PDA

View Full Version : Чуждестранни съдии- за или против?



teenkopele
03-08-2007, 16:40
В последно време много се заговори за викането на чуждестранни судии за отделни мачове от първенството. Какво е мнението ви по въпроса?
Чувам, че БФС пускат млади и все още неопитни български съдии, което е главната причинта за много допускани грешки. Но това причина ли е да се викат чуждестранни? Ако те свирят мачовете, как нашите ще добият нужния опит?

03-08-2007, 16:41
Еми тия в България ,като са корумпирани и некадърни трябва да се викат чуждестранни съдии...

teenkopele
03-08-2007, 16:44
Еми тия в България ,като са корумпирани и некадърни трябва да се викат чуждестранни съдии...

Нали знаеш, че парите за чуждестранните съдии ще бъдат давани от клубът, който иска даден мач да бъде свирен от такъв. Това няма ли малко или много да породи някакво пристрастие, да го наречем, в съдията?

Ако не се даде шанс на младите български съдии, няма да има как да се развият.

03-08-2007, 17:44
Еми тия в България ,като са корумпирани и некадърни трябва да се викат чуждестранни съдии...

Нали знаеш, че парите за чуждестранните съдии ще бъдат давани от клубът, който иска даден мач да бъде свирен от такъв. Това няма ли малко или много да породи някакво пристрастие, да го наречем, в съдията?

Ако не се даде шанс на младите българкси съдии, няма да има как да се развият.

Еми само да не са мишки ,като тоя дето свири цС*ка-Черно море

maldini
03-08-2007, 20:42
Определено в дерби мачовете трябва да свирят чуждестранни съдии.

Mooo6nooo
03-08-2007, 20:45
За най-важните мачове от шампионата, които може да решат титлата или местата за купата на уефа трябва да са чужди. Български съдии да се пускат на мачовете без значение.

teenkopele
03-08-2007, 22:32
За най-важните мачове от шампионата, които може да решат титлата или местата за купата на уефа трябва да са чужди. Български съдии да се пускат на мачовете без значение.

Не съм съгласен с теб.
Хубаво, ще викнат чуждестранен съдия, но каква е гаранцията, че той ще свири по-добре от един български?
Според мен, на чуждестранните съдии трябва да им плаща БФС, а не клубовете.
Въобще как ще се развият младите български съдии, след като биват пренебрегвани, заради чуждестранните им колеги? :-k

XePouH`
03-09-2007, 06:26
За

teenkopele
03-09-2007, 07:29
За

Защо?

GLeZoRanA
03-09-2007, 09:26
Еми тия в България ,като са корумпирани и некадърни трябва да се викат чуждестранни съдии...Веднъж да съм съгласна с тебе..

m0rb1d
03-13-2007, 08:55
Твърдо за
ще дам един пример
мача Черноморец (Бургас) - Левски (София)
знам че има много левскари тука,но ако не беше Ристосков, Левски бяха пътници....
отмени гол щото имало засада...5 жълти картона за Играчи на Черноморец, тези картони бяха за глупави фалчета, даже някои дори не съществуваха, бях пряк наблюдател на мача...Левски имаха много повече и много груби фалове а само 2 жълти картона.Страничния съдия който дигна флага за засада го целихме с бутилки...

03-13-2007, 14:27
Твърдо за
ще дам един пример
мача Черноморец (Бургас) - Левски (София)
знам че има много левскари тука,но ако не беше Ристосков, Левски бяха пътници....
отмени гол щото имало засада...5 жълти картона за Играчи на Черноморец, тези картони бяха за глупави фалчета, даже някои дори не съществуваха, бях пряк наблюдател на мача...Левски имаха много повече и много груби фалове а само 2 жълти картона.Страничния съдия който дигна флага за засада го целихме с бутилки...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [-o<

teenkopele
03-14-2007, 07:48
...Но след като нямаме истински футболни съдий ни остава само варянтът да свирят чуждестранни съдий!!!

Как очакваш да има, след като на младите съдии не им се дава шанс да се развият до нужното ниво? :-k

Fena
03-14-2007, 11:40
...Но след като нямаме истински футболни съдий ни остава само варянтът да свирят чуждестранни съдий!!!

Как очакваш да има, след като на младите съдии не им се дава шанс да се развият до нужното ниво? :-k

Чакай малко, това да не ти е занаят? Какво значи да се развият? Съдията или може да свири или не може да свири...

niki000
03-14-2007, 12:03
Твърдо за
ще дам един пример
мача Черноморец (Бургас) - Левски (София)
знам че има много левскари тука,но ако не беше Ристосков, Левски бяха пътници....
отмени гол щото имало засада...5 жълти картона за Играчи на Черноморец, тези картони бяха за глупави фалчета, даже някои дори не съществуваха, бях пряк наблюдател на мача...Левски имаха много повече и много груби фалове а само 2 жълти картона.Страничния съдия който дигна флага за засада го целихме с бутилки...

ouuu boje [-o< ... fani se grumni s NOj be

teenkopele
03-15-2007, 05:18
Твърдо за
ще дам един пример
мача Черноморец (Бургас) - Левски (София)
знам че има много левскари тука,но ако не беше Ристосков, Левски бяха пътници....
отмени гол щото имало засада...5 жълти картона за Играчи на Черноморец, тези картони бяха за глупави фалчета, даже някои дори не съществуваха, бях пряк наблюдател на мача...Левски имаха много повече и много груби фалове а само 2 жълти картона.Страничния съдия който дигна флага за засада го целихме с бутилки...

ouuu boje [-o< ... fani se grumni s NOj be

Спри да спамиш!

caRamelO_cHicA
09-12-2007, 07:20
За.