само дрехи уникати, прическата му няма друг аналог, а начина му на изразяване е неповторим, Аре глупости си говорим са....Харесва ви или не, това е положението.

abstraction
03-11-2007, 15:22
защото в един момент комбинациите от различни начини на поведение, маниери, интерси, начини на обличане и тн. свършват и е нормално да има човек, които е като твеб по някой от тези показатели. Разбира се винаги ще се намери някой , който да каже че копираш.

Mooo6nooo
03-11-2007, 16:41
Мo6nо съгласна съм
обачее ако се копираме постоянно ще станем еднакви и няма да е интересно
Eм` да, ама хората имат различни вкусове. И копират от различните стилове.

maldini
03-12-2007, 07:27
За да се правят на интересни и да привличат вниманието на околните.

03-12-2007, 12:07
Ами харесването на чалгата не е ли копиране? Според мен да. Всички викнали: "Това е готина музика" (поне голяма част) и ти, хайде с тях, нали е по-лесно. Аз обаче една година слушах чалга активно (в къщи, на компютъра, мп3) и ми писна. Сега слушам само стара чалга активно и то рядко, а навън слушам пасивно - за купона. Не ме интересува кой какво мисли, и дали се вписвам в общото мнение! Да се впишеш във всичко е обезличаване и копиране.