PDA

View Full Version : Един разказ, на име "Зимна нощ"



03-10-2007, 13:51
Здравейте!
Спешно търся един разказ "Зимна нощ", но не знам кой му е авторът.


Разказва се за един геолог, който се хвали на приятелите си за успехите си в улова и се хваща на бас, че до три часа ще донесе убита лисица.
Заедно с един от тези приятели отиват в една гора и изведнъж се появява един рогач, който по-късно бива убит от два чакала и общо-взето главният момент е това.

Не знам колко добре пресъздадох най-общото, но както казах, спешно ми трябва (до тази вечер), а никъде не го намирам.
Ако някой се е сетил за какво говоря, моля поне да ми назове автора!

Благодаря предварително!

BloodSoul
03-10-2007, 18:00
За кой клас е това? Единственото пройзведение "Зимна нощ", което знам е на Иван Вазов:
ЗИМНА НОЩ

Пак бурята вие,
пак вятъра снежен
в прозореца бие
сърдит и наежен.

В мечтанья унесен
ослушвам се мрачен
на зимната песен
във говора плачен:

ту пъшкат неволи
във тоз шум студени,
ту сироти голи,
ту гърди сломени;

ту воплите тайни
на сила убити,
ту мъки незнайни
на горести скрити.

И сякаш в таз песен,
де горка скръб диша,
тъгата световна
велика въздиша.

03-10-2007, 18:05
Не е включено в учебния материал за никой клас, трябваше ми за преразказ. И както говори думата - разказ е (така съм написала и по-горе), не стихотворение. Благодаря, че се отзова, но понеже ми трябваше бързо, успях да си го намеря :-) Можете да заключите темата.

ProstoAz
03-11-2007, 08:30
Не е включено в учебния материал за никой клас, трябваше ми за преразказ. И както говори думата - разказ е (така съм написала и по-горе), не стихотворение. Благодаря, че се отзова, но понеже ми трябваше бързо, успях да си го намеря :-) Можете да заключите темата.

:wink: