PDA

View Full Version : ГНОЙНА АНГИНА



macka123
03-09-2007, 13:05
здравейте на всички.имам гнойна ангина и искам да помоля всеки който знае нещо да ми каже.с какво да се храня(защото трябва да е нещо съвсем меко,аз мога само попара),какво мога да правя за да махна налепите (казаха ми да си правя гаргара с чай от лайка и сода за хляб) и всякакви други съвети.ще съм ви много благодарна :)

adoration_
03-09-2007, 13:15
и аз бях болна от същото,дори сега още се възстановявам.Това за чая от лайка мн помага!Пий мн течности,знам че едва ли можеш да преглъщаш,но... аз направих грешка!1вите няколко дни изобщо не се хранех,а само пиех лекарства.Заради това ми отне повече време да се оправя.Пий лекарствата,които са ти изписали и прави това с лайката мн съвестно,защотот докато имаш налепи по сливиците,ще имаш и температура.
Пожелавам ти бързо оздравяване:)

WinHater
03-09-2007, 13:42
уфф.. тва е неприятно.. и аз лятото я изкарах... преди да хапнеш нещо пий един горещ чай защото ти размеква налепите и не боли толкова, ментовите бонбони облекчават също.. колкото по люти толкова по добре... и накарай някой от ваще да ти намаже гърлото със хлябна сода.. също гаргара с ракия помага ... ми в общи линии това е... и лекарства също де... пожгелавам ти скорощно оздравяване :wink:

malka_sladuranka
03-09-2007, 14:24
На мен ми бяха казали да махам налепите с йод. Слагам памук на една клечка, напоявам с йод и ги мажа. Доста е неприятно, но помага.
ПП ако решиш да го правиш, разреждай йода с вода, защото първия път като го правих 1во прекалих с мазането(по 5пъти на ден) и 2ро беше много концентриран разтвора и се изгорих.

sladoled
03-09-2007, 16:04
Само си пий лекарствата и яж течно-кашава храна. Това е напълно достатъчно.

SwEeT_pAiN_F
03-09-2007, 17:20
Офф и аз бях така....може би ше ме помислиш за луда но аз пробвах да ям сладолед, и точно от студа отока на сливиците ми спадна и се опавих за по-малко от седмица, не вярвах много на това, но това сподели леля ми която така лекува малката ми братовчедка от гнояни ангини.

Jessika_MG
03-09-2007, 18:24
Ами освен лекарствата аз съм правила гаргара със сварена лайка и ако имам проблеми с гърлото всяка сутрин по една лъжица мед на гладно. Помага за отхрачване..

mishonche
05-27-2007, 11:47
В момента и аз имам гнойна ангина и днеска ходих на лекар да ме прегледа и за сега няма да влизам в болница,но ако не мога да се оправя с лекарствата,които ми предписа ...сигурно ще се наложи нз .. :( Едвам преглъщам..трудно ми е и мн ме боли..Дано се оправя по-скоро,че не издържам така... :? :|

DrSmurph
05-27-2007, 12:54
Ефекта на антибиотиците проличава едва след 3-4 ден но това още не означава оздравяване. При положение че антибиотика не подейства редно е да се смени с такъв срещу който бактериите причинители на страданието да не са устойчиви! Това ще го прецени лекаря ти след като те изпрати на изследване на гърлен секрет и след като се получи съответната антибиограма!!!!

И за протокола ....Гнойната ангина обикновенно се лекува в домашни условия освен в случаите на компликации!

Патила
06-27-2007, 13:02
Скъпи приятели,
Не се сдържах да дам и аз своя съвет.
Дъщеря ми прави гнойни ангини 2 - 3 пъти в годината и процедурата с лечението ми е писнала вече. Тя вече е на 17 години, а е започнала с гнойните ангини от 2 -3 годишна. Та моите препоръки са антибиотик (от рода на пеницилините) плюс ЗАДЪЛЖИТЕЛНА гаргара равни части риванол и кислородна вода (3%). Когато за първи път започнахме гаргарата избегнахме инжекциите, тъй като хапчетата (антибиотика) не помогнаха 4 дни. До тогава й обтривах гърлото с мед и сода, но не помагаше. Вярвайте ми - това е "убиеца" на налепите. Естествено не трябва да се гълта.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ и дано и на вас помогне гаргарата!!!

mishonche
06-29-2007, 16:17
Tака .. Аз по-горе писах,че бях болна от гнойна ангина.За мое щастие се оправих доста бързо :)(дано не ми се случва повече ) Не се налагаше да влизам в болница.Помогнаха ми един антибиотик и един спреи,който се пръска на сливиците.(+ правих си гаргар с лайка)След като започнах да пия антибиотика и пръскам спрея,на следващия ден гърлото не ме болеше...Нз как стана,но за мое щастие стана.След годе долу 1 седмица и няолко дни се оправих напълно :) :) :)