PDA

View Full Version : 8 март е празник = комунизма нема да умре



OtherDimension
03-08-2007, 15:39
търчат ли хората по улицата .. 2 седмици не са минали - пак подаръци , цветя , бонбони , плащане на сметки в ресторанти.. А нима не знаят , че комунизма загина и с него празниците му ?

dobreSresan
03-08-2007, 15:49
Можеше и да спестиш тая тема
Ама явно искаш да четеш дълги обяснения, че не си прав и че нежния пол заслужава свой празник, което е така де

P.S. Честит празник на всички които се чувстват жени

Communist
03-08-2007, 15:51
търчат ли хората по улицата .. 2 седмици не са минали - пак подаръци , цветя , бонбони , плащане на сметки в ресторанти.. А нима не знаят , че комунизма загина и с него празниците му ?
Това е част от големия план, не си ли го разбрал още... 8)

JoeBanana
03-08-2007, 15:57
какъв комунизъм, бе, момче :mrgreen:
8 март е международен ден на жената
а, да и много мрънкаш :mrgreen:

OtherDimension
03-08-2007, 16:00
какъв комунизъм, бе, момче :mrgreen:
8 март е международен ден на жената
а, да и много мрънкаш :mrgreen:

предпочитам да си задавам въпроси , отколкото като офца да се съгласявам с всичко , което става

RoyTheReaper
03-08-2007, 16:01
Това не е комунистически празник :!:
(за разлика от 9 май :x )

OtherDimension
03-08-2007, 16:05
ех бе разбирачиии...

-> Започнал като политическо събитие, празника постепенно става част от културата на много страни (предимно Русия и страните от бившия Съветски блок)...

Демонстрациите на жените в Русия се смятат за първия етап на Руската революция от 1917. На 8 март 1917 работничките от Петроград излизат на демонстрация срещу глада, войната и царизма. След Oктомврийската революция в Русия, участничките във Втората международна конференция на жените-комунистки през 1920 в Москва също препоръчват Осми март за Международен ден на жената. През 1965 8 март е обявен официално като неработен ден и празник на жената в СССР. И днес денят е неработен в Русия и други страни от бившия Съветски съюз - Беларус, Молдова, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Украйна, както и в Македония и Монголия.

В България Осми март първоначално се отбелязва с беседи в тесен кръг на социалисти през 1911, през 1915 е първото публично честване. Като общобългарски празник Осми март започва да се празнува след 9 септември 1944. Отначало по предприятия, заводи, учреждения се правят събрания, на които се отчита приносът на жените в производството, културата, науката и обществения живот. След 1960 г. честването взема особено щироки размери и става любим празник на жените от всички възрасти, особено в държавните учереждения.

JoeBanana
03-08-2007, 16:07
ех бе разбирачиии...

-> Започнал като политическо събитие, празника постепенно става част от културата на много страни (предимно Русия и страните от бившия Съветски блок)...
това не го прави по-малко международен :mrgreen:

ТраЛаЛа`f
03-08-2007, 16:23
ти не си добре е :smt013 само се чудиш с кой и за кфо да се заядеш
б*хти тъпанара... :smt013

OtherDimension
03-08-2007, 16:27
ти не си добре е :smt013 само се чудиш с кой и за кфо да се заядеш
б*хти тъпанара... :smt013

как да не приема забележка от една .. тралала ?

bungle
03-08-2007, 16:34
Аз пък не съм съгласна с това, че е комунистически празник.

Дразни ме заради друго - ДИСКРИМИНАЦИЯ.
Щото сме дискриминирани, ето затова имаме някакъв тъп празник, на който мъжете ни подаряват китка и ни плащат кафето. Дееба.
Има ден на детето, на хомосексуалистите, на възрастните хора ( май в Японие беше.. )

Много тъжно. :x

koalka
03-08-2007, 16:39
Еми така е прието, а и празника е хубав.

SoulCrewHools
03-08-2007, 17:07
Приятно съм изненадан от темата :idea: Член за комунистическия празник :!:

BastardOfChrist
03-08-2007, 17:11
Това е деня на МАЙКАТА , също така празника е свят , защото е мой рожден ден :р
и моля избите си го , че е ден на ЖЕНАТА , това е деня на майката , jesus
Бънгле , като станеш възрастна и ти ще си имаш празник , ае нереви :smt005
И , дори да се водим по-общата , заблуда , че е ден на ЖЕНАТА , немога да приема за жена някоя пикла на 15,16,17 е.т.с , години която е убер-зле.
Period.

qwertyu
03-08-2007, 17:13
Еми така е прието, а и празника е хубав.

hubav e 6toto si jena :-D pita6 li ni nas deto samo pileeme pari -st.valentine - za6to jenite ne pravite podaruci za toq "praznik" a samo 4akate nqkoi na vas da dade?

Black_JAG_Bundy
03-08-2007, 17:15
Аз пък не съм съгласна с това, че е комунистически празник.

Дразни ме заради друго - ДИСКРИМИНАЦИЯ.
Щото сме дискриминирани, ето затова имаме някакъв тъп празник, на който мъжете ни подаряват китка и ни плащат кафето. Дееба.
Има ден на детето, на хомосексуалистите, на възрастните хора ( май в Японие беше.. )

Много тъжно. :x
Жено, я млък [-X

bulgarche
03-08-2007, 18:17
какъв комунизъм, бе, момче :mrgreen:
8 март е международен ден на жената
а, да и много мрънкаш :mrgreen:
Та в кои други жени се чества?

Това е деня на МАЙКАТА , също така празника е свят
и моля избите си го , че е ден на ЖЕНАТА , това е деня на майката , jesus
И , дори да се водим по-общата , заблуда , че е ден на ЖЕНАТА , немога да приема за жена някоя пикла на 15,16,17 е.т.с , години
Period.
Ти осъзнаваш ли к'ви ги дрънкаш?

И недейте мрънка че само тогава сме се били сещали за вас. Вие освен на Свети Валентин да ни подарите едни чорапи друго няма да се сетите. Ама ви празнуваме празника, ама 02.02 бил на педалите нали? Що 08.03 не е ден на лезбийките?

HardcorE_AFA
03-08-2007, 18:18
какъв комунизъм, бе, момче :mrgreen:
8 март е международен ден на жената
а, да и много мрънкаш :mrgreen:

предпочитам да си задавам въпроси , отколкото като офца да се съгласявам с всичко , което става
задавай си ама никой няма да ти отговори.Колкото и да мрънкаме или се питаме,трудно ще имаме шансът да получиме отговор.Защото колко и да не ни се иска обшеството е разделено на управляващи и управлявани :( и никой няма да ни зачете думите

затова е хубаво да си мрункаш ако си имаш и нерви

BastardOfChrist
03-08-2007, 20:13
Не ...
пречи ли ти мнението ми?
дразни ли те?
това ме радва , сабирам още сила , нали съм dark lord of da' sith

BastardOfChrist
03-08-2007, 20:17
Всъщност да , празник на жената е като се замисля
на 8ми март , 1912 ако не се лъжа се създава първото женско движение за борба за равни права за жени и мъже...
гледам , сегашния 8ми март няма нищо общо с това , което трябва да бъде?

rosskata
03-09-2007, 00:37
Всеки празник е хубав и трябва да се празнува...
Японците как празнуват КОледа- през оная работа им е за тва кой се е родил- те не са християни... Но оценяват , че това е един хубав семеен празник...

Същото е и с осми март...
Никой не ви задължава да го празнувате.
Мен ме кефи, пък ако ще да е комунистически, какво значение има??

HopeLesss
03-09-2007, 11:46
търчат ли хората по улицата .. 2 седмици не са минали - пак подаръци , цветя , бонбони , плащане на сметки в ресторанти.. А нима не знаят , че комунизма загина и с него празниците му ?

Между другото, това го научих вчера, когато отидох на курс по история и учителя ми каза: "Аз комунистически празници не зачитам, така че няма да ти честитя празника" :roll:

dobreSresan
03-09-2007, 12:00
i ti ne mu li izvadi okoto s nqkoi stryk cvete

HopeLesss
03-09-2007, 12:30
i ti ne mu li izvadi okoto s nqkoi stryk cvete

Хах, малко трудно щеше да ми е... той е с поне 20 см над мен и 50 кила отгоре :lol:

krem4et0
03-09-2007, 13:18
Еми така е прието, а и празника е хубав.

hubav e 6toto si jena :-D pita6 li ni nas deto samo pileeme pari -st.valentine - za6to jenite ne pravite podaruci za toq "praznik" a samo 4akate nqkoi na vas da dade?
Че аз на св. Валентин купих подарък на гаджето си и той беше по-скъп от този, който получих. И от тук следва-защо празнуваме св. Валентин като е католишки празник, а в България официалната религия е православно християнство?
Който иска да си празнува. Празникът е на жената, а не на майката. сега, друг е въпроса, че жената ставала жена, когато роди, ама аз не го мисля точно така. Празникът си е хубав, защоо е позитивен и не навява мисли за война, смърт илие унижожения. А вие дето не го зачитате сте стиснати мухльовци, на които им свиди да купят по 1 цвете(дори не е нужно да го купуват-може и да го откъснат) на жените, които са ви носили в утробата си 9 месеца, родили са ви, отгледали са ви и са ви дали образование!