PDA

View Full Version : въпрос за халюцигените :)



opaopa
03-09-2007, 01:25
http://boginqta.hit.bg/halucinogeni.html
прочетох това (не само това, много книги съм чел, за индианци и т.н., попринцип много се бях запалил това го давам за тези които не разбират) ипрецених че съм `психонавт`

Първия ми въпрос е следния: единственото, което ме изплаши е следното
Цитат:
Лошото пътуване може да се случи и на най-опитния и подготвен психонавт, но е почти неизбежно, ако човек е нервен, напрегнат, намира се в неуютна обстановка, или има предразположеност към психози; в последния случай приемането на халюциноген може да извади наяве скрито психично заболяване

попринцип мога да избегна нервността, напрегнатостта и да си създам уютна ситуация... но по другите въпроси... смятам, че ИМАМ психично заболяване (Биполярно афективно растройство) и мисля че това ще повлияе лошо на `Пътуването` ми... освен това ако някой ми обясни какво означава ПСИХОЗА ще съм му много благодарен... иначе смятате ли, че едно такова пътуване и `откъсване` от реалността ще ме докара до лудницата? има лри начин да го избегна (един приятел е в лудницата заради халюциногенни гъби...) аз знам че съм слаб човех, че бих се поддал, че може и да не мога да `се върна` но... просто любопитството и желанието за знание са по големи, затова ако някой може да ми каже как да избегна вероятното `ПОЛУДЯВАНЕ` след LSD, гъби или пейот, някой който е пробвал, ще се радвам да ми помогне...

Втория ми въпрос е за това, че трябва да си намеря ВОДАЧ, човек който е минал през това и знае как да се направи по безопасен начин, човек, който ако се наложи да ме върне към реалността ще го направи и по важното - знае как да го направи... има ли такива хора в България? познавате ли? смятате ли че мога да се справя и сам...?

Третия въпрос:

http://peyote.com/gardening-pictures/peyote.jpg
Дали в специалните магазини за цветя се продава този кактус - пейот (Lophophora williamsii)? Трябва ми точно този заради Мескалинът, НЯКАЙ знае ли от къде мога да си го намеря в саксия?

за LSD няма да питам, макар че и него не знам от къде да го намеря...

http://www.poisoncentre.be/images/Mushroom/psilocybe_semilanceata_1.jpg
а относно гъбката Psilocybe semilanceata, която расте в планините, дали я има на пазара, как мога че някой няма да ме излъже, от къде ги намирате бе хора


айде стига толкова че много писах, надявам се да ми помогнете, благодаря

opaopa
03-09-2007, 12:37
ex qvno dneshnata mladej ne se interesuva ot teq neshta - MASHINI!!

Tryptamine
03-09-2007, 15:59
Мнението е написано с цел да мога да си пусна линкове в следващия пост, защото потребител с 0 поста не може да пуска линкове... Моля модераторите в крайна сметка да го бастисат, за да не пречи и загрозява гледката.

Tryptamine
03-09-2007, 16:00
Сайта, на който си попаднал е доста непълен и има някои неточности. Преди да навлезеш в света на ентеогените ти предлагам да прочетеш повечко неща, за да знаеш за какво сиреч иде реч, за да не си напълно неподготвен, а ти че ще си неподготвен това е просто задължително. Нормален модерен младеж, колкото и да е чел трудно би могъл да има представа с какво ще се сблъска. Да кажем в крайна сметка ще си готов на едно 10%, което в крайна сметка е по-добре от нула. Като за добиване на понятие ще изброя няколко сайта, където ще можеш да прочетеш това онова:
http://www.entheogen-bg.org
http://www.erowid.org/
http://www.lycaeum.org/
http://www.shroomery.org/

1. Не съм запознат с Биполярното афективно растройство (не съм лекар или психолог), но метнах един два погледа по нета... И попаднах на това
http://www.puls.bg/cat/81/bipolqrno_afektivno_razstroistvo_issue_317.html”
Та искам да хвърлиш един поглед и да кажеш дали наистина проявяваш такива симптоми, защото ако си в твоята тийнейжърска възраст честата промяна на настроенията е нормална и абсолютно в реда на нещата, и няма нищо общо с гореспоменатото от теб психическо заболяване... А да и ако нямаш 17-18 години не ти препоръчвам да взимаш каквито е да са ентеогени... Просто преди това човек все още не се е осъзнал като хората и лично смятам, че тази възраст е минималната за започване на използване на подобни субстанции. Но като цяло възрастта не е от значение, на някои хора не бих препоръчал да взимаш такива вещества, ако ще да са и на 40+... Но все пак ако попадаш в гореспомената група изчакай колкото е нужно, защото иначе може да си мнооого разочарован, уплашен, разтроен и така нататъка все неприятни състояние. Това е просто доброжелатен съвет...

какво означава ПСИХОЗА
ПСИХОЗА - сериозно умствено разстройство, изразяващо се в нарушаване на способността за взаимодействие с околната среда и другите хора; нейни симптоми са нарушената способност за мислене, съждение, интерпретация на действителността, общуване, самоконтрол; може да бъде причинена от болест, старост, отравяне или влиянието на психомиметици.

иначе смятате ли, че едно такова пътуване и `откъсване` от реалността ще ме докара до лудницата?
Като цяло не смятам, че такова приживяване би те довело до лудницата... Би ти изменило ценосттите, погледа към света, би ти представило нещата като нещо коренно различно от това, което свикнал да са... Но за лудница... Въпроса тука е много по-сериозен и включва дълги и широки философски разсъждения за лудостта... Дали тя не е нещо добро? Дали лудите са луди или просто различни от общоприетото? А как да знаем, че общоприетото е нормалното? И така нататъка... Мога да напиша хиляди такива въпроси... Но в крайна сметка никога няма гаранция, че ти няма да кривнеш от пътя считан за нормален от ”масата”, но дали грешката е в теб или във всичко останали... Не мога да отговоря.

2. Не съм запознат с такива Водачи, но това не значи, че няма в България... А за това дали ще се справиш сам... Вероятността е голяма. Повечето хора са минали по този път сами. Много са се отказали след първия опит, други за продължили... Лично за мен смятам, че съм се справил добре. Преживяванията ме промениха, но мога да твърдя че станах един по-добър човек от преди това... Важно е преди да навлезеш в ”онзи” свят да се чувстваш готов за това. Да нямаш съмнения и скрити страхове, защото е много вероятно те излязат наяве и да се превърнат в нещо ужасяващо... Но от друга страна едно такова преживяване може да даде много повече от какъвто и да е ”престой в рая”. Също препоръчвам да имаш цел на трипа, а не безразборно да тестваш това и онова, защото някой ти е казал онова и това... Но всеки новобранец и повече нетърпелив и любопитен, отколкото готов :)

3. Във много кактуси има мескалин и други психоактивни субстанции. Точно пейот ще ти е трудно да намериш. Като цяло кактусите не са толкова често срещани. Най-бързия за отглеждане (и в същото време с достатъчно активни вещества) е San Pedro (Echinopsis pachanoi, syn. Trichocereus pachanoi)...
http://en.wikipedia.org/wiki/San_Pedro_cactus
А иначе в саксия... Ако си намериш някой гроуър... Или да си поръчаш по Интернет семена или готови растения... Но трябва да ти е ясно, че за да натрупа един кактус достатъчно активни вещества понякога са нужни години... Друг вариант е да си купиш направо изрязък (cutting) от кактус...

4. Psilocybe semilanceata - ми може би някой гаден печалбар да продава... Разбира се повечето дето продават точно този вид от род Psilocybe са някви безмозъчни пишман гъбари, които берат сичко де прилича на гореспоменатата гъба и после продават... Само неналичието на отровен двойник дося е спасило много хора от качествено натравяне. Повечето продавани гъби, обаче идват от домашни култиватори и най-често са разновидности на Psilocybe Cubensis... Те са сравнително лесни за отглеждане (в сравнение с други) и намирането на спори за тях не е толкова трудно (спорите са легални). А как да разбереш дали няма да те излъжат... Огледай по нета снимки на сушени гъби (защото пресни надали ще тръгнат да ти продават) и после сравнявай, но като цяло това не е никаква гаранция :)

Извинявам се за кофти линковете, ама тоз форум нещо прави глупости...[/url]

03-09-2007, 16:36
Щом си имаш "биполярно афективно разстройство" по добре не пробвай халюциногени.(поне аз не бих ти дал) защото не се знае как могат да ти подействат(поне аз не знам)

Ако нещо някого го е докарало до психиатри4на клиника то е било собственото му ПОВЕДЕНИЕ а не едно или друго вещество (или растение)
"ПСИХОЗА" най-общо озна4ава "психи4еско отклонение" разстройство или заболяване от най-разли4ен характер, като "психози се определят както аутизмът, така и алкохолизмът и клаустрофобията напр.. (Най-разпространената психоза в наши дни е маниакалната депресия).

Т.Нр "халюциногени" дават възможност за временна промяна в усещането за околния свят и собствената ли4ност, което преживяване е особенно ценно за хората, които изу4ават функционирането на 4овешката психика, но такова преживяване би могло да има твърде неприятни последици върху 4овек, който ве4е страда от някакво психи4еско разстройство.
Да опитни психонавти у нас има, не не можеш да ги намериш, освен ако не поискат да бъдат намерени.
Не, не смятам, 4е имаш големи шансове да се справиш сам, поради факта, 4е самия ти се съмняваш в благоприятния изход от подобен опит.
Не забравяй думите на Хъксли, според когото психедели4ните вещества са "привилегия само за стабилни психи4ески хора в добро физи4еско здраве и в добро емоционално състояние." Ако не се 4увстваш такъв 4овек ти препоръ4вам да задоволявашлюбопитството си с теорети4ни познания по въпроса , и да оставиш перцептуалните опитности за някой друг път, ако/когато се 4увстваш по-подготвен да асимилираш едно такова екстремно преживяване.
В крайна сметка не всеки е годен да се занимява с парашутизъм, гмуркане или психонавтика.
Да катуси от същия вид (лофофора) се продават свободно по магазините, но за да заприли4ат на този от снимката са нужни около 30-40 ГОДИНИ( достатъ4но време да осмислиш дали и защо искаш да опиташ какъв е вкусът на това 4удо на Природата и какви са ефектите му върху 4овешката психика)
Апропо, мескалин се съдържа и в други видове кактуси, които растат по-бързо, гледат се по- лесно и са по разпространени по магазините.
По специално става въпрос за видовете Trichocereus Pachanoi, Trichocereus Peruvianus и Myrtilocatus Geometrizans.
Koлкото до гъбката Psilocybe Semilanceata, намираме си я от някои определени поляни , ( 4ието местонахождения нямам никакво намерение да оповестявам ) при това само в определен сезон от годината.
Поне в моята субкултурна общност се с4ита за аморално стветотатстствено и опасно да се продават психедели4ни растения, гъби или 4асти от тях, защото това би довело до оскверняване на свещената им Природа.
Надявам се отговора ми да ти е бил полезен

03-10-2007, 06:18
vie tuka golemi psiholozi se izvydihte be ...

03-10-2007, 06:42
Не, не сме психолози, а "психонавти".
Разликата е като между астрономите и астронавтите.
Не всеки има нужните ка4ества , познания и средства да практикува псхонавтика, а резултатите от "пътуванията" са от полза преди вси4ко за психолозите
И понеже заниманията с психонавтика изискват сериозни познания по психология, та затова и сме запознати по въпроса.
"биполярно разстройство" едно време се нари4аше "маниакална депресия" и се изразява в редуване на периоди от свръхактивност и апатия. Много известни ли4ности и хора на изкуството (художници , актьори и тн) страдат от такова разстройство, както и много обикновени хора.
нямам идея какво евъздействието на ентеогенитевърху страдащите от маниакална депресия, но предполагам, 4е не е много добро.

п.с. нормален 4овек може да се докосне до състоянието на маниакалната депресия посредством кока или амфет

opaopa
03-21-2007, 10:57
мерси много, аз от както написах тоя пост се запознах доста по подробно с тия неща :) мисля да го отложа, наистина поне 2-3 години, но това не пречи да си взема кактусче :p Те законни ли са?

03-25-2007, 09:27
кактусите са законни за отглеждане и дори за продаване в живо състояние.
забранено е да се нарязват на пар4ета и да се сушат, и особенно много е забранено да се продават в изсушено състояние.
За щастие нашите куки нямат полеви тест за кактуси, и единствения на4ин да си загазиш за това е сам да си признаеш при проверка.
но това теб не тезасяга, защото доколкото разбрах имаш мерак да си отглеждаш жив кактус.
в такъв слу4ай те съветвам да не се нахвърляш веднага на лофофора,
защото това е може би най-трудния за отглеждане кактус, а освен това расте най-бавно.

shrooms dilar
04-22-2007, 22:36
xaxaxa pich ti tap li si kav si ? koi shte ti tragne da ti prodava po pazari teq neshta we ? :smt005

mostwanted
04-24-2007, 16:12
аз пък съм навит много на гъбките
в един сайт се продаваха спори , но ми се стори
много сложна схемата за отлглеждане
атака бг сети се за всички онези велики хора който са използвали
халюциногени разбери че това там е един изцяло нов свят
без каквито и да било ограничения
вярно е че има опасност , но тя може да бъде намалена ако имаш
до теб някой който да те пази , а пък и в повечето случай няма
да можеш да отлепиш от леглото

04-24-2007, 16:33
много важни са обстановката, компанията и дозировката.
Ако наоколо няма никаква улица, а само една огромна пляна, няма никаква опасност да пресе4еш неправилно и да те сгази нещо.

Но в слу4ая пи4а пита дали може да пробва, след като има биполярно разстройство.

Имам един фр. който има същото, и родителите му го карат да пие някакви хап4ета със странни имена,
ако и ти си на някаква медикаментозна терапия, в НИКАКЪВ слу4ай недей да пробваш ентеогени, защото комбинациите могат да имат непредсказуем ефект.

а ина4е отглеждането на кактуси е похвално и успокояващо занимание, и нищо не ти пре4и да ПРОБВАШ.. А АКО МАЙКА ТИ ВЗЕМЕ 4ЕТИ ПОЛЕЕ КАКТУСИТЕ ПРЕЗ ЗИМАТА, и тевземат 4е изсъхнат, тогава вместо да изпадаш в зепресия ги запази и ги прибери някъде, докато решиш какво да правиш с тях.
(мескалинът от кактусите за разлика от псилоцибина в гъбите не изветрява и това дава възможност да бъде съхраняван десетки години.

mostwanted
04-24-2007, 16:44
(мескалинът от кактусите за разлика от псилоцибина в гъбите не изветрява и това дава възможност да бъде съхраняван десетки години.
:-({|=
кой ще си гледа кактусчета \:D/
само да те питам
много ли са гадни на вкус

rootsniky
04-24-2007, 18:33
pishe se hallucinogens be ryb

mostwanted
04-24-2007, 19:07
pishe se hallucinogens be ryb
awe ebi se v gyza we

04-24-2007, 19:25
(мескалинът от кактусите за разлика от псилоцибина в гъбите не изветрява и това дава възможност да бъде съхраняван десетки години.
:-({|=
кой ще си гледа кактусчета \:D/
само да те питам
много ли са гадни на вкус
Да. Гор4ат като за световно(сещам се и за по- гор4иви неща, ама не са много)
и коли4еството, нужно за постигане на някакъв ефект е доста по-голямо от това при гъбите.
За сметка на това ефекта е доста по-продължителен, и не толкова интензивен, и 4овек се 4увства по- енерги4ен, и като пускат не се забелязват никакви негативни афтърефекти.
друга съществена разлика е, 4е кактусите не предизвикват толеранс- демек- не отслабват действието си при 4ести приеми без промени в дозировката, докато гъбите не се препоръ4ват по-4есто от веднъж на два-три месеца именно заради това.