PDA

View Full Version : Сателитни телефони???



Master_а
03-08-2007, 23:19
Някой може ли да ми помогне за сателитен телефон?Къде се продава и колко струва горе доло?Пускам тук темата защото е най посещаваният раздел на форума и се надявам някой да ми помогне.Бих искал да си купя такъв ако е на някаква нормална цена.Все пак е нещо уникално и доколкото знам е много хубаво като мобилна комуникация.Помогнете моля с съвет,или каквото знаете.

Моderated by Aleandra
т. 1 от Правилника!

Master_а
03-08-2007, 23:28
Дайте някакво инфо моля ви :)

Mr_StZ
03-08-2007, 23:31
Абе ти Секс знаеш ли кво значи!!! Кво общо има тва с секс има си други места дето да си постнеш!

Master_а
03-08-2007, 23:34
Споко ве знам ко занчи секс даже до преди 2 часа съм правил секс но моля за инфо по темата-помогни ако имаш някво инфо квото и да е :)

Mr_StZ
03-08-2007, 23:37
Големите куфари с насочваща се антена са за системи използващи геостационарни спътници, като Инмарсат (Турая мисля че също е геостационарна). Оборудване колкото две дипломатически куфарчета предлагат гласова връзка и предаване на данни до 64kbps.
Инмарсат имат също и системи с ненасочени антени за автомобили. Ако сте се заглеждали върху кабините на ТИР-овете на Вили Бец има Инмарсат антена - прилича на спескано кълбо с размер на тенджера. Този вариант предлага скорост от 1200kbps - email, факс, съобщения и телеметрия. Ето

Master-a
03-08-2007, 23:45
много благодаря за помоща-а можеш ли да кажеш някаква цена аз поне знам че има и някакви джобни модели дето не са като куфари.Питам защото баща ми се прибира скоро от чужбина и ще имам сигурно повечко пари и мисля да си купя един такъв телефон-сигурно ще е много яко да имам такова нещо :D

Mr_StZ
03-08-2007, 23:48
Нямам напредстава!

03-09-2007, 00:03
ХА-ХА-ХА :lol: Абе дребен що си мислиш че можеш да си купиш сателитен телефон?Аз сам на 20 години и съм виждал такова нещо един път при един колега на братовчед ми когато дойде от чужбина.Я направи малко справка че една минута от gsm или домашен тел.към този телефон струва между 15 до 18 лева мислиш ли че ще можеш да си плашащ сметките?Това не са телефони с камерки и други подобни екстри дето носят всички в джоба.Ти виждал ли си някой с такъв телефон да кажем в бара или по улицата?Това не е телефон за градски плъх който седи постоянно в града и ходи на диско,до кварталното барче ,на училище и обратно-направи малко справка за какво се ползва и тогава питай и кой го ползва.Това е система за комуникация при бедствия и природни катастрофи.
INMARSAT-International Maritime And Satellite Asifs Organization Telemetricks
С здраве от мен към всички почитатели на мобилните телефони.

SiMiLi_
03-09-2007, 00:05
!temata ti ne e za tuk! :smt014

Master_а
03-09-2007, 00:13
И все пак никой ли няма да даде поне едно линк-че или да каже някаква цена колко струва или поне сайт където има малко инфо за тези телефони.помогнете на един свой връстник на 17 съм и се интересувам много наскоро научих за тези телефони :) :)

Master_а
03-09-2007, 01:16
Mr_StZ-дай малко инфо моля по темата,сайт,линк нещо-помогни моля те-явно само ти имаш идея за какво става дума-наистина се интересувам много :idea:

Mr_StZ
03-09-2007, 04:41
Есе с практическа насоченост за фиксираните и мобилните телефони в Австралия - как са организирани като система и как да се сдобием и ние с такива, както и какво да ги правим после.

Едно време имаше едни хумористични изпълнения, в едно от които нашенец разправя за Париж и почва така: "Париж е голем град; има много транспорт".
Та, и в Австралия е така - голяма държава, в която има много транспорт. И комуникации.
Подобно на България от социалистическо време (изненада!), в Австралия сравнително доскоро комуникациите са били монопол на една 100% държавна фирма. Монополът окончателно отпада във всичките си форми едва през 2000 г. Няма да се спирам на историята (основно защото не я знам), а ще разкажа накратко каква е ситуацията сега и какво трябва да знаят новодошлите в страната.
Най-голямата комуникационна компания е Teltsra - бившият държавен монопол. Сега фирмата е частично раздържавена, което се е случило чрез продаване на акции на фондовата борса. Акциите са изкупени предимно от частни лица - австралийски пенсионери и т.н., с патриотични мотиви, и сега Telstra минава за "народна фирма". На тази основа има много голяма лоялност към нея - страшно много хора са акционери и не искат да ползват други оператори, за да не подбиват "нашата фирма".
Telstra има огромна мрежа от фиксирани телефони - на практика почти всички такива в страната. Има и мрежа за мобилни телефони, сателитни телефони, улични телефони, dial-up интернет (интернет доставикът им се нарича BigPond), кабелна мрежа за високоскоростен интернет (по нея върви и кабелната телевизия на FoxTel), ADSL интернет, ISDN, оптични и сателитни връзки до Сингапур и САЩ и т.н. - накратко, предлага всичко за което можете да се сетите в областта на комуникациите. Напоследък се разраства страшно, явно падането на монопола не е притеснило фирмата и тя вместо да се свие е открила дъщерни фирми в десетина страни, като Англия, Хонг Конг и т.н.
Втората по значимост фирма е Optus. Тя е подразделение на английската едноименна фирма, но продаде голяма част от акциите си на SingTel и сега в Австралия има репутацията на "оная сингапурската фирма".
Optus също е много напред с материала - освен Telstra те са единствените, които имат собствена мрежа за фиксирани телефони. Тази мрежа е базирана на кабелите за кабелната им телевизия и интернет. Optus ползва една "странна" технология, при която прекарва по домовете на хората само един кабел. Той е хибриден и по него тече както кабелен интернет и телевизия (телевизията също е Optus), така и има чифтове за обикновен телефон. Имат и доста голяма мрежа за мобилни телефони, огромен доставчик на интернет са, имат собствени оптични кабели из цялата страна и до Сингапур, а наскоро изстреляха и собствен спътник.
Освен тези "основни играчи", единствената друга фирма с нещо "реално" е VodaFone - подразделение на едноименната английска фирма. VodaFone притежава третата "реална" мрежа мобилни телефони в страната.
В страната съществуват и един куп "виртуални" оператори от рода на AAPT, Virgin, Orange и т.н., които нямат собствени мрежи, а ползват мрежите на някой от горните три оператора. Ако се абонирате за тях, реално ще ползвате услуга на друга фирма, а разликата е само в това че плащате сметката си на друго място и евентуално ползвате друга тарифа. Тъй като обаче те препродават услугата, няма как тя да е на по-ниски цени, така че не очаквайте да спестите някакви пари. Отвреме навреме може да ви се обаждат по телефона или да ви навестяват вкъщи рекламни агенти на тези оператори, за да ви навиват да превключите на тяхната мрежа. Направете си добре сметката, но по принцип няма далавера от такава постъпка.

Е добре де, как всъщност стои въпроса с пускането на телефон? - ще попитате.
Информация за това ще ви дадат от агенцията за недвижими имоти, която ви е дала под наем квартирата. Обикновено дават някакви брошурки, или по един-два напечатани листа с основни контакти - телефон, ток, газ, ремонти и други от този род. Понякога агенциите играят комбина с някой оператор и ви предлагат услуга - те да ви включат всичките "services". По този начин ви спестяват няколко обаждания, но пък ви вързват към конкретен оператор, така че нямате нужда от подобна услуга. Можете съвсем лесно да се оправите и сами.
Как се пуска домашен телефон? С едно обаждане...
Telstra има "къси" телефонни номера - от рода на 13 2200 - които се набират от цялата страна на цената на един градски разговор. Проверете кой е конкретния номер за включване и се обадете. Става и от уличен автомат, срещу 40 цента. Накратко случая е следния - казвате на операторката, че искате телефон, тя ви пита за име и адрес и веднага ви издиктува новия ви номер. Номерът се активира обикновено след 2-3 часа и... ами това е всичко. По някое време (след месец-два) идва първата сметка, която съдържа и яка такса за включване (към $180), но това е неизбежно. Имайте предвид също, че нормалната практика в Австралия е хората да нямат собствени телефонни апарати, а да взимат под наем от оператора - срещу $2 на месец. Като имате предвид, че за $20 можете да си купите някой евтин китайски телефон, няма смисъл да наемате от Telstra, така че им кажете че не искате. Също така, може предварително да си вземете някоя брошурка от някой техен магазин и да разгледате тарифите, та да сте подготвени като ви питат кой тарифен план избирате.
Optus също прекарват домашни телефони, но действат малко по-бавно ако досега в къщата ви не е имало техен кабел (което е по-честия случай) и трябва да идват, за да прекарат кабели. Telstra няма този проблем, защото техните кабели са абсолютно навсякъде - вече прекарани, и само искат активиране. Освен това, Optus има ограничено покритие - около половината от кварталите на големите градове, а има и една странна политика да не прекарва кабели в блокове и "multiple-dwelling units" - "сгради с много жилища" ("много" е синоним на три или повече). Ако живеете на място с повече от два апартамента в една сграда - забравете за Optus.
Когато след време тръгнете да се местите - пак се обаждате на оператора, давате им новия адрес, казвате на коя дата искате да ви преместят телефона, и това е. Ако се местите някъде в същия район, обикновено ви запазват и същия номер, само го местят на новия адрес. Не казвайте, че искате да ви се закрие услугата! Това е различно от местене. Местенето струва $55, запазва ви абонатния номер и в много случаи - и номера на телефона, и в общи линии - създава по-малко грижи.
Всички домашни телефони в Австралия са цифрови, с тонално избиране. Градските разговори обаче се отчитат на принципа на аналоговите в България - разговорът все си струва 22 цента (или колкото ви е там по плана) независимо колко е дълъг. За да няма злоупотреби с dial-up интернета и хората да стоят постоянно включени (тъй като повечето доставчици имат планове с "неограничено време"), продължителността на разговора има лимит - 72 часа... След 72 часа те "ритва" и трябва да набираш пак. Качеството е желязно, аз бях на diap-up интернет 6-7 месеца и връзката ми не разпадна нито веднъж (освен един път, когато сам ритнах кабела без да искам...).
Междуградските разговори излизат скъпички. Наричат се STD (съкращение, което всички ползват, но никой вече не помни какво значи). Внимавайте като въртите дали разговора ви е местен или не! Telstra има една особеност - няма "градски кодове" на номерата. Или по-точно има, но са само 5-6. Примерно целия щат Queensland започва с 07, а с 02 почват всички номера в NSW и ACT. Това значи, че по кода не можете да разберете дали някой е във вашия град/район или не е. Отворете Yellow Pages (трябва да имате безплатно копие в квартирата), на първите страници има изредени сума номера за услуги. Един от тях е за подобни справки - можете да дадете два номера, и ви се казва на каква тарифа се говори между тях.
Друга особеност на Австралия е така наречения "pre-selection", както и "mobile number portability". Това е резултат от де-монополизацията. Като са решили да се де-монополизират, та са го направили тотално...
За какво става дума? Всеки оператор по принцип извършва няколко вида услуги - локални разговори, междуградски, към мобилни и международни. Можете да направите така, че да ползвате за една услуга един оператор, а за друга - друг. Това може да става разговор за разговор - вдигате слушалката и преди да наберете номера, набирате четири-цифрен "selection code", с който избирате кой оператор да ви таксува за следващия разговор. После си набирате номера и говорите. Сметката ви идва от съответния оператор в края на месеца (да, ще ви пратят сметка и само за един разговор). Първия път, когато опитате да минете през даден оператор, няма да ви свържат веднага а отсреща ще вдигне човек и ще ви пита дали искате да им станете клиент. Трябва да се съгласите, ако искате да ползвате услугата.
Между другото, имайте предвид че в Австралия един подобен телефонен разговор с "customer service" на компания е равносилен на писмен договор. Същия е случая и с основния абонамент - ако забелязахте в описанието на пускане на нов телефон по-горе, явлението "писмен договор" не се споменава никъде.
Това ползване на друг оператор може да става и по подразбиране - примерно за всичките ви международни разговори, без да набирате специалния код. За да стане така, пак трябва да им се обадите и да кажете че искате да сте "pre-selected" с тях. Тогава още с набирането на 00 системата ви прекарва през тяхната мрежа, а не през тази на Telstra.
Другото чудо на де-монополизацията е пренасянето на телефонните номера. По закон телефонните номера не са собственост на операторите, те само ги ползват. Когато решите да минете на друга мрежа, вашият оператор е длъжен (и това не е пожелателно - това е закон!) да ви "пусне" със сегашния ви номер, включително с кода. С други думи - минавате на друг доставчик, но при вас нищо не се променя. Жицата в къщата е същата, номерът ви си остава абсолютно същия, просто почвате да си получавате сметката от друга фирма. Това пак става с едно обаждане на съответния оператор (новия - към който искате да минете), и те уреждат формалностите, вкл. и прекратяването на договора ви с предишната компания. Както и с всичко друго, едно петминутно обаждане урежда всичко (има технологично време от две седмици до самото превключване, но нямате никаква разправия). Това важи и за мобилните телефони. Не знам как са го направили технически, но наистина ви запазват номера заедно с кода - примерно ако 0419 хххххх е мобилен номер на Telstra (0419 е техен префикс), то можете с него да минете на Optus и номера ви си остава пак 0419 хххххх. Имайте предвид обаче, че това важи само за телефоните на договор - ако сте "pre-paid" не става. Освен това, ако имате договор с една мрежа и той още не е изтекъл (от типа договор - ние ти даваме безплатна слушалка и евтини разговори, а ти две години стоиш наш клиент), то другата мрежа няма да ви позволи да се прехвърлите. Договорите трябва да се спазват, така че ще ви кажат да си изпълните договора със сегашния ви доставчик и чак после да се обадите за прехвърляне.
И накрая - накратко за мобилните телефони. Първо - една пак чисто австралийска особеност. На територията на примерно 95% от страната не работят - няма покритие. Ако ходите на къра, трябва ви сателитен телефон или мощна радиостанция. На петте процента територия с покритие обаче живее 95% от населението, така че това едва ли и ще го забележите. Казвам го само за да не се чудите защо като се качите на колата и тръгнете на някъде, след час-два ще ви изчезне покритието на мобилния телефон. Както и радио програмите и сигнала на телевизията, между другото...
Иначе са една от най-"мобифонизираните" нации в света - 19 милиона население има над 12 милиона телефона (по данни от юли 2002).
При мобилните телефони избора е предимно между Telstra и Optus. Vodafone и Virgin Mobile зарибяват с разни тарикатски оферти, но са с по-слабо покритие и по принцип са с порядъци по-малки от основните два оператора. Една нова услуга в Австралия е "national roaming" - ако си примерно клиент на Vodafone и идеш на място, където само Telstra има покритие - телефона ти се прехвърля автоматично на тяхната мрежа и не губиш връзка.
Как се взима мобилен телефон? По-трудно от домашен... Тук вече има писмена документация, показване на документи за самоличност и прочие формалности (с паспорт става, ако е в комбинация с нещо друго - кредитна карта, Medicare, шофьорска книжка). Като новопристигнал, никой няма да ви даде телефон на договор - за това се иска кредитна история, каквато явно нямате. Така че няма да можете да минете "credit check", не можете да покажете писма от работодател... накратко - няма смисъл да опитвате. Най-добре направо си вземете "pre-paid" телефон. Продават ги на всяка крачка - магазини на операторите, магазини за телефони, даже и в супермаркетите. За да се абонирате и за pre-paid пак ви трябва документ за самоличност. Апаратите струват към $80-120, като в цената влиза SIM карта с кредит за $25 разговори. Като изтече - купувате карта за дозареждане.
Някой ден когато можете да минете "credit check" (примерно - имате вече работа от поне три месеца, постоянен адрес и други неща, които ще убедят оператора че сте хубав човек и е много вероятно да си плащате сметките), можете да идете да преминете към post-paid услуга (с договор). Лошият момент е, че всички третират pre-paid телефоните едва ли не като нещо за еднократна употреба, и на мен примерно Optus не поискаха да ми прехвърлят pre-paid номера към post-paid, а направо ми дадоха нов номер. Е, дадоха ми и една готина слушалка безплатно, така че преживях неудобството... Но се пригответе да прежалите досегашния си номер.
Момента с избора на тарифа е доста сложен - зависи от това колко говорите, с кого говорите, по кое време говорите, колко SMS-и пращате и т.н., така че тук никой не може да ви помогне - четете документацията (едни километрични брошури с маса цифри в тях за различните тарифни планове) и се оправяйте.
Сметките пристигат или месечно, или на тримесечие (по ваш избор, за домашните телефони по подразбиране е на тримесечие), като всяка сметка съдържа и пълно извлечение за всичките ви разговори - кога, с кого, колко време, на каква тарифа, за каква сума. Така че ако говорите често с любовницата, гледайте жена ви да не види сметката за телефона.
Плащайте си сметките навреме, иначе си вредите на кредитния рейтинг. Недай боже пък да оставите някоя сметка съвсем неплатена... Фирмите са доста търпеливи и няма да ви отрежат телефона скоро, но всяка сметка в Австралия рано или късно се плаща - няма начин да се скатаете, така че плащайте навреме.
Явление "плащане на каса" няма - те нямат каси. Изобщо. Даже и адрес нямат. Става с чек по пощата (сметката ви идва с един плик, който можете да го използватв втори път и с него да им върнете чека - безплатно за вас, не слагате марка), или с direct debit, или с кредитна карта, или с BPay по телефона, или на специалните машини за плащане на сметки в супермаркетите (едни такива лилави, ще ги забележите), или в краен случай на гише в някоя поща. На гърба на сметката са описани всичките начини. Така че - no worries.