PDA

View Full Version : TECHNO & HOUSE



n1ght_shadow
03-09-2007, 19:39
Сички които слушате техно и хоусе ( а може и данце :) ) да напишат кои са има лубимите DJ-и песни и сетове и т.н. \:D/

моите лично са DJ Tiesto , Balthazar , Rush , Simon&Shaker....
ае има и други ама не моа да се сетя сега :) иначе лубиямия ми сет е Balthazar & JackRock @ Renesanz Mechanical Culture Sofia 23-09-2006 :P

niki000
03-09-2007, 19:59
ot techno do techno i ot house do house ima ne malka razlika... ina4e Balthazar prai xui set4eta kefat me ama me murzi da pi6a sa

4ui tova http://www.youtube.com/watch?v=4rT7rNAIgq8

n1ght_shadow
03-09-2007, 20:02
mdaaaa 19 min ...ima da mi go zarejda.... ama kat gledam komentarite otodlu qvno si zaslujava :)

olive_oil
03-09-2007, 20:03
X-press2 - Smoke machine
Sergio Del Rio - Parazaar(original)
PPK-Resurection (space club mix)
Outwork feat. Mr.Gee - Electro (Cubeguys Dwlano Rmx)
Murk - Doesnt Really Matter
Mc Metz, MC Trix - Aja Mahi
Martijn_Ten_Velden_&_Mark_Yarkley_-_All_Alone
Martijn ten Velden - Wish i could
Iio - Is It Love
Haji and Emanuel - Take Me Away
Freak Control - Explosion

n1ght_shadow
03-09-2007, 20:04
ot techno do techno i ot house do house ima ne malka razlika
da znam ama prosto taka sam re6il da go pi6a v zaglavieto na temata :D

sledko_f>93
03-09-2007, 20:07
Сички които слушате техно и хоусе ( а може и данце :) ) да напишат кои са има лубимите DJ-и песни и сетове и т.н. \:D/

моите лично са DJ Tiesto , Balthazar , Rush , Simon&Shaker....
ае има и други ама не моа да се сетя сега :) иначе лубиямия ми сет е Balthazar & JackRock @ Renesanz Mechanical Culture Sofia 23-09-2006 :P
ХОУСЕ и ДАНЦЕ не слушам ;)

niki000
03-09-2007, 20:08
kai si skype i 6e vidi6 za kvo ide re4 8)

n1ght_shadow
03-09-2007, 20:10
as li e ?
n1ght_shadow kak moi da sam :D

InitialD
03-09-2007, 22:43
Хаус музиката е новото диско но изключително обновено!Много хубава музика нито е тежка като техното нито побъркваща като транса..просто една хубава музика...бих казал музиката на бъдещето!
А иначе любими DJ :
Shapeshifters
Balthazar
Diego Ray
Mason
Roger Sanchez
Antoine Clamaran
Pierre De La Touche....and many more!

W3aKn3ss
03-10-2007, 08:18
Balthazar
Eric Entrena
Richie Santana
Dario Nunez
Julian Poker

Now playing: Richie Santana Live @ Tribalero, Club Plazma

miminia
03-10-2007, 09:31
да и аз мн обичам да слушам хаус,техно,денс,клубна :wink: ама не си падам мн по сетовете стават ми скучни :lol: ето поздравявам ви с това
DJ Balthazar - Tribal Eclipse @ Tribal Mixes radio

enclave
03-13-2007, 21:00
На Mechanical Culture JackRock и оня прошляк Balthazar се умазаха...пффф,не ми се мисли,не ми се мисли как могат да пускат такава помия на такова парти...Бррр...Е,поне накара хората тотално да откачат и да се отчаят,за да може да се радват на Варела 2х повече.Крещейки "О,спасителю"...
Не знам,моето лично отношение към тия двамата и музиката им е супер негативно...
Иначе аз бих помогнала с имена на djи,някои парчета и сетове,но като видях,че харесваш сета на Balthazar и Jackrock от 23.09,просто не виждам как ще харесаш и тях.
И ако все пак решиш че искаш да слушаш хард просто пиши. ;-)

Не, просто немога да не драсна един оффтопик !!! Не мислиш ли, че ако не бяха renesanz и най-вече организатора им - онзи както ти каза "прошляк" Балтазар нямаше да видим нито Varela, нито Sneo, нито Ben Sims, нито Ranieri, нито Kroecher, нито много други които сме видели и още предстои да видим (Frank Kvitta :smt007 ) В смисъл такъв нали ми хващаш мисълта ? Дори и да не са те изкефили парчетата на balth & jackrock които врътнаха на 23.09, най-малкото заслужават уважение като организатори в Renesanz !!! Виждам, че си фенче на коравото електронно ама просто много грозно и грубо се изказа по адрес на тези двамата, които правят всичко по силите си за да стават яки техно партита в България... respect де ! :?

GoHardeR
03-14-2007, 13:45
На Mechanical Culture JackRock и оня прошляк Balthazar се умазаха...пффф,не ми се мисли,не ми се мисли как могат да пускат такава помия на такова парти...Бррр...Е,поне накара хората тотално да откачат и да се отчаят,за да може да се радват на Варела 2х повече.Крещейки "О,спасителю"...
Не знам,моето лично отношение към тия двамата и музиката им е супер негативно...
Иначе аз бих помогнала с имена на djи,някои парчета и сетове,но като видях,че харесваш сета на Balthazar и Jackrock от 23.09,просто не виждам как ще харесаш и тях.
И ако все пак решиш че искаш да слушаш хард просто пиши. ;-)
leleee,ne moga da poviarvam 4e kaza takava glupost!Kvo vikash,kefish se na mela4kata i chakash Varela s neturpenie,a??!!Varela moga da ti kaja 4e na tva party prosto triabvashe da se skrie niakude hahah lele...varela i toi zalita po modnite tendencii,izpurji ni purvia put na 03.03.06 i Balthazar i Jackrock napraviha edno ot nai-zapomniashtite se partyta!Posle doide Christian prez septemvri i sujalih 4e sum si dala parite!Da go biaha pusnali pruv,predi Drumcomplex da zagreem s nego,shteshe da e better vupreki 4e pak bih sediala,klateiki glava v ritum hahah! dobre 4e biaha space dj'z togava da vnesut sveja atmosfera v zalata,super biaha mom4etata...i drmcmplx ne biaha loshi nikak daje,a nz zashto ne ti e haresal seta na B&J ,az li4no kato 4uh s koe par4e po4na,ebasi usmivkata greina na moiat face!!!4ui go vuprosnia set na 7:12 min i mi kaji 4e ne te kefi!!! niama takova par4e!
i edin suvet -ne se ograni4avai taka glupavo...HARD...to4ka!

GoHardeR
03-14-2007, 13:47
a! i oshte neshto za seta na Balthazar i Jackrock...po diavolite toi svurshva s Moonshine...e bratle,izvbiniavai,ama dori i na Happy hardcore da se kefish,niama kak da ne se kefish na moonshine,osobeno na party...
!smile!

ShannonLarkin
03-14-2007, 14:56
Mario Ranieri

enclave
03-14-2007, 16:17
a! i oshte neshto za seta na Balthazar i Jackrock...po diavolite toi svurshva s Moonshine...e bratle,izvbiniavai,ama dori i na Happy hardcore da se kefish,niama kak da ne se kefish na moonshine,osobeno na party...
!smile!

а пък moonshine на kobbe, balth & jackrock ме грабна за 1ви път още на партито, когато Раниери беше в Бургас на 05 август. Тогава го чух за първи път и много му се изкефих :))) наистина много красив трак, всъщност е ремикс на capella - u got 2 know :) ииии вече ги има сетовете от global control !!! лудницата ! най-вече на Felix :)
ииии много оффтопици станаха нещо... :)

P.S.: Mario Ranieri и Sven Wittekind са най-големите лица :-D

n1ght_shadow
03-14-2007, 16:50
leleee,ne moga da poviarvam 4e kaza takava glupost!Kvo vikash,kefish se na mela4kata i chakash Varela s neturpenie,a??!!Varela moga da ti kaja 4e na tva party prosto triabvashe da se skrie niakude hahah lele...varela i toi zalita po modnite tendencii,izpurji ni purvia put na 03.03.06 i Balthazar i Jackrock napraviha edno ot nai-zapomniashtite se partyta!Posle doide Christian prez septemvri i sujalih 4e sum si dala parite!Da go biaha pusnali pruv,predi Drumcomplex da zagreem s nego,shteshe da e better vupreki 4e pak bih sediala,klateiki glava v ritum hahah! dobre 4e biaha space dj'z togava da vnesut sveja atmosfera v zalata,super biaha mom4etata...i drmcmplx ne biaha loshi nikak daje,a nz zashto ne ti e haresal seta na B&J ,az li4no kato 4uh s koe par4e po4na,ebasi usmivkata greina na moiat face!!!4ui go vuprosnia set na 7:12 min i mi kaji 4e ne te kefi!!! niama takova par4e! a! i oshte neshto za seta na Balthazar i Jackrock...po diavolite toi svurshva s Moonshine...e bratle,izvbiniavai,ama dori i na Happy hardcore da se kefish,niama kak da ne se kefish na moonshine,osobeno na party...
!smile!

:smt023 :smt023
i da ne e offtopic The Horrorist Feat Festes Weiss @ Renesanz Mechanical Culture Sofia 23-09-2006 ----> mnoo grubo spored mene :D

Amayo
03-14-2007, 17:06
Доктор Кучу и Сержант Маци 8)

GoHardeR
03-15-2007, 18:56
a! i oshte neshto za seta na Balthazar i Jackrock...po diavolite toi svurshva s Moonshine...e bratle,izvbiniavai,ama dori i na Happy hardcore da se kefish,niama kak da ne se kefish na moonshine,osobeno na party...
!smile!

а пък moonshine на kobbe, balth & jackrock ме грабна за 1ви път още на партито, когато Раниери беше в Бургас на 05 август. Тогава го чух за първи път и много му се изкефих :))) наистина много красив трак, всъщност е ремикс на capella - u got 2 know :) ииии вече ги има сетовете от global control !!! лудницата ! най-вече на Felix :)
ииии много оффтопици станаха нещо... :)

P.S.: Mario Ranieri и Sven Wittekind са най-големите лица :-D


hey hey! 05.08 v Guarana beshe edno ot nai-dobrite partyta,na koito sum hodila...Ranieri togava ne me ostavi namira hahahaha :))))))))
prati 1n pic na kait@abv.bg da te vidia koi si,i az she ti pratia,moje i niakvo info da obmenim :)
a moonshine btw ne znaeh,4e e rmx,misleh si 4e si e avtorsko i biah mn gorda!No nishto,az pak sum,dori da ne e!i tva 4e se populiarizira taka masivno e super gotino,naistina!
P.S.-to ti e mnooogo dobro,da,bih dobavila samo RUSH,AMOK I VIPER :)

GoHardeR
03-15-2007, 18:59
leleee,ne moga da poviarvam 4e kaza takava glupost!Kvo vikash,kefish se na mela4kata i chakash Varela s neturpenie,a??!!Varela moga da ti kaja 4e na tva party prosto triabvashe da se skrie niakude hahah lele...varela i toi zalita po modnite tendencii,izpurji ni purvia put na 03.03.06 i Balthazar i Jackrock napraviha edno ot nai-zapomniashtite se partyta!Posle doide Christian prez septemvri i sujalih 4e sum si dala parite!Da go biaha pusnali pruv,predi Drumcomplex da zagreem s nego,shteshe da e better vupreki 4e pak bih sediala,klateiki glava v ritum hahah! dobre 4e biaha space dj'z togava da vnesut sveja atmosfera v zalata,super biaha mom4etata...i drmcmplx ne biaha loshi nikak daje,a nz zashto ne ti e haresal seta na B&J ,az li4no kato 4uh s koe par4e po4na,ebasi usmivkata greina na moiat face!!!4ui go vuprosnia set na 7:12 min i mi kaji 4e ne te kefi!!! niama takova par4e! a! i oshte neshto za seta na Balthazar i Jackrock...po diavolite toi svurshva s Moonshine...e bratle,izvbiniavai,ama dori i na Happy hardcore da se kefish,niama kak da ne se kefish na moonshine,osobeno na party...
!smile!

:smt023 :smt023
i da ne e offtopic The Horrorist Feat Festes Weiss @ Renesanz Mechanical Culture Sofia 23-09-2006 ----> mnoo grubo spored mene :D
HAHAH!da oliver Chasler po princip e mnogo goliam psihar i sudeiki po par4etata mu /virus naprimer/ sudia,4e e imal tejko detstvo,no vupreki tva e super izrod i mnogo go uvajavam!
samo 4e na Mechanical Culture mislia 4e mnogo izgrubia nakraia...zul zul :)

WwanAdoO
03-15-2007, 19:44
Mario Ranieri и Sven Wittekind са най-големите лица :-D

E neee men ni6to drugo ne mi promiva taka mozuka :-D osobeno Mario Ranieri :-D mnogo me e qd 4e ne hodih kato be6e tuka, to4no imah rojden den i 6te6e da e nai-dobroto ama moite purjilki gadni priqteli... nakraq se ozovah v Dauhouse... ako nqkoi e hodil 6te razbere za6to napravo mi se reve6e... Dauhouse a ne Mario Ranieri ](*,)

http://info.datacom.bg/skrbx/

enclave
03-16-2007, 16:26
@ GoHardeR: А ти ходи ли сега на Global Control ?? Аз бих добавил и Felix Kroecher също.... беше велико как на размаза този маняк рано сутринта и вдигна цялата зала на крака :smt041 :smt026 \:D/

@ wan`a`doo: Къде е това Dauhouse ?! Ти откъде си ? Щото аз говорех за партито лятото в Бургас @ guarana, а иначе знам че е идвал 2 пъти след това и в София на system error в блекбокс, ама аз досега не съм ходил на негово парти там.... нямал съм време за жалост :cry:

sladka_niki
03-16-2007, 17:55
:oops: sr za vaprosa ama kva to4no e razlikata m/u xaos i tehno 6tot az ne6to ne q otkrivam :-k

Juicy_Lucy
03-16-2007, 18:17
Paul Oakenfold \:D/

enclave
03-16-2007, 18:46
:oops: sr za vaprosa ama kva to4no e razlikata m/u xaos i tehno 6tot az ne6to ne q otkrivam :-k

А има още и транс :-D Разлика има, само дето при едни подстилове на техното, транса и хауса е осезаема, а в други подстилове почти я няма и трудно се различават. Като цяло техното е с по-висок bpm, тоест по-бърз ритъм, по-резки звуци от хауса, също така при хардтехното или шранца има много дисторшън (изкривяване на звука) и още по-бърз ритъм - над 135 bpm. А при минимъл техното има много дълги цикли - семплите се въртят в много на брой loops. В гоа транса има много синтезатори (general MIDI или пространствени), а в psychedelic транса има много специфични звуци, взети от различни тематики - природа, индустрия, религия, etc... :) като цяло транса е най-забиващ, техното е най-енергично, а хауса е най-лек от тези главни стилове.... иначе има още доста какво да се каже ама не виждам смисъл 8) надявам се, че ти стана по-ясно вече.... ;-)

n1ght_shadow
03-17-2007, 12:12
sr za vaprosa ama kva to4no e razlikata m/u xaos i tehno 6tot az ne6to ne q otkrivam

primerno drupni si DJ Rush - Live @ Renesanz (club Black Box, Sofia - Bulgaria 06.05.2006) i Club Shock House Party 22.01.2005 i nai dobre 6te razbere6

GoHardeR
03-18-2007, 17:47
[quote="enclave"]@ GoHardeR: А ти ходи ли сега на Global Control ?? Аз бих добавил и Felix Kroecher също.... беше велико как на размаза този маняк рано сутринта и вдигна цялата зала на крака :smt041 :smt026 \:D/

da,i mi beshe super kofti,4e Rush ne doide...do 4h v zalata beshe niama takava boza,otvrat,baltho i jr pak razdvijiha malko,a Felix behse neverpoiaten :) love that gay :)

Anf3tamin4o
03-18-2007, 19:23
Dj Tiesto Dj Balthazar Dj DonCho Dr-KuCho JERRY ROPERO

enclave
03-19-2007, 18:05
Мила Уискъс не съм ти казвал да му се кефиш зорлен на Балтазар, просто да не се изказваш така грубо, а иначе това си е твое мнение и го уважавам.... всеки си има личен вкус :) Да, и аз чакам 31ви... надявам се да успея да си променя графика на работа и да успея да се довлача до София, щото иначе много ще съжелявам ако изтърва Kvitta :(

enclave
03-20-2007, 18:20
Хах, ако предрусването ти е оправдание.... :roll: що друсаш тогава като ставаш злобна ? :-D

И мерси за поздрава 8) имам го тоз винил с шранц микса на what else is there.... яко е ! мен ме радва винилчето на o.b.i. с парчето super mario bros хардтехно микса :twisted: много ми е забавно :-D ъъъъ и точно това парче не очаквах да го чуя на парти рано сутрин :mrgreen: :mrgreen:

GoHardeR
03-21-2007, 13:16
За организаторските им способности и това колко добри партита правят,това е несъмненно,ама това няма кой знае колко общо с музиката им.
А към нея съм адски предубедена...Защото не харесвам хора,които правят такива подигравки със стила си...Като решиш да пускаш нещо- добре,вкарвай нови неща в него,разчупвай го,променяй го,но не така генерално както Балтазар го прави...Защото съм чувала мнооого лош хаус,който Балтазар пуска на негови партита,чувала съм и тек-хаус и техно,та до хард-техно на големите партита...Еми цялата тази смесица малко ми наподобява "кофти музика"...Просто защото е неориентирана.
А на Global Control много ясно,че оправиха партито,след Гравити Ко няма поне мъничко уважаван dj,който да не оправи партито...
Сега чакаме дружно 31ви да видим какво ще направи нашият човек...Хах...Просто не го харесвам,forgive me :P
Moonshine за всички :smt020 ;-)


tva,koeto ti narichash "neorientirana muzika" naistina drazni malkoooo,no e razbiraemo,zashtoto ne moje gost da e Rush i sl tva Kreamer,Stephan K ili Sven Vath i da podgriavat/svurshvat po edin i susht na4in...prosto shtoto gostite sa s korenno razli4ni stylove...taka 4e opitai se da gi razberesh...
a za Gravity Co az mislia 4e mom4etata se spraviha mnogo dobre i ochakvah suvsem dr neshto,priznavam si,ne gi slushah prez cialoto vreme,biah zaeta s razxodki,no pone puirviat polovn chas beshe dosta funky gotin :)

GoHardeR
03-21-2007, 13:26
31.03.2007
Countdown to: Frank Kvitta




:-D :-D :-D

enclave
03-21-2007, 17:46
...Я кажи сега,щото спорихме с една мацка- тя твърдеше,че на партито Феликс и още някой(не е сигурна) са пускали Супер Марио,демек два пъти на самото парти,а аз и казвах че се бърка и единия път е бил на афтъра....


super mario bros беше пусната само веднъж на партито от Kroecher почти към края на сета му (може да го чуеш и на мp3-то). След Kroecher на пулта се качи Birben и той завърши партито. А пък преди Felix никой не беше въртял шранц, така че няма как да е пускана два пъти... пък аз на шранца през цялото време бях отпреде и няма начин да не съм я чул... на афтъра не съм ходил...

WwanAdoO
03-21-2007, 19:23
@
@ wan`a`doo: Къде е това Dauhouse ?! Ти откъде си ? Щото аз говорех за партито лятото в Бургас @ guarana, а иначе знам че е идвал 2 пъти след това и в София на system error в блекбокс, ама аз досега не съм ходил на негово парти там.... нямал съм време за жалост :cry:
От София, а тва Даухаус пак е в София и е най-продъненото място хе-хе... има едно "сепаре" отделено с найлони и дивани домъкнати от някоя кофа, ма е некво лудница, само дето мое ти срути на главата :lol: А мен ме е яд за партите, дето последно беше Ranieri в София, един петък последните дни от ноември или 1-2декември да беше

michka20083
03-21-2007, 20:46
Fish Go Deep-The Cures&The Cause малко лигаво за мойта персона :smt120 ,но пък ме радва :smt049

enclave
03-21-2007, 23:32
Уискъс мерси за поздрава :wink: а btw преди 4 дни изтеглих един винил на Раниери от 2006-та - Burgenland и първото парче от А страна е убиец направо, супер яко реже.... жестоко ! a1 - storchenkampf ! Намерете си го ако го нямате, страхотно е :-D Между другото като гледам последните постове на всички, темата от "techno & house" стана май "hardtechno only" :twisted: :twisted:

/wan`a`doo/
03-22-2007, 17:00
az pa mislq na 31 da propusna 4e nqma da imam pari4ki za sven vath pff mnogo truden izbor xaxa kakvo da pravq puk nqmam ni6to kutnato za 4erni dni... RUsh izqde vsi4ko samo deto ne doide :lol: ](*,)

punisher
03-22-2007, 17:51
слушам house ,dance,techno,trance
... най-добрата музика \:D/

enclave
03-24-2007, 00:53
az pa mislq na 31 da propusna 4e nqma da imam pari4ki za sven vath pff mnogo truden izbor xaxa kakvo da pravq puk nqmam ni6to kutnato za 4erni dni... RUsh izqde vsi4ko samo deto ne doide :lol: ](*,)

Аз пък точно на Kvitta смятам да ида, а Vaeth да пропусна :( Не заради парите, а заради тъпия ми график на работа бляхххх :( Иначе ми се ходи много и на Sven Vaeth ама не мога да се измъкна тогава мамка му ! :evil:

drun drun
03-24-2007, 08:26
жалко, че не успях да дойа на 03.03 ](*,) ](*,)

а сета на Felix Kroecher :smt026 :smt072
на 98 мин кърти

BrokenHeart
03-24-2007, 09:45
Danny Tenaglia - Dibiza (Bring The Drums Back).mp3

малее...много блъска в главата тва...

enclave
03-24-2007, 16:33
Мммм добро е като за хаус, ама трудно бих казал че въобще блъска в главата.... :D

Master_88
04-29-2007, 10:12
Личното мнение е едно,изтрещяването е друго...Сега се наспах и не съм толкова агресивно настроена...
--
Felix от 3ти и аз го слушах вчера целия...Мазало...
90тата минутка,поздрав ;-) ...Това парче ми е една от малкото слабости...
Оффф...Не съм била на парти от Rush без Rush...Ходи ми сее :smt026

Як е сета. А знаеш ли как се казва въпросното парче от 90-та мин? И мен ме кефи доста като го чух

mrsy
04-29-2007, 10:42
In Trance We Trust!

Disrespect
04-29-2007, 10:48
In Глупости You Trust :-D

mrsy
04-29-2007, 10:54
In Глупости You Trust :-D
Забавен си :smt040 =D>

Disrespect
04-29-2007, 10:57
In Глупости You Trust :-D
Забавен си :smt040 =D>

умствено :-D

zvezda
05-04-2007, 10:02
az mnoo ne sum zapoznat ma tiesto super mnogo me kefi a ima i mnoo drugi

iLoveChocolate
05-05-2007, 13:17
Martijn Ten Velden & Mark Yarkley - All alone
moje li link kum tva par4e [-o< 6te sum vi adski blagodarna

вафла мура
05-05-2007, 20:18
на последно време много почнах да се кефя на Surgeon и Regis (aka British Murder Boys) направо са нечовеци!! имат ебати стила :smt026 ако някой ден дойдат в БГ задължително ще отида :)

а на сета Felix Kroecher @ RENESANZ Global Control как се казва трака на 50-тата минута този след Proper Education
и как се казва оная песен на bjork и на кой е ремикса

Feel Lonely
05-05-2007, 20:37
Offer Nissim-In Your Eyes 2007 :-({|=

Offer*Nissim
05-21-2007, 12:24
Offer Nissim feat. Maya - Alone
Offer Nissim feat. Maya - That's the way i like it
Offer Nissim feat. Maya - Searching
Offer Nissim feat. Maya - Be my boyfriend
Offer Nissim feat. Maya - For your love
Offer Nissim feat. Maya - Summer night city
Offer Nissim feat. Maya - First time 2006(club mix)
Paris avenue - In my mind (Simmons And Christopher Remix)
Tribes World - In De Getto
Iio - At the end
Iio - Is it love
Martijn Ten Velden - I Wish You would
Rachel Starr - Till There Was You
Delerium - Silence (Remix)
Mousse T feat Emma Lanford-Right About Now (Fuzzy Hair Vocal Mix)
Sebastian Leger feat. Gia Melish - Hypnotized(Original Mix)

.:iLLusion:.
05-22-2007, 08:46
не слушам само на дадени изпълнители,но едни от лю6имите са ми
Dj Tiesto
Tribalero
Dj Double D
Tom Ricx
Roman Lieske
Sobieski
The Prodigy
на др. просто някои парчета ми xаресват

:P

miki4kata_
05-22-2007, 09:13
mn qsno 4e slu6am :::